Mini gródeczek w akwarium

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

13 października 2010, 10:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam stare duże akwarium, które chciałam zaaranżować na miejsce do hodowania roślin. Widziałam już nawet takie mini ogródeczki. Zastanawiam się jednak jak urządzić miejsce w około aby podkreślić moją kolekcję? Czy może postawić akwarium w jaśniejszym miejscu na stoliku czy może gdzieś miedzy meblami?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 października 2010, 10:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się że powinnaś postawić je w takim miejscu w którym rośliny będą miały odpowiednie warunki. Więc gdy już wybierzesz takie miejsce zastanów się jak je odpowiednio zaaranżować.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 października 2010, 10:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie... Wybierając rośliny staraj się je dobierać tak aby wszystkie żyły w tych samych warunkach, czyli albo półmrok, albo bardzo naświetlone, ale najwygodniejsze są te które warunki oświetleniowe są im obojętne wtedy masz wolną rękę, swoją drogą bardzo dobry pomysł z tym mini ogródkiem

Zgłoś | Cytuj | Link

21 października 2010, 14:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Pomysłów na postawienie takiego pływającego ogródka może być dużo. Mi się podoba taka wolno-stojąca aranżacja.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 października 2010, 22:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym obstawiał wolno-stojące miejsce, dobrze nasłonecznione

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 października 2010, 14:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik fiorina napisał: Pomysłów na postawienie takiego pływającego ogródka może być dużo. Mi się podoba taka wolno-stojąca aranżacja.


Wydaje mi się, że autorowi postu chodziło o vivarium czyli akwarium z florą, a nie "pływające".
Jeżeli w takim vivarium zastosujesz lampę kwarcową, wtedy nie będzie problemu z odpowiednim nasłonecznieniem.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 listopada 2010, 14:16

Zgadzam sie: good 0 bad

A w "pływającym" nie ma flory?? :D
Wracając do tematu to taki ogródeczek najlepiej postawić w miejscu nasłonecznionym i dosyć jasnym. Oczywiście aby utrzymać takie roślinki trzeba je odpowiednio pielęgnować i nawozić.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2010, 15:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Fakt, vivarium nie tylko niesamowicie wygląda, ale także robi doskonałe wrażenie. Pracuję nad swoim a docelowo będę chciał zrobić coś takiego


Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 271

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >