Olejowana deska na podłodze

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

22 kwietnia 2011, 21:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
mam na podłogach deskę barlinecką dębową w wersji olejowanej. Niestety położyłam ją także w kuchni i nie był to super pomysł ;-) Podłoga jest cała w plamach, które ciężko jest domyć. Czy taką deskę można wycyklinować i polakierować normalnym lakierem? Może ktoś to przetestował? :-)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 maja 2011, 15:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Olej do drewna jest doskonałym rozwiązaniem do drewna w pomieszczeniach wilgotnych takich jak kuchnia czy łazienka. Ja osobiście mam dębowy blat w kuchni olejowany. Różne rzeczy na nim lądują i nie ma żadnych przebarwień. Widocznie deska, którą kupiłaś była słabo zabezpieczona.
Ponadto jeżeli drewno było olejowane to nie ma możliwości już go lakierowania. Nawet cyklinowanie nic nie da, gdyż olej penetruje drewno dogłębnie i nie pozwoli warstwie lakieru wejść w pory drewna a co za tym idzie lakier nie będzie miał przyczepności.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 maja 2011, 13:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Cyklinowanie raczej nie bardzo. Rację ma przedmówca. Ja bym się raczej zdecydował na jakiś specjalistyczny preparat do czyszczenia. Moze to pomorze..
______
tabelaofert.pl/prk7

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2011, 15:55

Zgadzam sie: good 0 bad

użyj mydła do drewna, a potem musisz olejować deski jeszcze raz....pamiętaj, ze powierzchnie olejowane trzeba odswiezac co jakis czas, wiem, bo sam mam taras z olejowanych desek dębowych...ja uzyłem oleju fluggera i zadnych problemow z plamami nie mam

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2011, 18:15

Zgadzam sie: good 0 bad

to nie tak ze olejowane deski w kuchni sa złym pomysłem, tak jak napisal Vincent olej sprawdza sie nawet na tarasie gdzie jest narazony na dzialanie duzo wiekszej ilosci czynnikow. Byc moze uzylas nienajlepszego oleju, albo zaniedbalas konserwacji?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 maja 2011, 20:46

Zgadzam sie: good 0 bad

vincent jak często olejujesz ten taras? Raz na rok czy rzadziej?

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2011, 20:46

Zgadzam sie: good 0 bad

vincent jak często olejujesz ten taras? Raz na rok czy rzadziej?

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2011, 10:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik mario_kruk napisał:
to nie tak ze olejowane deski w kuchni sa złym pomysłem,
tak jak napisal Vincent olej sprawdza sie nawet na tarasie
gdzie jest narazony na dzialanie duzo wiekszej ilosci
czynnikow. Byc moze uzylas nienajlepszego oleju, albo
zaniedbalas konserwacji?

dokładnie tak, ja ma olej, który ma nawet zabezpieczenie przed działaniem promieni UV...OLEJuję raz do roku, czasami dwa, zawsze na wiosnę i czasmai, jak jest potrzeba, to przed zimą;)

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2011, 18:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Spróbuj zaolejować – taką podłogę powinno się olejowa przynajmniej raz w roku. Widziałem nie raz deskę po olejowaniu i wygląda jak nowa

Zgłoś | Cytuj | Link

2 grudnia 2014, 22:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Na stronie MG Projekt jest dobry artykuł, w którym opisane są wady i zalety podłóg lakierowanych i olejowanych. Naprawdę warto się z nim zapoznać http://www.mgprojekt.com.pl/blog/podloga-domu /#axzz3Km3zfvJS. Na pewno dużą zaletą podłogi olejowanej jest możliwość miejscowej naprawy.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • kanalizacja Liczba postów: 150 Grupa: Wykańczamy... Ja polecam super skuteczne udrażnianie zlewu w Warszawie sprężyną elektryczną https://udraznianiekanalizacji.eu/hydrau lik-profesjonale-udraznianie-zlewu-warsz aw...
  • jakie gwoździe i inne elementy złączne na budowę? Liczba postów: 109 Grupa: Wykańczamy... Wiesz co, wydaje mi się że oferta sklepu e-armet zainteresuje cię równie mocno jak mnie. Jeśli chodzi o gwoździe, to mają szeroki wybór. Ja zastanawiam się nad....
  • Żaluzje drewniane - jakie wybrać? Liczba postów: 9 Grupa: Wykańczamy... W takim razie możesz sprawdzić artykuł https://abb24.pl/zaluzje-drewniane-a-zal uzje-aluminiowe-ktore-sa-lepsze/, który porusza temat porównania żaluzji drewnian...
  • Jaki taras - drewno czy płytki?? Liczba postów: 437 Grupa: Wykańczamy... Ja polecam podłogę z drewna od Baltic Wood. Jest estetycznie i bardzo ładnie komponuje się z meblami i ścianami
  • Wykończenie wnętrz Liczba postów: 279 Grupa: Wykańczamy... Ja mogę się pochwalić, że kupiłam nowy dom i też teraz będę go aranżować. Tak słyszałam, że galeria wnętrz w Katowicach Home Concept jest godna uwagi.....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 234

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >