Projekt domu a izolacja

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

17 października 2014, 16:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy jeśli projekt domu zakłada izolacje styropian 10 mm, to można ją zmienić w trakcie budowy na cieńszą, czy nie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 października 2014, 10:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście, że można, chociaż moim zdaniem izolacja 10mm to jest optymalna - naprawdę, podpytaj budowlańców:)
A co do projektów domów to w zasadzie możesz w nich zmieniać wiele rzeczy, czy kupisz projekt w http://www.dobredomy.pl/ - bo mają renomę, czy w innej firmie, to w zasadzie nie do ruszenia są tylko kwestie konstrukcyjne.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 listopada 2014, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie polecam takiego rozwiązania, na upartego wszystko jest możliwe, ale na dłuższą metę to się nie opłaci ... Ale zobacz sobie koniecznie na projekty MG Projkt, właśnie dowiedziałam się że wznowili promocję i do mojego projektu Ambrozja dostanę pakiet dodatków o wysokości aż 1500 PLN, zastanawiam się nad płaszczem wodnym, ponoć to teraz najnowocześniejsza metoda :)

Zgłoś | Cytuj | Link

13 listopada 2014, 22:36

Zgadzam sie: good 0 bad

jesli ktos szuka dobrych fachowców to ja znam firmę http://www.julispec.pl/ która mi pomogła posatwic stary dom na nogi wiec chyba ze wszystkim da radę.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 lipca 2015, 13:02

Zgadzam sie: good 0 bad

a nie trzeba będzie później wymieniać po całości?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 sierpnia 2015, 12:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Właściwie to lepiej to już projektować od momentu płyt warstwowych. Jakościowe materiały z www.e-plytywarstwowe.pl dają doskonały fundament takiej izolacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2015, 21:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszelkie analizy ekonomiczne dowodzą, że najefektywniejszym elementem zmniejszającym zużycie energii w budynku jest izolacja. Dlatego nie warto zmniejszać jej grubości, a wręcz przeciwnie - proponuję ją zwiększać. Jeżeli natomiast problemem jest brak możliwości zastosowania grubości większej, to zalecałby użycie najwyższej jakości styropianu Knauf Therm Expert Fasad 031, który dzięki swoim parametrom (wsp. lambda), juz dla mniejszych grubości spełnia wymogi obowiązujących przepisów.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 listopada 2015, 00:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Istnieje granica pomiędzy grubością izolacji, a amortyzacją jej zastosowania!

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2016, 18:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Ocieplając dom trzeba wiedzieć ze koszt styropianu (np grafitowego - jest lepszy...) jest tylko częścią ceny za ocieplenie (dochodzi do tego cena kleju, tynku, siatki , cena robocizny, rusztowań). W naszychprojektach architektonicznychokreślamy grubość izolacji na minimum 14 cm lub więcej. Zawsze lepiej jest dać grubszy styropian niż cieńszy.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 maja 2017, 22:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Rozważam montaż ogrzewania podłogowego z wykorzystaniem mat grzewczych od http://www.tec.com.pl/ jak ma się taka inwestycja do izolacji i utrzymania ciepła?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >