Rzeczoznawca budowlany

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

11 maja 2015, 08:32

Zgadzam sie: good 0 bad

no dokladnie, ja miałem znajomego, który probuje ciagle zostac rzeczoznawca i chce pracowac w firmie typu www.taksator.info to naprawde duze wyzwanie

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 czerwca 2015, 12:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Zapytaj w jakiejs firmie po prostu zajmującej się tym, np. www.ekspertyzy.waw.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 lipca 2015, 12:56

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja mam do was takie pytanie. Czy taki rzeczoznawca majatkowy jak www.taksator.info jest tym samym co rzeczoznawca budowlany

Zgłoś | Cytuj | Link

20 listopada 2015, 12:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie, nie jest tym samym, sprawdź sobie co to jest rzeczoznawca budowlany - strona

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2016, 18:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli potrzebujesz jakiejś ekspertyzy to polecam firmę z Wrocławia, która się w tym specjalizuje - oferta.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lipca 2016, 14:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Miałbym takie pytanie do tych wszystkich, którzy mają wiedzę w kwestii ekspertyz budowlanych.
Została wykonana ekspertyza budowlana (starego) budynku i zostały w niej zawarte poniższe stwierdzenia, czy mając na uwadze poniższe zalecenia wykonanej ekspertyzy budowlanej, budynek ten:
1) powinien być wyłączony z użytku do czasu wykonania wzmocnień konstrukcji dachu ?
2) powinien zostać wyłączony z użytku z uwagi na realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi ?
3) w ogóle nie powinien być wyłączany z użytku, można w nim przebywać ?
4) jest to stan zagrożenia katastrofą bud. i powinna zostać powiadomiona prokuratura ?

Tytuł ekspertyzy: "EKSPERTYZA BUDOWLANA STANU TECHNICZNEGO BUDYNKU ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM KONSTRUKCJI DACHU"
a) "... Nośność prętów pasa górnego jest znacznie przekroczona (ok. 100%) powodując stan przedawaryjny ..."
(przy czym podkreślone zostały słowa "jest znacznie przekroczona (ok. 100% powodując stan przedawaryjny ")

b) " ... przyjmując dodatkowe stężenia w osiach słupów szczytowych ... uzyskano wytężenia gwarantujące bezpieczne użytkowanie konstrukcji dachu ..."
(przy czym podkreślone zostały słowa "bezpieczne użytkowanie konstrukcji dachu")

c) " Ze względów bezpieczeństwa konstrukcji stropodachu budynku .... należy: " (tutaj wymieniono jakie wzmocnienia konstrukcji należy wykonać, by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania budynku)

d) " ... W trybie pilnym ... wykonać przewidziane przedmiotową ekspertyzą stężenia pionowe ... "
( stwierdzenie "w trybie pilnym" świadczy o zagrożeniu związanym ze stanem technicznym"

Przekroczona o 100% nośność dachu nazywana jest stanem przedawaryjnym, czyli ewentualne zawalenie się dachu i (oby nie) śmierć człowieka to będzie awaria ?!!! czy katastrofa ?!!!

Jeśli ktoś ma na tyle wiedzy w temacie to proszę o opinię, będę bardzo wdzięczny za każdą opinię, dodam tylko, iż wykonanie tej ekspertyzy zostało NAKAZANE POSTANOWIENIEM PINB W TRYBIE PILNYM ( na podstawie art. 62 ust. 3 P.B.), konstrukcja dachu to metalowe kratownice o długości około 10 metrów.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2017, 03:38

Zgadzam sie: good 0 bad

W przypadku fachowej ekspertyzy budowlanej pomoc fachowca jest nieoceniona, dlatego nawet jeśli ma się kilka pytań związanych z konkretną inwestycją to warto skorzystać bez opierania się na samym prawie budowlanym, które może być źle przez nas rozumiane. Ja wolałem nie ryzykować i zdecydowałem się na skorzystanie usług rzeczoznawcy budowlanego http://ekspertyzy.waw.pl/ dzięki czemu mogłem uniknąć wszelkich błędów, które na mnie czyhały.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 maja 2017, 23:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczoznawca budowlany nie „załatwi” wszystkiego – pozostają czasem jeszcze zawiłe sprawy prawne. W tych zawsze pomaga mi kancelaria prawna, której specjalizacja to nieruchomości: http://bob.com.pl/ .

Zgłoś | Cytuj | Link

26 czerwca 2017, 21:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Artur3343 napisał: W przypadku fachowej ekspertyzy budowlanej pomoc fachowca
jest nieoceniona, dlatego nawet jeśli ma się kilka pytań
związanych z konkretną inwestycją to warto skorzystać
bez opierania się na samym prawie budowlanym, które może
być źle przez nas rozumiane. Ja wolałem nie ryzykować i
zdecydowałem się na skorzystanie usług rzeczoznawcy
budowlanego http://ekspertyzy.waw.pl/
dzięki czemu mogłem uniknąć wszelkich błędów, które
na mnie czyhały.



Zgadza się. Rzeczoznawcy bywają różni natomiast, zanim zdecyduje się na czyjeś usługi wolę sprawdzić opinię. Ja byłem jednym z klientów rzeczoznawcy majątkowego z http://ekspertyzy.waw.pl/ przy czym u mnie wyceną zajmowano się dopiero dwa miesiące temu. Rzetelnie i szybko. Więcej takich fachowców.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 września 2017, 14:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Samodzielne wykonanie ekspertyzy to jednak dość trudne zadanie. Wobec czego moim zdaniem dużo lepszym pomysłem będzie tutaj skorzystanie z pomocy http://www.mpexpertbud.pl/ .
Firma MPEXPERTBUD świadczy bowiem tego rodzaju usługi na naszym rynku od wielu lat, przy czym co istotne z ich pomocy możemy skorzystać na każdym etapie budowy, co na pewno bardzo skutecznie pomoże wyeliminować wszelkie uchybienia jak i wady konstrukcyjne.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 359

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >