Warunki zabudowy a podział działki - zmiany w warunkach zabudowy - porada przed zakupem

« Powrót do grupy: Zanim wybudujesz dom

17 lutego 2024, 17:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdjęcia dokumentów przesłałem na dysk Google, link poniżej:
Link do zdjęc

Witam,
Szukam porady na temat warunków zabudowy na działce jaką zamierzam kupić.
Kiedyś działka 1122/9 była w całości i miała około ~18a wielkości.
Zostały dane na nią warunki zabudowy – z dnia 15.02.2023 – załącznik.
Właściciel miał w planie budować na niej dom – zmienił jednak plany i zdecydował się podzielić działki tworząc:
1122/12 ok 8a i 1122/13 około 10a – załącznik z podziału gruntów oraz decyzji w załączeniu.
Decyzja z dnia 16.06.2023.
W tej chwili jestem zainteresowany w tej chwili działką 1122/13 – 10a.
Wiem, że druga działka także zostanie wkrótce sprzedana.
Chciałem przenieść WZ na siebie – w urzędzie jednak poradzono mi że względu na to, że chciałbym wybudować dom parterowy będę potrzebował nieco większej powierzchni zabudowy niż wskazane zostało to w warunkach zabudowy.
W warunkach zabudowy wskazano, że powierzchnia zabudowy nie może być większa niż 15%.
Co z 10a daje około 150m2 – natomiast na wymarzony dom potrzebuję 230m2.
Jestem na etapie zebrania podpisów od sąsiadów i wypełnieniu wniosku do urzędu.

Ale w związku z tym mam kilka wątpliwości, które mnie martwią.
1. Jeżeli warunki zabudowy zostały wydane na działkę 1122/9 (przed podziałem 18a) to są tak samo ważne na dwóch podzielonych działkach 1122/12 – 8a oraz 1122/13 -10a?
2. Czy osoba, która zakupiła drugą mniejszą działkę może przenieść na siebie warunki zabudowy jeżeli ubiegnie mnie w urzędzie z tą decyzją?
3. Czy podczas występowania o zmianę WZ powinienem poprosić o wydanie decyzji dotyczącej tylko mojej działki – 1122/13 – czy decyzja nawet jeżeli będzie zmieniona będzie ważna na dwie działki – bo była wydane na 1122/9 a teraz to dwie działki.
4. Czy jest ryzyko, że nie będę mógł wybudować tam jakiegokolwiek domu?
5. Jak najlepiej uargumentować wniosek o zmianę WZ powierzchni z 15 do 23% - de facto chciałbym tylko dom parterowy a nie dom z poddaszem użytkowym.[url]

Ten post był edytowany przez grzeniek dnia: 17 lutego 2024, 18:24
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • reklama na granicy Liczba postów: 39 Grupa: Zanim wybud... Też właśnie szukam drukarni oferującej wydruk banera. Znacie może jakąś solidną firmę z niezłymi cenami?
  • rozbiórka domu Liczba postów: 30 Grupa: Zanim wybud... Trzeba wrócić uwagę na tę firmę jeśli chce mieć su e pewność, że wyburzenia rybniku będą przeprowadzone profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami. Zapraszam do....
  • Zakup działki na stanowisku archeologicznym Liczba postów: 22 Grupa: Zanim wybud... Trzymaj namiary - https://pogotowiearcheologiczne.pl/ Też mieliśmy ogarniany taki temat. To było konieczne. Ogarnęli robotę, ale przede wszystkim papiery, przed...
  • Budowa domu ,a działka rolna? Liczba postów: 21 Grupa: Zanim wybud... Mogę Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę nowoczesnej i profesjonalnej firmy, która zajmuje się wykonaniem Audyt energetyczny Ol...
  • Domek letniskowy Liczba postów: 29 Grupa: Zanim wybud... Jednym z lepszych producentów domków letniskowych jest https://domki-zylajek.com/ mamy od nich domek dwa lata i jest jak nowy. Kupując domek nie spodziewaliśmy....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19270 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 294

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >