Wentylacja w mieszkaniu

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

8 stycznia 2016, 11:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Szukam pomocy w rozwiązaniu problemu z wentylacją w mieszkaniu. Mam nadzieję, że jako specjaliści z dziedziny budownictwa będziecie mogli mi coś poradzić.

Mieszkanie znajduje się w przedwojennej kamienicy, na parterze, z ekspozycją okien w kierunkach wschodnim i zachodnim. W okresie jesienno-zimowym pojawił się problem z wentylacją zwłaszcza pomieszczenia łazienki i osobnego wc.

W obu pomieszczeniach znajdują się kratki wentylacyjne, niestety odnoszę wrażenie, że są to najzwyklejsze atrapy. Utrzymuje się w nich duża wilgotność mimo otwartych drzwi, ręczniki nie mogą wyschnąć a na dodatek doskwiera zapach stęchlizny.

Mam więc pytanie, jak udrożnić lub wesprzeć istniejącą instalację wentylacyjną by poprawić obieg powietrza w tych pomieszczeniach? Czytałam, że pomagają wentylatory wywiewne w takim przypadku. Pytanie jednak, czy montaż takiego wentylatora w miejsce zwykłych kratek poprawi sytuację? Czy może należy najpierw zatrudnić jakiegoś specjalistę do sprawdzenia drożności komina?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 lutego 2016, 15:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy od stanu budynku nie wiem skąd jesteś u nas jak pojawił się problem z wentylacją w firmie to posiłkowaliśmy się pomocą - http://blueservice.biz/wentylacja/ natomiast wszystko zależne jest gdzie masz te mieszkanie i jak wygląda sytuacja samej kamienicy - kamienica, kamienicy nie równa.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 maja 2016, 08:56

Zgadzam sie: good 0 bad

jezeli poszukujesz odpowiedniej firmy, ktora wykona jakosciowa wentylacje w domu to polecam www.klima-venta.pl sam korzystalem u siebie i sprawdza sie swietnie

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2016, 16:59

Zgadzam sie: good 0 bad

osobiście nie znam się za bardzo na takich tematach, ale u mnie był problem z wilgocią i naprawą wentylacji zajmowała się firma Termopol Ice http://www.termopolice.com/. Kupowaliśmy też u nich klimatyzator.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 listopada 2016, 09:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Z pewnością trzeba się zwrócić do specjalisty. U mnie w firmie montażem systemu wentylacyjnego zajmowała się firma Biernat ze Szczecina http://klimatyzacja.szczecin.pl/. Mają wszelkie uprawnienia i świadczą też usługi serwisowe. Z tego co wiem obsługują firmy i osoby prywatne.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 listopada 2016, 15:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej będzie się zwrócić do specjalisty, który sprawnie rozwiąże problem. Tylko najlepiej takiego sprawdzonego, a nie pierwszego lepszego. Ja na przykład jak montowałem klimatyzator, przy okazji naprawiłem sobie wentylację, a co najlepsze to zrobiłem to za darmo :D. Jest teraz taka promocja, że przy zakupie klimatyzatora LG serii Deluxe i Standard Plus z aktualnego Cennika 2016 mam montaż gratis :D. Poczytajcie sobie w serwisie Strefaklimatyzacji.pl. Macie jeszcze czas do końca tego roku ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2016, 22:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Super, fajna sprawa :D

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2016, 08:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja także montowałem klimatyzator ale mimo wszystko zrobiłem porządek z wentylacją. Oczywiście proces optymalizacji systemu wentylacyjnego został poprzedzony odpowiednim osuszeniem ścian, sprawdzeniem ich wilgotności itp. Same klimatyzatory zostały dobrane tak, aby ich moc była adekwatna do konkretnego pomieszczenia, ale to chyba podstawy o których w zasadzie nie trzeba pisać.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 grudnia 2016, 09:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Brak dobrej wentylacji może mieć duży wpływ na rozwój grzybu w pomieszczeniu. Mam taki jeden pokój w swoim domu, to wiem o czym mówie. W okresie jesienno-zimowy jest tragedia. Dla porówniania w innym pomieszczeniu mam kratkę wentylacyjną (detal z tworzywa) http://plastikon.pl/ i takiego problemu nie ma. Proponuję zwrócić się do specjalistów.

Ten post był edytowany przez mazgaj dnia: 20 grudnia 2016, 12:54
Zgłoś | Cytuj | Link

22 grudnia 2016, 11:17

Zgadzam sie: good 0 bad

zgadza się, wentylacja ma spory wpływ na rozwój grzyba, ale wydaje mi się, że większe znaczenie ma jednak izolacja. Jak jest kiepska to wcześniej czy później pojawią się mostki termiczne, dlatego lepiej zapobiegać, tym bardziej, że jest mnóstwo rozwiązań do wyboru https://youtu.be/VWdT0InNTM4

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 750 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 418

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >