jak długo trwa budowa domu?...

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 19 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

21 października 2008, 17:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Pytanie może dziwne, ale jak mówię ludziom, że chcielibyśmy się wprowadzić po roku od rozpoczęcia budowy to pytają: "tak szybko?". No tak szybko, bo będziemy budować na kredyt, więc każdy miesiąc to niepotrzebne straty. Ale troszkę mnie to zbija z tropu, bo może rzeczywiście jestem naiwna, może budynek musi jakoś tam osiąść, wyschnąć, no nie wiem.
Plan z grubsza jest taki, że zaczynamy w wakacje, do zimy chcielibyśmy zamknąć, przez zimę zrobić co się da (no właśnie, i tu kolejne pytanie: co można zrobić zimą?), potem wykończeniówka, nie wiem kiedy ocieplenie i tynki, czy po zimie czy lepiej przed. No i przeprowadzka w kolejne wakacje.
Powiedzcie, czy to jest nierealny plan?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 czerwca 2010, 16:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Generalnie budowa domu trwa średnio w grancach 2-4 lata oczywiście może trwać i 20 lat to kwestia finansowa i innych tego typu rzeczy. Ocieplenie i tynki najlepiej po zimie.
Plan szczerze mówiąc jak dla mnie troche nie realny chyba, że wszystko będzie robione na szybkiego co w przyszłości może wam nie wyjść na dobre.
No ale powodzonka.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 listopada 2010, 19:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Budowa domu przy udziale dzisiejszych technologii może potrwać kilka miesięcy, jeżeli postaramy się o naprawdę dobrych fachowców.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 listopada 2010, 16:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie o to chodzi. Wszystko zależy od tego w jakiej technologii budujesz dom i jakie masz przeznaczone nakłady finansowe. W obecnych czasach i przy dobrym sprzęcie oraz sile roboczej dom można postawić w 14 dni jak nie krócej.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 listopada 2010, 21:54

Zgadzam sie: good 0 bad

... Do wprowadzenia się - rok-, to dość wysoka poprzeczka... , ale to możliwe ... i bez względu na technologię.
Trochę może więcej "kasy", ale trzeba kalkulować...

Oczywiście zgłoszenia na media są załatwione?!, albo w trakcie?!. - Biurokracja trwa dłużej niż robota (niemal w każdym przypadku!!!), jeśli o nie chodzi.

... Można nawet krócej, ale to duży nakład = finanse.

Nawet na rok trzeba nieźle "złapać byka za rogi"

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 listopada 2010, 21:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak np. budujesz z gotowych płyt, to budowa może potrwać nawet 3 miesiące, sami zobaczcie,

Zgłoś | Cytuj | Link

17 grudnia 2010, 15:28

Zgadzam sie: good 0 bad

trudne pytanie, wszystko zależy od ekipy, ternu, projektu ... np.
Moj dom (150m2) tzw kanadyjke firma budowała (pod klucz) w 14 m-c a mojego sąsiada (około 180m2) w 12 m-c. Warto pytać wykonwaców ile może trwać budowa, oczywiście trzeba brać mają poprwkę na termin ale dobry wykowaca wie ile może to potrwać. polecam wykonwawców na b500.pl budowali mój dom, remontowali biuro.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 grudnia 2010, 14:50

Zgadzam sie: good 0 bad

generalnie dom powinien przezimować w stanie surowym i nie jestem zwolennikiem szybkiej budowy domu... ale znam przypadki gdzie w w 5 miesięcy postawili dom i wprowadzili się do niego... zaczęli wiosną na początku maja w połowie września mieszkali w domu...

Zgłoś | Cytuj | Link

16 stycznia 2011, 16:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy od technologii w jakiej chcesz postawić dom. Jeśli tradycyjnie przegrody murowane np. z pustaków ceramicznych, czy bloczków betonu komórkowego, to sam stan surowy zamknięty trwa kilka miesięcy. Niezbędne do wprowadzenia i zamieszkania jest montaż wszystkich instalacji - co, wod-kan, gaz, prąd. I jak pisze Dariusz_JM jeśli całą dokumentacja i wszystkie pozwolenia są, to znacznie przyspieszy to moment przeprowadzki do nowego domu. Ważny jest okres, w którym będziesz ocieplała budynek. Najlepszym czasem na te prace są miesiące letnie, bezdeszczowe.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

16 stycznia 2011, 22:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o "wyścigi", to domek jednorodzinny można postawić w 2-3 miesiące - stan surowy otwarty (warunek: suche miesiące).
Kolejny, taki sam okres, na wykończeniówkę.
Reasumując, pół roku wystarczy - tylko trzeba uwzględnić warunki pogodowe (o porach roku nie wspomnę!!!) i warunki gruntowe.

Biorąc poprawkę na przeciwności formalno-prawno-"mózgowe" :-)
rok może być mało, ale czasami się udaje :-)))

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 19 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 622 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...
  • Wyroby hutnicze? Liczba postów: 198 Grupa: Technologie... Jeśli natomiast chodzi o stal to ja moge śmiało polecić wam tego producenta https://impostal.pl/iii/uslugi-serwis/oc ynkowanie ich rury stalowe ocynkowane ogn...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 113 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • materace lateksowe Liczba postów: 9 Grupa: Technologie... Jeśli zależy Ci na jeszcze intensywniejszym działaniu zdrowotnym i przeciwbólowym, możesz rozważyć kupno materaca o statusie medycznym. W takich produktach każd...
  • Fotowoltaika Liczba postów: 148 Grupa: Technologie... Przeglądając https://fotowoltaika.bruk-bet.pl natknąłem się na interesujące opcje fotowoltaiczne, które mogą zaoferować skuteczne rozwiązania dla domów i firm.....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 258

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >