ocieplenie domu

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

26 września 2010, 13:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam zamiar ocieplić styropianem budynek mieszkalny wymurowany na zewnątrz z cegły silikatowej. Słyszałem opinię o ociepleniu tylko dwóch ścian, a dwie pokryć tynkiem cementowo-wapiennym i całość pokryć tynkiem akrylowym.
Proszę o opinię na ten temat.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 października 2010, 14:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Wydaje mi się że najlepiej jest ocieplić cały budynek styropianem. Będziesz miał większą pewność, że w domu będzie faktycznie ciepło.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 października 2010, 01:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja również nie spotkałam się z takim rozwiązaniem izolacji budynku. Można polemizować nad ociepleniem ściany zewnętrznej sąsiadującej z garażem nieogrzewanym lub innym nieogrzewanym pomieszczeniem w budynku mieszkalnym. Najlepszym rozwiązaniem w mojej opinii, jest izolacja wszystkich przegród budowlanych mających kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Tylko tak wykonana izolacja spowoduje, że ciepło pozostanie wewnątrz budynku. W opisanym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest izolacja w systemie BSO wełną mineralną. Zachęcam do odwiedzenia stron Knauf Insulation - w zakładce Budowa i remont uzyskasz więcej informacji o systemie BSO.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lutego 2012, 13:15

Zgadzam sie: good 0 bad

A po co to tak eksperymentować? Często bywa tak że jeśli staramy się zrobić coś tanim kosztem nie wychodzi to na plus... najlepiej ocieplić cały budynek wtedy masz pewność że będzie ocieplony na 100% po co robić takie 2+2?

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2014, 12:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik heniek50 napisał: Mam zamiar ocieplić styropianem budynek mieszkalny
wymurowany na zewnątrz z cegły silikatowej. Słyszałem
opinię o ociepleniu tylko dwóch ścian, a dwie pokryć
tynkiem cementowo-wapiennym i całość pokryć tynkiem
akrylowym.

Proszę o opinię na ten temat.


Najskuteczniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia efektywności energetycznej jest zapewnienie ciągłości termoizolacji wszystkich przegród budowlanych zewnętrznych (a więc ścian zewn., dachu) oraz podłogi na gruncie i fundamentów. Dobrze ocieplone przegrody mające kontakt ze środowiskiem zewnętrznym gwarantują, że ciepło zostanie zatrzymane w budynku.
e-rzecznik Knauf Therm

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 sierpnia 2017, 09:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień dobry,

Jako jedna z niewielu firm korzystamy z innowacyjnej metody wdmuchiwania izolacji - BLOW-IN. Warto skupić się na skutecznym rozwiązaniu jakim jest izolacja celulozowa. Klienci doceniają ten materiał, za niezawodność, ochronę przed hałasem, pożarem i oczywiście ochronę termoizolacyjną.

Zachęcam do zajrzenia na naszą stronę internetową - zonasort.pl .

Pozdrawiam serdecznie,
Konsultant Zona Sort

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2017, 14:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem dobrej klasy styropian załatwi sprawę. Oczywiście nie mówię tu też o sytuacji, w której elewacje robi amator, tylko doświadczona ekipa. Więcej o styropianie osoby planujące izolację domu mogą się dowiedzieć z http://styropian.men/

Zgłoś | Cytuj | Link

17 września 2017, 10:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Zajmuję się na co dzień ocieplaniem budynków mieszkalnych i korzystam z materiałów od firmy www.styrmann.com.pl. Jest to bardzo solidny i rzetelny kontrahent, a materiały certyfikowane, bardzo wysokiej jakości. Ceny dobre, zawsze fachowa obsługa.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 września 2017, 17:56

Zgadzam sie: good 0 bad

u mnie to wyglądało tak że wynajołem firmę do ociepleń to pomagałem przy zacieraniu tynku caparol. Zawsze parę groszy więcej, jak będę robił wykończeniówkę dobrze to nazywam ? Jak coś to mnie poprawcie, też na takim patencie.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 września 2017, 22:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,

aby izolacja spełniała oczekiwania, musi być ciągła. Ocieplanie wyłącznie wybranych fragmentów domu będzie powodować straty ciepła, a tym samym zwiększenie kosztów ogrzewania. Pragnę zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego oraz systemu ocieplenia. Rekomenduję systemy Foveo-Tech, które są oparte na wełnie bądź styropianie. Zaletą systemów jest ich kompleksowość – inwestor otrzymuje materiały, które pozwolą na wykonanie fasady nie tylko eleganckiej, ale również odpornej na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, rozwój pleśni i alg, a także powstawanie uszkodzeń oraz zabrudzeń.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17912 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 62

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >