Architektura – lista artykułów

Ruszyły prace nad budową pięciogwiazdkowego Hotelu Hilton we Wrocławiu

- Rozpoczynamy prace archeologiczne na terenie, gdzie w 2010 roku stanie hotel najsłynniejszej sieci na świecie – potwierdza Paul Adolph z Wings Properties.

Solaria Center – inwestycja z charakterem

Już w przyszłym roku w samym centrum Opola, przy placu Kopernika, otwarte zostanie nowoczesne centrum handlowo-usługowe Solaris Center. Na środę 28 listopada zaplanowano ceremonię wmurowania kamienia węgielnego. Inwestor – Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI), przy bliskiej współpracy z władzami miej-skimi, opracowała niezwykle funkcjonalną koncepcję nowej przestrzeni miejskiej, łączącej aspekty komercyjne i społeczne.

Budowa apartamentowca Meridian w Warszawie zakończona

HOCHTIEF Polska Oddział Budokor zakończył trwające od styczna 2006 roku prace przy budowie apartamentowca Meridian. Inwestorem tego nowoczesnego budynku mieszkalnego w centrum Warszawy jest Ronson Development Investment Sp. z o.o. Jest to już piąty projekt mieszkaniowy, zrealizowany przez HOCHTIEF Polska przy współpracy z Grupą RONSON, która w ubiegłym tygodniu zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

Złota klatka otwarta

Luksusowe osiedla do tej pory kojarzone były z zamkniętą, starannie strzeżoną i niedostępną dla „zwykłych śmiertelników” przestrzenią. Nieufne spojrzenia ochroniarzy dawały do zrozumienia, że miejsce przypadkowych przechodniów jest za szlabanem strzegącym tajemnic mieszkańców. Najnowszy trend w architekturze przełamuje to sztywne podejście. To, co prestiżowe, staje się otwarte i dostępne dla wszystkich.

Zakończenie inwestycji - Rezydencja Warecka - Ruszył kolejny etap sprzedaży luksusowych apartamentów

Rezydencja Warecka to stylowa kamienica nawiązująca do najlepszych wzorów z okresu międzywojennego. Doskonała i kameralna lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy, w bardzo cichym i spokojnym otoczeniu, pomiędzy Placem Powstańców Warszawy a Nowym Światem, zapewnia dogodną komunikację oraz możliwość korzystania z uroków Warszawy (Trakt Królewski).

Sea Towers – najwyższa inwestycja mieszkaniowa w Polsce

Już w tym roku Gdynia może poszczycić się najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Kilkanaście metrów od Zatoki Gdańskiej firma Invest Komfort buduje luksusowy apartamentowiec Sea Towers. Najbardziej spektakularna inwestycja mieszkaniowa północnej części Polski zaoferuje swoim mieszkańcom wysokiej jakości apartamenty z obsługą i bogatym zapleczem rekreacyjno-rozrywkowym.

Składane podesty robocze TECHBAU

Firma TECHBAU z Opola wprowadza na polski rynek składane podesty robocze. To produkt, który sprawdzi się na każdej budowie oraz wszędzie tam, gdzie prowadzone są prace remontowo-budowlane na niedużej wysokości, np. tynkowanie, malowanie czy układanie glazury. Podesty mogą być wykorzystywane do wszelkich prac prowadzonych we wnętrzach jak i na zewnątrz budynków. Są doskonałą alternatywą dla klasycznych drabin budowlanych.

Platynowe mieszkania w centrum Wołomina

W samym sercu Wołomina powstanie nowoczesny budynek wielorodzinny. W połowie października ruszy budowa Platinum Plaza. Sprzedaż już się rozpoczęła.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek Adgar Plaza w Warszawie

19 września 2007 r., po ukończeniu pierwszego etapu robót ziemnych przy realizacji budynku biurowego Adgar Plaza przy ul. Postępu w Warszawie, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod obiekt. Inwestorem nowoczesnego kompleksu biurowego jest Adgar Postępu Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą prac budowlanych HOCHTIEF Polska Oddział Budokor.

Sportowa Spółka Akcyjna Zagłębie Lubin wybrała generalnego wykonawcę nowoczesnego stadionu piłkarskiego dla potrzeb Klubu i społeczności lokalnej

Konsorcjum budowlane firm Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa SA, HOCHTIEF Polska Sp. z o.o. oraz HOCHTIEF Construction AG Sport Facilities podpisało z Zagłębiem Lubin SSA z Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź SA kontrakt na generalne wykonawstwo w systemie „zaprojektuj i zbuduj” nowego stadionu piłkarskiego na potrzeby Klubu i społeczności lokalnej. Realizacja obiektu sportowego, spełniającego najwyższe wymagania UEFA, zostanie ukończona w grudniu 2009 roku.


Stron: 44 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  41 42 43 44  ▸

Czytaj też…

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 16752 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 269

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >