Altanka

« Powrót do grupy: Zanim wybudujesz dom

9 stycznia 2007, 15:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.

mam pewien problem. postawilem altanke na stropie piwnicy o drewnianym szkielecie i pokrylem ja blacha tak by moc usiasc w czasie deszczu na swiezym powietrzu. obok niej jest grill murowany. nie jest ona w jakikolwiek sposob polaczona z budynkiem mieszkalnym i ma wymiary 3x3.5 i teraz mam problem bo dowalil sie do mnie nadzor budowlany z podania zyczliwego sasiada ze mam ja rozebrac i moge wtedy wystapic o pozwolenie na budowe tejze altanki przedstawic projekt i bede obywatel w porzadku.ja nie wiem czy jest takie prawo i prosze o informacje bo moj mozg jakos slabo nadaza za taka logika jaka przedstawia pan inspektor!!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 stycznia 2007, 17:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Jesli altanka jest postawiona na fundamencie, mimo iz nie styka sie ze sciana- to juz konieczne jest zezwolenie. gdyby nie byla na stale zwiazana z gruntem, nie mieli by sie do czego "doczepic". Pogratulowac sasiadów, echhh... :shock:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 stycznia 2007, 18:21

Zgadzam sie: good 0 bad

dziekuje za odpowiedz:) a sasiadow mam fajnych zal ze nie wszystkich...

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2007, 20:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. mam jeszcze jedno pytanie poniewaz moze niescisle pytalem wczesniej. altanka nie jest polozona na fundamencie tylko jest przykrecona srubami do stropu piwnicy i czy to jakas roznica?? w razie czego ja odkrece i przestawie jak trzeba popajacowac ale ciagle szukam szansy by nie musiec tego robic. jest 29 art. prawa budowlanego ktory mowi o takich budowach jak altanki ale chcialem sie dowiedziec czy przykrecenie altany srubami na stropie to jest powod do rozbiorki czy tez nie.pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Zgłoś | Cytuj | Link

12 stycznia 2007, 11:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego co Pan przedstawiał wynika że:
Od jesieni 2005 roku budowa wiat i altan o powierzchni do 25 m2 nie wymaga pozwolenia na budowę. Wystarczy tylko zgłoszenie tego zamiaru w starostwie. Trzeba jednak pamiętać, że na posesji mogą znaleźć się tylko dwa obiekty małej architektury (w tym właśnie altana) – po jednym na każde 500 m2 powierzchni działki. Może się więc okazać, że wybudujemy ogród i altanę, ale na wiatę dla samochodu przepisy nie pozwolą. (Dziennik Ustaw z 2005 r., nr 163, poz. 1364, art. 29/1/pkt.2i3– Prawo Budowlane). Powodzenia!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 marca 2007, 22:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Ksawery napisał: Z tego co Pan przedstawiał wynika że:
Od jesieni 2005 roku budowa wiat i altan o powierzchni do 25 m2 nie wymaga pozwolenia na budowę. Wystarczy tylko zgłoszenie tego zamiaru w starostwie. Trzeba jednak pamiętać, że na posesji mogą znaleźć się tylko dwa obiekty małej architektury (w tym właśnie altana) – po jednym na każde 500 m2 powierzchni działki. Może się więc okazać, że wybudujemy ogród i altanę, ale na wiatę dla samochodu przepisy nie pozwolą. (Dziennik Ustaw z 2005 r., nr 163, poz. 1364, art. 29/1/pkt.2i3– Prawo Budowlane). Powodzenia!


Prosty i sprawdzony sposób ja miałem ten sam problem i też przez sasiada, ja swoją altanke postawiłem na małych kółkach (ok 8cm) i powiedziałem na kontroli że to jest przewożna stajnia dla mojego konia i natym sprawa się zakończyła , a drugi jaki problem miałem z sasiadem to garaż (dł 6,00 szer 3,00 wys 4,00)po pierwszej kontroli dostałem nakaz rozbiórki , ja napisałem do SKO że garaż nie stoi na tej działce co w protokole tylko na innej (ja oczywiście garaż przesunołem na inną działke )i znowu kontrol na owej działce i znowu nakaz rozbiórki)ja znowu odwołanie do SKO że garaż stoi na innej działce (na tej co był poprzedno i tak w koło Wojtek.Po 5 latach z kończyłem z żartami(z PIB) garaż na koła .Rezultat Garaż jak stał tak stoi tylko że na małych kółeczkach a drugi plus to że niemusze płacić podatku od nieruchomości.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 stycznia 2019, 07:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Altanka fajna sprawa, można ją wybudować samodzielnie lub zlecić gotową robotę firmie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • garaż - blaszak Liczba postów: 7 Grupa: Zanim wybud... Dobrym rozwiązaniem jest wiata garażowa dzięki niej zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy jest lepszą i tańszą alternatywą dla garażu. Może spełniać te same funkcje....
  • garaż blaszak Liczba postów: 39 Grupa: Zanim wybud... Jeśli interesują Cię garaże z blachy to na pewno warto zapoznać sie również z ofertą producenta Garaże Marmet. Specjalizują się również w produkcji wysokiej jak...
  • Czy obie części bliźniaka muszą być identyczne? Liczba postów: 6 Grupa: Zanim wybud... Jeśli marzysz o własnym domu w spokojnej okolicy Gdańska, koniecznie odwiedź https://activa.pl/oferta/domy-blizniaki- gdansk Oferują szeroką gamę domów bliźniak...
  • Budowa drogi wewnnętrznej Liczba postów: 1 Grupa: Zanim wybud... Mam działkę budowlaną z współwłasnością 1/11 w drodze wewnętrznej. Muszę zrobić dojazd do mojej działki, ale na początku drogi znajduje się rów przydrożny. Czy....
  • Warunki zabudowy a podział działki - zmiany w waru... Liczba postów: 1 Grupa: Zanim wybud... Zdjęcia dokumentów przesłałem na dysk Google, link poniżej: Link do zdjęc Witam, Szukam porady na temat warunków zabudowy na działce jaką zamierzam kupić. Kied...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19106 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 343

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >