Dlaczego gładź popękała??

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

25 listopada 2006, 15:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Co może byś powodem pękania gładzi gipsowej po kilku miesiącach od wykonania??? Dodam, że tynki miały miesiąc.W jaki sposób można usunąć te pęknięcia przed kolejnym malowaniem?
Help :cry: :cry:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 listopada 2006, 15:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Podejrzewam, że tynk nie był dobrze wyschnięty i stąd te pęknięcia. Samo pomalowanie nie wystarczy. Ja proponuję wydrapanie tych szczelin i ponowne zaszpachlowanie. Gdyby to nie pomogło bo szczeliny są duże to można położyć na nich siatkę do szpachlowania szczelin - nie kosztuje dużo, a bardzo pomaga w takich przypadkach.
Życzę powodzenia. :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 listopada 2006, 09:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam podobny problem, co Wkurzony :cry:
Niby fachowcy zrobili wszystko tak, jak trzeba było - czytałam sobie o sposobach "kładzenia " gładzi-- ale teraz wszędzie sa pękniecia. Oni twierdza, ze budynek pracuje i nie chcą przyjąc reklamacji. Spróbuje sama to "naprawić", stosując sie do porad Chickena. dzieki

Zgłoś | Cytuj | Link

26 grudnia 2006, 12:05

Zgadzam sie: good 0 bad

możliwe ,że przyczyna leży w tynku cem-wap.Jeżeli wykonawca zastosował wapno bezpośrednio z worka wsypując do betoniarki -należy dodawać ciasto wapienne, uniknie się skórczów podczas wysychania tynków(wykonawca mógł zastosować przeterminowane wapno)

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lutego 2007, 22:42

Zgadzam sie: good 0 bad

A gdzie te tynki były kładzione ? i po jakim czasie ?

My swój dom postawiliśmy "szybko" bo od fundamentów do wprowadzenia trochę ponad 2,5 roku. Jest to szybko, ponieważ budynek powinien stać w stanie surowym ok 3 lat gdyż on osiada (przypadek domku jednorodzinnego) siadają fundamenty i ściany dlatego dopiero po tym czasie powinno się robić tynk. My jednak tak nie zrobiliśmy bo gonił nas czas i teraz u nas właśnie widać pęknięcia. Na płytkach też widać... Jedna rada na to to trzeba poczekać, aż budynek przestanie osiadać i pracować. i wtedy te pęknięcia naprawić i wykonać powtóre malowanie

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lutego 2007, 14:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Trzeba tynk dobrze wysuszyc, nie zwracajac uwagi na pęknięcia :)(wiem, ze to baaardzo trudne). Jak juz wyschnie i popęka sobie,co ma jeszcze popękać- wypełnić szczeliny gipsem i znowu poczekac chwile. Czyli coś jakby wersja Chickena :) Wyschnietą, gladką powierzchnię mozna juz malować :)
U mnie sie sprawdziło i mam spokój.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2007, 14:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Trzeba tynk dobrze wysuszyc, nie zwracajac uwagi na pęknięcia :)(wiem, ze to baaardzo trudne). Jak juz wyschnie i popęka sobie,co ma jeszcze popękać- wypełnić szczeliny gipsem i znowu poczekac chwile. Czyli coś jakby wersja przedmówcy :) Wyschnietą, gladką powierzchnię mozna juz malować :)
U mnie sie sprawdziło i mam spokój.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 marca 2007, 20:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Ewidentna wada wykonawcza, chyba że pęknięcie jest konstrukcyjne, ma charakter statyczny wyniku osiadana budynku. Rysa w takim przypadku idzie od dołu do góry, może iść zygzakiem.

Te drugie , skurczowe to "pajączki" lub "mapy".

Wykonawca będzie gadać bajki, by uciec od odpowiedzialności, ale za wczesne tynkowanie to jego ewidentna wina.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2009, 14:11

Zgadzam sie: good 0 bad

U mnie (w tym przypadku w bloku) jest podobny problem. Z tym, że w 99% pęknięcia to pionowe rysy na miejscu łączenia pustaczków. Stąd ewidentny wniosek, że technologia murowania bez spoinowania pionowego w kolejnych warstwach ma swoje wady!

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lutego 2010, 19:08

Zgadzam sie: good 0 bad

U mnie był podobny problem z pęknięciami(mieszkam w bloku)zastosowałem na każdym łączeniu ścian fizelinę i pomogło.Nie wolno zapomnieć o namoczeniu fizeliny przed położeniem na ściany.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >