Imitacja Kamienia

« Powrót do grupy: Imitacja kamienia

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

23 lutego 2011, 20:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam! czy robił już ktoś odlewy z gipsu imitujące kamień elewacyjny taki jak jest dostępny w wielu marketach budowlanych.Do tego służą formy silikonowe bądź plastikowe,które już zrobiłem z gumosilu.Formy wyszły dobrze,mam tylko problem,gdyż nie wiem jakiego użyć gipsu czy innego materiału żeby powstałe płytki kamienne nie były kruche i nie posiadały pęcherzyków powietrza.Czy robił już ktoś coś takiego?Proszę o porady

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 marca 2011, 09:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o takim czymś, ale zaintrygowało mnie to. Ciekawe rozwiązanie. Kamień elewacyjny jest bardzo drogi a coś takiego mogło by nie wynosić wysokich kosztów, tak więc podbijam temat. Jeśli ktoś miał z tym styczność napiszcie swoje opinię i materiały z których wykonaliście, z góry dzięki

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 kwietnia 2011, 10:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawe, może ktoś jednak słyszał ?

Zgłoś | Cytuj | Link

12 maja 2012, 22:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam świtę
Wlasnie walcze z plastikowymi formami do odlewu imitacji kamienia ..
Wszystko wychodzi ladnie na plastikach tylko ze problem jest z wyjmowanie odlewow z form,tzn ciezko sie je wyciaga z formy.Ja uzywam oleju zwyklego silnikowego /spozywczego do smarowania form ,detale wychodza ok o ile wogule wydzie odlew z formy.Nastepnym krokiem bedzie uzycie tego profesjoinalnego niby plynu do wyciagania odlewu z form.
Kilka wsakozowek:
-dodac plastyfikatora
-cierpliwie odczekac ze 3 dni schniecia na swiezym powietrzu
...cdn

Tak czy innaczej polecam zakup kilku plastikow na próbę

Zgłoś | Cytuj | Link

27 czerwca 2012, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Ja niekoniecznie jestem za smarowaniem form, można końcowy produkt narazić na tłuste bądź zatłuszczone plamy. Proponuje zalewać forme na sucho i po 3 dniach tak około , wystawić na słońce aby się nieco nagrzała i wyjęcie gotowego odlewu nie przysparza najmniejszych kłopotów. ;-)
Wiem, wiem co chcecie napisac, w pochmurne dni można formę ogrzac w ciepłej wodzie. Plastik ma to do siebie , że dosc dużo pracuje przy zmianach temperatury stąd wykorzystujemy jesgo własne właściwości.
Osobiście to praktykuję i nie tracę żadnych szczegółów formy.
Wcześniej smarowałem, ale to nie to , podciśnienie jakie panuje na dnie formy i szczelnosc ścianek jest tak duża , że i tak trudno wyjąć odlew. Dlatego rozszerzenie formy przez ogrzanie załatwia sprawę.
pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 sierpnia 2012, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: HUDYwitek napisał: Witam świtę

Wlasnie walcze z plastikowymi formami do odlewu imitacji
kamienia ..

Wszystko wychodzi ladnie na plastikach tylko ze problem jest
z wyjmowanie odlewow z form,tzn ciezko sie je wyciaga z
formy.Ja uzywam oleju zwyklego silnikowego /spozywczego do
smarowania form ,detale wychodza ok o ile wogule wydzie
odlew z formy.Nastepnym krokiem bedzie uzycie tego
profesjoinalnego niby plynu do wyciagania odlewu z form.

Kilka wsakozowek:

-dodac plastyfikatora

-cierpliwie odczekac ze 3 dni schniecia na swiezym
powietrzu

...cdn



Tak czy innaczej polecam zakup kilku plastikow na próbę


Witam,
Tez próbuje obecnie odlać kamień elewacyjny według receptury kolegów
Proporcja:
1) 125 kg umytego piasku (czysty piasek)
2) 125 kg kruszywa (frakcja:5-13)
3) 50 kg cementu (42.5 portland)
4) 20-25 litrów wody ( w zależności od konsystencji zaprawy)
5) Dodatek do betonu – plastyfikator – dawkowanie w zależności od wskazań producenta
6) 1kg barwnika ( 2% w stosunku do cementu

Jednak cały problem jest z pęcherzykami powietrza mimo iż mam wibrator to nie mogę się pozbyć...czy płyn do smarowania też ma na to wpływ? może jakieś dodatki do zaprawy?
Próbowałem zrobić mieszankę półsuchą to wtedy płytki są bardziej matowe, bąble mniejsze, ale ciężko wyciągnąć kamień.
Jeśli jest więcej wody to wtedy bąble chyba są większe jednak płytki mają na sobie jakby połysk. I tutaj pytanie czy kamień wyciąga się po paru dniach z form , bo ktoś mnie zastrzelił że robię źle i wyciąga się ok , godzinki po zalaniu.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

25 września 2012, 14:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam;
poprawka: nie musisz robić na szarym cemencie - możesz na białym - cena wyższa, ale jako że dużo mocniejszy, można go użyć mniej, to jedno. Drugie - kruszywo - według mnie za grube - do 8 mm, będzie jak znalazł, a przy okazji będą mniejsze dziury. Dokładniej to kruszywo ma frakcję 2 - 8 mm. Pigmentu cementowego można dodawać do 5 proc. masy cementu.
Element można wyciągać z formy, w momencie kiedy go nie rozwalisz, co oznacza, że Twoje manewry nie mają na niego wpływu. Gwoli ciekawości przy wibroprasie element wychodzi z niej "od razu".
Problemu z pęcherzykami powietrza będzie ci się ciężko pozbyć, chyba że będziesz element prasował czyli naciskał go, wibrowanie pozwala jedynie [?] lepiej ułożyć mieszankę. Zagęścić beton. Im rzadszy beton - tym większa szansa na powstanie otworów. Przy okazji - im drobniejsze ziarno tym mniejsza szansa na pęcherzyki. Oznacza to niestety nieco więcej cementu ale...

Zgłoś | Cytuj | Link

3 października 2012, 21:16

Zgadzam sie: good 0 bad

można także samodzielnie wykonać formy ( wtedy można uzyskać niepowtarzalny wzór płytki) polecam poliuretan który ma niższą cenę niż silikon, i ma bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, jest to forma elastyczna także płytki bardzo łatwo wychodzą, szeroki zakres twardości 30-70 ShA, zainteresowanych proszę o kontakt na poliuretanformy@wp.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

30 października 2012, 08:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Zacząłem również zabawę z odlewaniem kamienia gipsowego. Jak myślicie? który gips będzie najlepszy do robienia odlewów w formach poliuretanowych? Dotychczas odlewam z nidy - budowlanego- szybko schnie, dobrze się wyjmuje z form nawet bez smarowania wcześniej formy ale niestety jest szary nawet po wyschnięciu co wpływa na efekt końcowy po malowaniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 listopada 2012, 12:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,mam do Panów pytanie a mianowicie chodzi mi o to czy jest potrzebny atest PZH na produkcje imitacji kamienia,wytwarzanego z gipsu budowlanego,i jeszcze jedno jak zapewnić sobie popyt czy warto podpisać umowę ze sklepem budowlanym (nie sieciówki)skłaniałbym się do mniejszych sklepów.A co najważniejsze gdzie zakupić formy silikonowe w przystępnej cenie patrzyłem na allegro ale ceny są kosmiczne.Z góry dziękuje

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Aby dodać post, należy się zalogować.

Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 264

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >