W Krakowie rusza budowa i sprzedaż osiedla Craft Zabłocie

W Krakowie rusza budowa i sprzedaż osiedla Craft Zabłocie

Kolejna inwestycja Cordia Polska w Krakowie. Tym razem pojawi się na modnym Zabłociu – w postindustrialnej, pełnej kontrastów części Podgórza, którą mieszkańcy miasta chętnie wybierają do życia zarówno ze względu na niepowtarzalną atmosferę, jak i znakomitą lokalizację. Projekt Craft Zabłocie, przygotowany we współpracy z pracownią ION Architekci, łączy te atuty z wysokim standardem. W pełnym charakteru, minimalistycznym budynku znajdą się w sumie 94 mieszkania – w większości 1- i 2-pokojowe. Właśnie ruszyła ich sprzedaż oraz rozpoczęły się prace budowlane realizowane przez Generalnego Wykonawcę inwestycji – firmę TK NOVA. Czytaj dalej

 

Craft Zabłocie powstaje przy ulicy Zabłocie, w sąsiedztwie Akademii Krakowskiej i nowoczesnego kompleksu Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych, zaledwie kilka minut spacerem od brzegów Wisły i 20 minut komunikacją miejską od Rynku Głównego. Na 6 kondygnacjach powstaną 94 mieszkania z balkonami lub – w przypadku mieszkań na parterze – z tarasami i ogródkami. Aż 80 proc. oferty to lokale do 46 mkw, idealne dla singli, młodych par, a także inwestorów.

 

W Krakowie rusza budowa i sprzedaż osiedla Craft Zabłocie

 

Bliskość licznych uczelni, ośrodków kulturalnych i modnych restauracji przyciąga na Zabłocie coraz więcej młodych ludzi. Chętnie zatrzymują się tu także cudzoziemcy przybywający do Krakowa w celach biznesowych. W dzielnicy stale powstają nowe centra biurowe, a budynki dawnych fabryk, poddane rewitalizacji, zyskują nowe funkcje. Dlatego to właśnie tę okolicę wybraliśmy na swoją kolejną inwestycję w stolicy Małopolski   mówi Tomasz Łapiński, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska. – Przy okazji warto przypomnieć, że Cordia Polska jest aktywnie związana z Krakowem już od ponad 10 lat. Lotniczówka w dzielnicy Czyżyny czy osiedle Jerozolimska na Podgórzu to tylko niektóre, już zakończone projekty mieszkaniowe. W ostatnich miesiącach oddaliśmy do użytkowania również osiedle Safrano w dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki, gdzie trwa jeszcze sprzedaż ostatnich mieszkań – dodaje Tomasz Łapiński.

 

W Krakowie rusza budowa i sprzedaż osiedla Craft Zabłocie

 

Minimalistycznie, klimatycznie, ekologicznie

Minimalistyczny i ponadczasowy, a przy tym pełen charakteru projekt został zaprojektowany tak, żeby rezonować z postindustrialnym, kraftowym klimatem Zabłocia. Na ten efekt pracują m.in. elewacja z wysokiej jakości płytek mineralnych typu elastolith, ciemnoszary tynk oraz ekologiczny zielony dach, na którym zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne. Na uwagę zasługują również eleganckie i dopracowane w szczegółach części wspólne. W korytarzach część wspólnych zastosowano tapetę i kinkiety, a w strefie wejściowej tynk strukturalny. Efektu dopełnia wysokiej jakości wykładzina.

 

W Krakowie rusza budowa i sprzedaż osiedla Craft Zabłocie

 

Czytaj również: W miejscowości Zimna Wódka powstaje nowa fabryka Baumit

 

Na terenie wokół budynku zaplanowano zieleń niską w postaci traw, krzewów i niskopiennych drzew. Z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców osiedla Craft zaplanowano też podziemny parking wyposażony w opcję ładowania samochodów elektrycznych. W projekcie przewidziano także boksy na jednoślady oraz stojaki na rowery. Zadbano również o bezpieczeństwo: w budynku zostaną zainstalowane wideodomofony i antywłamaniowe drzwi do mieszkań.

 

Blisko centrum i blisko natury

Atutem projektu Craft jest bez wątpienia lokalizacja. Gwarantuje ona z jednej strony bliskość terenów spacerowych wzdłuż Wisły, a z drugiej – możliwość dotarcia w zaledwie 20 minut tramwajem do zabytkowego centrum miasta. Rozwinięta sieć transportu publicznego i stacja kolejowa pozwalają szybko dostać się w dowolne miejsce w Krakowie, a zwolennicy podróży samochodowych na pewno docenią wygodny wjazd na II obwodnicę miasta.

 

W Krakowie rusza budowa i sprzedaż osiedla Craft Zabłocie

 

Czytaj również: Podkrakowska inwestycja Apartamenty na Wzgórzach

 

Wiele atrakcji oferuje również samo Zabłocie. W odległości spaceru od inwestycji znajdują się liczne restauracje, bary i kawiarnie, które przyciągają zarówno miejscowych, jak i odwiedzających Kraków turystów. Nie brakuje tu też ośrodków rekreacyjno-sportowych, sklepów i większych obiektów handlowych – Galeria Kazimierz oddalona jest zaledwie 4 minuty rowerem od inwestycji. Jednocześnie Zabłocie pozostaje dzielnicą spokojną i zieloną. Można stąd wybrać się na spacer wzdłuż Wisły, na piknik do Parku Stacja Wisła albo wycieczkę do Ogrodu Motyli. Niezależnie od upodobań, każdy znajdzie tu miejsce dla siebie.

 

W Krakowie rusza budowa i sprzedaż osiedla Craft Zabłocie

Źródło: PR Hub / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 231

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >