Inny odcień? Czemu?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

16 kwietnia 2010, 09:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Cześć :? Malując ściany w pokoju, najpierw pomalowałam wszystkie narożniki i łączenia, a następnie całe powierzchnie ścian. Nie wiem jak to możliwe ale po wyschnięciu farby wydaje się, że w narożnikach farba ma inny odcień, niż na pozostałej powierzchni. Czy to możliwie? Co może być tego powodem?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 kwietnia 2010, 10:20

Zgadzam sie: good 0 bad

jest kilka możliwych przyczyn:
1. narożniki malowałaś innym narzędziem niż pozostałą powierzchnię ścian (wałek i pędzel pozostawiają różną powłokę farby stąd możliwe różnice w odcieniu) - jeżeli faktycznie tak robiłaś to proponuję pomalowanie WAŁKIEM CAŁEGO pomieszczenia raz jeszcze
2. farba jeszcze porządnie nie przeschła (a zanim porządnie wyschnie trochę czasu minie, przy czym narożniki są miejscami bardziej newralgicznymi i mogą schnąć jeszcze dłużej)
3. to tylko złudzenie optyczne - światło może inaczej padać na narożniki, nie doświetlać ich bądź załamywać się

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 kwietnia 2010, 00:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym dodał jeszcze jeden powód. Powierzchnie maluje się zgodnie z zasadą "mokre na mokre". Nie należy przerywać malowania jednej powierzchni. Gdyż po wznowieniu prac w miejscu styku stara farba/nowa będzie zauważalny ślad. Trzeba "domalować" przynajmniej do "winkla" i wtedy przerwać. Z malowaniem narożników jest właśnie ten problem. Pomalowałaś go, a gdy wróciłaś by malowaćb:c1dfad3df6] w tym miejscu był on już suchy.

Ten post był edytowany przez redakcja dnia: 31 maja 2016, 15:54
Zgłoś | Cytuj | Link

19 kwietnia 2010, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Czyli wygląda na to, że ja popełniłam gafę :cry: Rzeczywiście narożniki malowałam pędzlem a pozostałą część wałkiem. Ale nawet nie zdawałam sobie sprawy, że to ma takie znaczenie. Wygląda na to, że czeka mnie powtórka z malowania.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 czerwca 2010, 14:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Tyle lat maluję i zawsze używam pędzla do narożników i jeszcze nie zdarzyło mi się aby były inne odcienie. Fakt że nie maluję części ściany najpierw a potem reszty bo to zawsze będzie się różnić. Malujemy całą powierzchnię za jednym zamachem. Nie można pomalować sobie pół ściany a potem drugie pół bo zrobią się właśnie smugi i różnice.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 czerwca 2010, 17:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik MonikaT napisał: Czyli wygląda na to, że ja popełniłam gafę :cry: Rzeczywiście narożniki malowałam pędzlem a pozostałą część wałkiem. Ale nawet nie zdawałam sobie sprawy, że to ma takie znaczenie. Wygląda na to, że czeka mnie powtórka z malowania.

Nie ma absolutnie żadnego, a jeśli ktoś nie ma wprawy, bawi się wałkiem do naroży i trwa to dłużej.
Tak jak napisał "bud" - malowanie ścian wykonuje się za jednym zamachem i to zanim wyschną naroża.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2016, 15:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Albo za dużo farby bylo nałożone....jak pamietam u siebie malowanie to tez tak wyszło ale to było spowodowane tym iż mielismy zamowione nie odpowiednie akcesoria do malowania. Zawsze zamawiamy z ciechanowskiego z krak a tu zamowili co innego.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 maja 2016, 11:44

Zgadzam sie: good 0 bad

To też racja,być może uzyskaliście inny odcień po przez nałożenie zbyt duzej ilości farby,którą trzeba jeszcze rozprowadzić,takie sytuacje często mają miejsce,zwróćcie uwagę na ten fakt:)

www.Domartstyl.eu

Zgłoś | Cytuj | Link

17 maja 2016, 09:35

Zgadzam sie: good 0 bad

zgadzam sie ilośc farby mogła na to wpłynac

Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2016, 12:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Może łatwiej będzie to ocenić jeżeli po prostu wstawisz zdjęcie,wtedy zobaczymy czy winna jest zbyt duża ilość farby w rogach czy też przyczyny należy szukać gdzie indziej.


www.Designer.ski

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • kanalizacja Liczba postów: 150 Grupa: Wykańczamy... Ja polecam super skuteczne udrażnianie zlewu w Warszawie sprężyną elektryczną https://udraznianiekanalizacji.eu/hydrau lik-profesjonale-udraznianie-zlewu-warsz aw...
  • jakie gwoździe i inne elementy złączne na budowę? Liczba postów: 109 Grupa: Wykańczamy... Wiesz co, wydaje mi się że oferta sklepu e-armet zainteresuje cię równie mocno jak mnie. Jeśli chodzi o gwoździe, to mają szeroki wybór. Ja zastanawiam się nad....
  • Żaluzje drewniane - jakie wybrać? Liczba postów: 9 Grupa: Wykańczamy... W takim razie możesz sprawdzić artykuł https://abb24.pl/zaluzje-drewniane-a-zal uzje-aluminiowe-ktore-sa-lepsze/, który porusza temat porównania żaluzji drewnian...
  • Jaki taras - drewno czy płytki?? Liczba postów: 437 Grupa: Wykańczamy... Ja polecam podłogę z drewna od Baltic Wood. Jest estetycznie i bardzo ładnie komponuje się z meblami i ścianami
  • Wykończenie wnętrz Liczba postów: 279 Grupa: Wykańczamy... Ja mogę się pochwalić, że kupiłam nowy dom i też teraz będę go aranżować. Tak słyszałam, że galeria wnętrz w Katowicach Home Concept jest godna uwagi.....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 231

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >