Jak poprawnie wykonać pokrycie dachowe? Montaż dachu krok po kroku.

« Powrót do artykułu: Jak poprawnie wykonać pokrycie dachowe?... | « Powrót do grupy: Budowa i remont

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

19 marca 2018, 11:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Dachówki veluxa przywiozła nam firma www.top-dach.com.pl która zajęła się również montażem całości. Jeśli chodzi o pokrycia dachowe to nie ma pewniejszej firmy w okolicy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 września 2018, 13:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja uważam, że przy kładzeniu dachów ważne jest tempo i możliwie gdzie się da automatyzacja działań. Przykładowo współpracowałem z firmą, która kładła dachówki i robiła dachy kryte papą. Gwoździarka bardzo im we wszystkim pomagała. Dla porównania widziałem jak wygląda gwoździowanie ręczne i to zupełnie inna bajka jest.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 marca 2019, 14:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Ekipa z którą pracowałem niedawno bardzo sprawnie ogarnęła temat. Przy czym tam pierwsze skrzypce grał zszywacz dekarski i osobiście byłem pod wrażeniem sprawności z jaką taka maszynka działa.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 marca 2019, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem jeżeli sami nie mamy na tyle doświadczenia oraz niezbędnych narzędzi do wymiany dachu, to polecam jednak mimo wszystko warto zdać się na fachową ekipę która się tym zajmie zamiast kombinować samemu.


Ekomar.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2019, 05:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy od tego czym dach kryjesz. Jeśli chodzi o dachówke ceramiczną to faktycznie prawidłowo pokryć nią dach jest bardzo ciężko i to nawet fachowcom. Ale już dachówkę kompozytową - http://tileco.pl/, kładzie się bardzo prosto. Nie wymaga ona żadnych specjalnych narzędzi ani wielkich umiejętności. Dachówki są bardzo wytrzymałe, nie tłuką się, więc nie trzeba jakość specjalnie na nie uważać. Ja, razem z bratem sami położyliśmy taką dachówkę i wszystko poszło sprawnie i co najważniejsze dachówka ułożona jest poprawnie. Dodatkowy plus to także dużo lepsza cena niż dachówka ceramiczna.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 sierpnia 2019, 10:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakiś czas temu miałem styczność z kładzeniem papy. Proste i tanie pokrycie, ale prawidłowo wykonane umie zdać egzamin na długie lata. Jak gwoździe papowe są przybite odpowiednio i całość jest właściwie położona, to trwałość dachu jest naprawdę na poziomie.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 kwietnia 2020, 14:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Wedle mojego doświadczenia lepsze od sztywnego poszycia dachu są łaty i kontrłaty - sprawdziły się u mnie i bardzo ułatwiły budowę. Dom stoi już trzy lata, dach jest w doskonałym stanie, więc chyba warto było.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2020, 13:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Przy pracach dachowych baaardzo pomagają gwoździarki. Tempo jest znacznie szybsze, więc realizacja się nie przeciąga. U mnie to rozwiązanie się sprawdziło.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 września 2021, 10:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo fajnym rozwiązaniem są gwoździarki pneumatyczne. Pozwalają przyspieszyć montaż pokrycia - ekipa, którą wynająłem przy budowie używała takiego sprzętu i efekty były zauważalne.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 listopada 2021, 12:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Samodzielne wykonanie pokrycia dachowego nie jest proste. Nawet tak "banalne" jakby się wydawało pokrycie dachowe jak strzecha wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Bez tego nawet najlepsze narzędzie nie pomogą i tylko zmarnujemy materiał.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 356

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >