Jak samemu założyć listwy przypodłogowe?

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

7 września 2009, 13:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Chciałbym jakoś ładnie wykończyć podłogę w pokoju. Najlepiej wyglądały by tam listwy przypodłogowe. Ale jakie najlepiej wybrać i jak je założyć...? Poradźcie.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 marca 2010, 17:40

Zgadzam sie: good 0 bad

polecam listwy przypodłogowe orac decor. Sam ostatnio zakupiłem w sklepie internetowym www.listwy-dekoracyjne.pl białe listwy SX155 i dostałem rabat 10% :) a paczka przyjechala kurierem następnego dnia. Na stronie masz podaną ilustrowana instrukcje montazu. Listwy z duroplastu trzeba pomalowac jakas farba zmywalna, pod kolor ścian lub na biało (super efekt np. w salonie) żeby później można było je łatwo odświeżyć.

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 kwietnia 2010, 12:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Co to są za listwy w linku powyżej? Bezsensu, żeby jeszcze trzeba było je malować. A Limo co masz na tej podłodze i do czego mają być te listwy, parkiet, panele, wykładzina czy glazura? A co do montażu listew to lepiej będzie jak sobie filmik obejrzysz. Gościu układa panele, a na końcu pokazuje jak założyć listwy

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lipca 2014, 21:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Limo napisał: Chciałbym jakoś ładnie wykończyć podłogę w pokoju.
Najlepiej wyglądały by tam listwy przypodłogowe. Ale
jakie najlepiej wybrać i jak je założyć...?
Poradźcie.

Pozdrawiam

Jakie wybrać to już kwestia gustu i wystroju. My u siebie zdecydowaliśmy się pójść troszkę w kontrast i założyć białe. Dokładnie to takie http://podlogi24.net/pdecor-h10cm-snieznobiaa -lakier-polmat,-listwa-przypodlogowa-z-mdf-104-o_l_2103.html natomiast jeśli o wybór to jest tego od groma masz różne wysokości (H) listwy różne grubości. Sam montaż nie jest trudny kupujesz dobry klej i jak masz dobrze wykończone i równe ściany to przyklejasz i przycinasz odpowiednio.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lipca 2014, 22:47

Zgadzam sie: good 0 bad

dom.pl/listwy_przypodlogowe/oferta
Poszukaj tutaj, masz od razu wizualizację co ułatwia wybór.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 października 2014, 13:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Powyżej masz już chyba wystarczająco dużo porad,teraz pozostaje zadziałać i uwierz mi że nie jest to czymś trudnym,wystarczy tylko trochę wprawy i doświadczenia.


www.eMojePodlogi.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2014, 23:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawy pomysł na listwy moim zdaniem to profil gk led, +5 do atrakcyjności pokoju

Zgłoś | Cytuj | Link

11 kwietnia 2015, 14:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

proponuje samodzielnie nie montować listew przypodłogowych,
aby je dociąć pod odpowiednim kontem niezbędny jest odpowiedni sprzęt,
nie załatwi tego piła za 200zł, tylko profesjonalna ukośnica.
Ważne jest też doświadczenie i precyzja, aby łączenia listew były jak najmniej widoczne, oraz dobrze spasowane ze sobą rogi czyli cięcia pod kontem 45 stopni. Ważne jest też aby łączenia listew oraz miejsce stuku ze ścianą i z podłogą odpowiednio zaakrylować a akryl zamalować farbką pod kolor ściany.

Osobiście polecam wybranie listew z MDF, najlepiej polakierowane fabrycznie w kolorze białym, lub innym który będzie pasował do wnętrza.
Jeśli drzwi są białe w jakimkolwiek kolorze z palety RAL lub NCS, to można w tym samym kolorze zamówić listwy, aby tworzyły jedną całość.
Pamiętaj o tym aby dobrać odpowiednią grubość listew, tak aby zakrywały dylatacje w podłodze a do tego pasowały do opaski drzwiowej.
Jeśli opaska drzwi ma 16mm grubości to wybierz listwę 16mm lub 12mm, nigdy grubszej. Zwróć uwagę na to jakiej grubości jest opaska drzwiowa i najlepiej dobierz listwę do niej. Tak aby wszystko się dobrze prezentowało.

Do przyklejenia listew niezbędny będzie klej montażowy, oraz dobrze mieć pistolet i klej na gorąco, i kleić razem na 2 kleje.

Jeśli potrzeba możemy zamontować profesjonalnie listwy w atrakcyjnej cenie.
Zerknij na listwy poniżej może któryś ze wzorów się spodoba
http://www.artcorestudio.pl/43-listwy-mdf

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2015, 14:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik ArtCoreStudioPL napisał: Witam,



proponuje samodzielnie nie montować listew
przypodłogowych,

aby je dociąć pod odpowiednim kontem niezbędny jest
odpowiedni sprzęt,

nie załatwi tego piła za 200zł, tylko profesjonalna
ukośnica.

Ważne jest też doświadczenie i precyzja, aby łączenia
listew były jak najmniej widoczne, oraz dobrze spasowane ze
sobą rogi czyli cięcia pod kontem 45 stopni. Ważne jest
też aby łączenia listew oraz miejsce stuku ze ścianą i
z podłogą odpowiednio zaakrylować a akryl zamalować
farbką pod kolor ściany.



Osobiście polecam wybranie listew z MDF, najlepiej
polakierowane fabrycznie w kolorze białym, lub innym który
będzie pasował do wnętrza.

Jeśli drzwi są białe w jakimkolwiek kolorze z palety RAL
lub NCS, to można w tym samym kolorze zamówić listwy, aby
tworzyły jedną całość.

Pamiętaj o tym aby dobrać odpowiednią grubość listew,
tak aby zakrywały dylatacje w podłodze a do tego pasowały
do opaski drzwiowej.

Jeśli opaska drzwi ma 16mm grubości to wybierz listwę
16mm lub 12mm, nigdy grubszej. Zwróć uwagę na to jakiej
grubości jest opaska drzwiowa i najlepiej dobierz listwę
do niej. Tak aby wszystko się dobrze prezentowało.



Do przyklejenia listew niezbędny będzie klej montażowy,
oraz dobrze mieć pistolet i klej na gorąco, i kleić razem
na 2 kleje.



Jeśli potrzeba możemy zamontować profesjonalnie listwy w
atrakcyjnej cenie.

Zerknij na listwy poniżej może któryś ze wzorów się
spodoba

http://www.artcorestudio.pl/43-listwy-mdf


Jeżeli już wysilacie się na tak wyczerpujące odpowiedzi w wielu wątkach, zainwestujcie w słownik: „aby je dociąć pod odpowiednim kontem” – poprawi to waszą wiarygodność.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2015, 22:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Tylko pamiętaj żeby dobry klej albo piankę wybrać, jeśli listwy mają być klejone. Ja kiedyś dałem się namówić na jakąś taniochę i w salonie przy ścianie od balkonu (łączenie) listwy zaczęły odchodzić. Skończyło się na tym, że i tak kupiłem Tytana i tak. Jak to się mówi mądry Polak po szkodzie. Mam nauczkę żeby nie eksperymentować, a kupowanie Tytana i tak mi się opłaca, bo punkty, które zbieram za każdy produkt mogę później wymienić w ich programie http://mistrzowietytana.pl/ na jakieś gadżety

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >