Jak założyć firmę budowlaną?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

14 stycznia 2009, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy do prowadzenia firmy budowlanej dziesięcioosobowej jest potrzebne wykształcenie w tym kierunku. Bo mam praktykę w tej dziedzinie i chciałem otworzyć własną firmę budowlana a z wykształcenia jestem elektrykiem. I nie wiem czy z takim wykształceniem mogę cokolwiek zaczynać? Proszę o pomoc co do tego jak to prawnie wygląda.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 lutego 2009, 21:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Założenie firmy zajmującej się budową domów jednorodzinnych nie jest zbyt kosztowne – czytamy w Gazecie Prawnej. Na razie tego typu firmy w najmniejszym stopniu odczuwają kryzys w budownictwie.
Usługi budowlane może świadczyć każda osoba – zaznnacza dziennik. Nie są wymagane żadne zezwolenia, nie trzeba mieć ukończonej szkoły budowlanej czy specjalnych kursów. Firmę budowlaną może założyć inżynier budownictwa, ale też osoba po zawodówce budowlanej lub samouk, który posiadł tylko praktyczne umiejętności niezbędne na budowie. Odpowiednie wykształcenie jednak coraz częściej ułatwia znalezienie pracy.
Aby założyć firmę budowlaną, - czytamy dalej - trzeba udać się do urzędu miasta lub gminy i zarejestrować działalność gospodarczą. Warto pamiętać, aby w tym zgłoszeniu zapisać możliwie szeroki zakres działalności gospodarczej . Poza rejestracją w urzędzie gminy konieczne jest też zgłoszenie działalności do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i do urzędu skarbowego. Cała procedura rejestracji firmy, zależnie od regionu, może trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni. W sumie, rozpoczynając od zera działalność gospodarcza w budownictwie, trzeba posiadać kwotę ok. 30 tys. zł – dodaje gazeta.

W Polsce działa oficjalnie ok. 170 tys. firm budowlanych - reasumuje dziennik. Zdecydowana większość z nich to małe firmy zatrudniające do 9 osób. W sumie w budownictwie pracuje ok. pół miliona osób. Dodatkowo nawet 200 tysięcy pracuje na czarno. Najwięcej niezarejestrowanych pracowników jest w najmniejszych firmach budowlanych.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 stycznia 2012, 10:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem zakładanie firmy budowalnej jest swego rodzaju ryzykiem, niestety bądźmy szczerzy, że jest dość spora konkurencja, ale najważniejsze, żeby dobrze wystartować. Ostatnio czytałem o siloco, firmie, która udostępnia sprzęt budowalny, w zasadzie każdy, więc na początek jak znalazł.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 maja 2012, 03:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Każde założenie firmy wiąże się z ryzykiem i na to nic się nie poradzi. Ale jak to mówią - kto nie ryzykuje, ten nie żyje ;) A serio, sam wolę dmuchać na zimne i swoje pomysły skonsultować wcześniej np. z prawnikiem. Tym bardziej, że internet umożliwia mi niedrogie porady prawne online - polecam stronę competia.pl - dla zainteresowanych

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lipca 2012, 14:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Każda działalność gospodarcza wiąże się z pewnym ryzykiem,wiec to nic nowego,a możesz wiele zyskać. Najpierw zrób wywiad środowiskowy i zobaczysz czy będziesz miał potencjalnych klientów.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 sierpnia 2012, 17:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Być może nie jest to najlepszy okres na firmę budowlaną, ale jeśli tylko jesteś operatywny, to sobie poradzisz. Najważniejsza jest promocja, aktywne poszukiwanie klientów. Przez obecność w serwisach takich jak http://archiweb.pl/ można naprawdę sporo zdziałać. Najważniejsze jest zaangażowanie i wiara w sukces. Wtedy jest coraz lepiej ;-)

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2012, 14:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie,poza tym najważniejsza jest dobra reklama- to podstawa każdego rynku. Żadnego wykształcenia aby zostać szefem swojej firmy raczej nie potrzebujesz.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 września 2012, 15:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie - pierwsze kroki są trudne. Można całość załatwić naprawdę tanio. Polacy szukają w Google, trafiają na dobrze wypozycjonowane strony takie jak Archiweb. Dlatego tak istotna jest obecność w dobrych katalogach branżowych. Na takich działaniach stracić się da, bo nie ma co...

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lutego 2017, 09:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Tego typu pytania najlepiej zadawać na forach, które poruszają tematykę biznesu (np. na tym - http://forumdlabiznesu.pl/). Znajdują się na nich przedsiębiorcy z różnych branż, któzy chętnie udzielą Ci pomocy.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 września 2017, 23:32

Zgadzam sie: good 0 bad

W prowadzeniu takiej firmy z pewnością przydadzą się namiary na takie http://prakton.pl/wysuwnice/ podesty rozładunkowe. Przy dużych inwestycjach świetnie się sprawdzają. Firma projektuje, wykonuje i dostarcza na wskazane miejsce tego typu rozwiązania.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17075 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 136

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >