Jaka grubość podłogi na gruncie?

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

28 listopada 2006, 19:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Jaka ma byc optymalna grubośc podłogi na gruncie. Chudy beton ma u mnie 10 cm. Zastanawiam się,jaka ma być grubość styropianu i wylewki. Planowałem 5 cm styropanu i 5 cm wylewki, ale znajomi mówią, ze to za mało. Jak to jest? Pomocy :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 listopada 2006, 19:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja tam wiem, że optymalna grubość podłoża na gruncie to 18 cm, a więc 2 x styropian 5cm i jastrych 8 cm
Ale zupełnie minimalna warstwa styropianu to 5 cm i 5 cm jastrychu. Mniej niż 5 cm styropianu nie uchroni przed przenikaniem chłodu z gruntu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 listopada 2006, 13:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Na początek troszke sie "pomądruję" :wink:
Rozwiązanie takie jest stosowane w większości domów niepodpiwniczonych. Taka podłoga przenosi obciążenia bezpośrednio na grunt, dzieki temu można ją wykonać na podstawie rysunku zawartego w projekcie budowlanym. Można też w niej wprowadzać pewne zmiany:
1. zwiększyć grubość izolacji cieplnej - np. zamiast 6 cm styropianu (minimum wymagane przepisami), zastosować 12 cm :)
2. użyć innego materiału termoizolacyjnego - np. polistyrenu ekstrudowanego żeby zwiększyć wytrzymałość podłogi na nacisk
3. zwiększyć grubość warstwy piasku, żeby dostosować poziom podłogi do planowanego.
Każda podłoga na gruncie musi mieć szczelną izolację przeciwwilgociową połączoną z izolacją ścian fundamentowych, a podłoga w pomieszczeniach ogrzewanych - dodatkowo izolację cieplną.
Podłoga na gruncie to najtańsze i najprostsze rozwiązanie w domach niepodpiwniczonych. Niezastąpione jest tam, gdzie na podłogę będą działać większe obciążenia, np. w garażu.
Tak więc... wszystko zależy od inwestora i głębokości jego...portfela :)

Zgłoś | Cytuj | Link

23 stycznia 2007, 19:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobór poszczególnych materiałów na warstwy podłogi na gruncie, to nie rzecz mody czy opinii innych. Potrzebne są obliczenia cieplne i wytrzymałościowe. W innym przypadku będą kłopoty. Więcej w Serwisie BDB

Zgłoś | Cytuj | Link

24 stycznia 2007, 00:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Takie obliczenia zrobiono mi podczas projektowania budynku. A przepisy i normy to podstawa działania moim zdaniem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 czerwca 2007, 23:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Spróbuj obliczyć współczynnik przenikania ciepła U, pokombinuj z grubością izolacji tak żeby było efektywnie i nie za drogo

jak obliczyć współczynnik u dla podłogi na gruncie znajdziesz w normie PN-EN ISO 13370

pozdrawiam!

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2010, 08:08

Zgadzam sie: good 0 bad

minimum to 14 cm 8 cm styropiany 2x4 cm styropianu i 6 cm wylewki. Ja zrobił bym 2x5 cm styropianu i 6-7 cm wylewki. Wystarczy i będziesz zadowolony. Nie zapomni o izolacji. I jeżeli masz okna balkonowe albo drzwi to one wyznaczą wysokość trzeba uwzględnić okna balkonowe, drzwi oraz drzwi w środku tak aby zostawić miejsce na drzwi

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2010, 08:10

Zgadzam sie: good 0 bad

minimum to 14 cm 8 cm styropiany 2x4 cm styropianu i 6 cm wylewki. Ja zrobił bym 2x5 cm styropianu i 6-7 cm wylewki. Wystarczy i będziesz zadowolony. Nie zapomni o izolacji. I jeżeli masz okna balkonowe albo drzwi to one wyznaczą wysokość trzeba uwzględnić okna balkonowe, drzwi oraz drzwi w środku tak aby zostawić miejsce na drzwi

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2010, 08:11

Zgadzam sie: good 0 bad

minimum to 14 cm 8 cm styropiany 2x4 cm styropianu i 6 cm wylewki. Ja zrobił bym 2x5 cm styropianu i 6-7 cm wylewki. Wystarczy i będziesz zadowolony. Nie zapomni o izolacji. I jeżeli masz okna balkonowe albo drzwi to one wyznaczą wysokość trzeba uwzględnić okna balkonowe, drzwi oraz drzwi w środku tak aby zostawić miejsce na drzwi

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lutego 2011, 13:34

Zgadzam sie: good 0 bad

podłoga na gruncie to gruby żwir (15–30 cm), później można ułożyć folię kubełkową (ja w praktyce spotkałem się za to z 5cm piaskiem na ten żwir - 5cm). Potem folia zwykła, gruba przeciw zawilgoceniu; potem styropian (10–20 cm). Pod samą podłogą wylewa się beton zbrojony i bez zbrojenia(10 cm). Jeśli podłoga ma być ogrzewana to kładzie się pod ogrzewaniem płyty żelbetowe i jest to kolejne 12-20 cm. Na koniec wylewanie posadzki i płytki kamienne/ceramaiczne. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 388

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >