Jaki klej do tapet fizelinowych?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

16 stycznia 2007, 14:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Jaki jest najlepszy klej do tapet fizelinowych? czy ktoś ma sprawdzona marke? Prosze o pomoc

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 stycznia 2007, 14:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Metylan :wink: .. i wszystko jasne...
Klej ma gęstą konsystencję a dzięki zastosowaniu specjalnych dodatków łatwo daje się rozprowadzać po ścianie wałkiem malarskim. Specjalne dodatki zastosowane w jego recepturze sprawiają, że klej nie kapie i nie pryska.
Firma Henkel wprowadziła do sprzedaży klej do tapet fizelinowych Metylan direct.
Tapety flizelinowe to produkty nowej generacji, pozwalające tapetować w sposób szybki, łatwy i dokładny . Nie wymagają zmiękczania klejem (nanosi się je na ścianę prosto z rolki), bez problemu przycina się je podczas tapetowania.
Klej ma gęstą konsystencję, a dzięki zastosowaniu w jego składzie specjalnych dodatków łatwo daje się rozprowadzać po ścianie wałkiem malarskim.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 stycznia 2007, 14:29

Zgadzam sie: good 0 bad

To ja podam jeszcze jego zalety,dla pelnego obrazu.
-Łatwe mieszanie, jednorodny roztwór kleju
-Nanoszenie kleju na ścianę nie powoduje zjawiska pryskania i kapania
-Ułatwione nanoszenie na ścianę przy pomocy wałka
-Łatwość korygowania - spasowanie wzorów
-Dobra przyczepność początkowa, nawet ciężkich tapet
-Optymalna siła wiązania
-Klej gotowy do użycia po 3-5 minutach
-Łatwe usuwanie na sucho starych tapet (tego jeszcze nie sprawdzilam, ale moi rodzice TAK )
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

31 stycznia 2007, 16:15

Zgadzam sie: good 0 bad

No dobra- :) a czym się roznią tapety fizelinowe od tradycyjnych, najbardziej rozpowszechnionych?? Jestem laikiem, stad moje pytanie

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2007, 22:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Paulina 82 napisał: No dobra- :) a czym się roznią tapety fizelinowe od tradycyjnych, najbardziej rozpowszechnionych?? Jestem laikiem, stad moje pytanie
Tapeta flizelinowa jest z włókien szklanych i można ją malować.Stosuje się ja np.na ścianach narażonych na pękanie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 marca 2007, 14:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Tapety z włókna szklanego najlepiej kleić klejami dyspersyjnymi, specjalne do tapet zwłókna szklanego.Takie kleje robi m.in. Beckers, Relius, Sto.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 marca 2010, 22:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Paulina 82 napisał: No dobra- :) a czym się roznią tapety fizelinowe od tradycyjnych, najbardziej rozpowszechnionych?? Jestem laikiem, stad moje pytanie
Tradycyjne tapety "od spodu" mają papier. Aby taką tapetę przykleić należy na papier nanieść klej. Ponieważ papier zwiększa pod wpływem wody rozmiary to taka tapeta musi być przed naniesieniem na ścianę "leżakowana". Składa się ją na pół i czeka ok. 10 minut aby zmiękła. Jeśli tego nie zrobimy to mogą powstać bąble /na zawsze/. Czynności powyższe są uciążliwe i czasochłonne, niemiłe /klej jest śliski/. Tapety flizelinowe od spodu mają flizelinę lub są wykonane w 100% z flizeliny. Tapetę tnie się z rolki i przykłada suchą do mokrej ściany. Szybko, mile, bez wysiłku. Tapetę flizelinową możesz przycinać "na kolanie". Zwykła natomiast na podłodze lub stole do tapetowania.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 marca 2010, 15:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam dopiero co położoną tapetę fizelinową i facet chyba musiał dać ostro kleju, bo jest w kilku miejscach umazana klejem. Raz przetarłem delikatnie mokrą szmatką, ale plamy nie zeszły. Boję się trzeć mocniej. Czy wiecie może, jak usunąć ślady kleju z tapety (klej Metylan Direct)?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 kwietnia 2010, 01:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Niestety zmartwię Cię. Raz wyschnięty klej jest nie do usunięcia z powierzchni tapety. Wyjątkiem są wszelkie tapety łazienkowo-kuchenne, laserowe i te z trwała powłoką wykonaną a twardego pcv. Po prostu ich powierzchnia jest niezwilżalna zatem klej nie wszedł w reakcję i można go łatwo usunąć.Na dzień dzisiejszy żadan z wymienionych rodzajów nie jest produkowana jako na flizelinie.
Inaczej jest z tapetami flizelinowymi. W tych tapetach powierzchnia najczęściej jest wykonana z miękkiego pcv lub takiegoż akrylu. Lico tapety w związku z tym jest matowe, miękkie i miłe w dotyku. Za to doskonale łapie wszelkie plamy w tym te z zaschniętego kleju. O ile ciepła woda nie dała efektu to spróbuj dokonać wstawki tapety w miejscu zabrudzenia, Tutaj przyda się ogromnie ważna zaleta tapet flizelinowych. Są idealnie do robienia wstawek gdyż się nie rozciągają.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2010, 10:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, czytam tu bardzo ciekawe rzeczy, a tez jestem laikiem. U mnie powstał znowu inny problem. Mamy tapete tradycyjną i wszystko poszło ok podczas jej "montażu", ale niestety przy w niektórych miejscach jakby klej nie chwycił. Po prostu tak lekko parę centymetrów odchodzi. I co teraz? Umieścić tam delikatnie troszkę kleju, który nam pozostał czy to nic nie da?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >