Kebab w kajzerce

« Powrót do grupy: Przepisy kulinarne

8 września 2011, 13:29

Zgadzam sie: good 0 bad

- mięso wołowe najlepiej z polędwicy lub rostbefu - 400 gramów
- majonez babuni Hellmann’s - 80 mililitrów
- Fix Kebab z sosem czosnkowym Knorr - 1 opakowanie
- ketchup ognisty Hellmann's - 80 mililitrów
- czerwona papryka - 200 gramów
- starty ser żółty - 100 gramów
- czerwona cebula - 100 gramów
- olej słonecznikowy - 80 mililitrów
- średniej wielkości kajzerka - 8 sztuk

Mięso i warzywa pokrój w cienkie plastry. Przyrządź marynatę z oleju słonecznikowego i Fixu Knorr. Mięso włóż do marynaty na 10 minut.
W tym czasie podsmaż warzywa na oleju. Następnie obsmaż mięso i całość dokładnie wymieszaj.
Z kajzerki zetnij górną część, usuń ze środka białą część bułki i napełnij ją przygotowanym farszem. Wierzch posyp tartym serem.
Całość zapiecz w piekarniku, w temperaturze 190°C przez około 15 minut. Podawaj z sosem dołączonym do Fixu Knorr, przygotowanym według przepisu na opakowaniu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 września 2011, 14:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Wygląda wprost prze smacznie :D A czy składniki muszą być dokładnie takie same jak w przepisie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 września 2011, 14:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakoś tak nie chwytam tego: po co ta bułka wtedy ??

jeżeli już robisz tam mięso i warzywa to po prostu połóż to na talerzu i dodaj frytki nic więcej wtedy nie potrzeba ... po za tym z tą bułką nic nie robisz ani nie do pieca żeby była chrupka ni nie kładziesz do środka masła czosnkowego aby nadać mocniejszego samaku wkładając ja do piekarnika ... takie nijakie sorry :)

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lipca 2019, 11:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Kebab w domu to również fajna sprawa, ale no wiadomo, że mięso nie to samo co w prawdziwym kebabie. Ja lubię do tego frytki - https://www.e-piotripawel.pl/kategoria/frytki /237, które akurat w domu można zrobić w piekarniku dużo zdrowiej niż w fast foodzie ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2020, 15:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Cieszę się, że znalazłam wątek o mięsie. Moim hobby jest produkcja wędlin domowych. Co sądzicie o kupieniu i zainwestowaniu w nowe produkty do wyrobu wędlin https://www.domowaspizarnia.pl/pl/c/DO-WYROBU -WEDLIN/228? Peklowanie sprawia, że mięso ma ładny kolor, a jego smak jest intensywniejszy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 lipca 2020, 10:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Nigdy nie robiłam domowego kebaba O.o

Zgłoś | Cytuj | Link

11 listopada 2020, 14:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Szukam przytulnego miejsca, w którym zjem kebab powiśle Niedawno znalazłam kebab Osmania. Jest to kuchnia turecko osmańska. Możemy zjeść w tym miejscu kebab z kurczaka lub wołowiny. Czy znacie to miejsce?

Zgłoś | Cytuj | Link

24 listopada 2020, 10:14

Zgadzam sie: good 0 bad

bardzo lubię mięso z kebaba i często się nim zajadam. Daje mi to dużo siły. Nie jest to może zbyt zdrowe, ale za to smaczne i pożywne.
W sezonie wiosna-lato gotuję potrawy na powietrzu w letniej kuchni. Do tego wykorzystuję kociołek wegierski taki jak ten: https://grillomaniak.pl/pl/kociolki-wegierski e/71-kociolek-wegierski-nierdzewny-z-pokrywa-10l.html Zupy oraz inne dania wychodzą wybornie i smakują wyśmienicie. Szczerze polecam!!! Super sprawa!!!!

Zgłoś | Cytuj | Link

28 grudnia 2022, 09:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy ktoś z was jadł kiedyś Adana kebab Warszawa? Szukam miejsca w Warszawie, gdzie mogłabym zjeść dobrego kebaba. Zależy mi na dobrej lokalizacji. Niedawno znalazłam Elektrownia Powiśle. Oferta na stronie https://www.osmania.pl/adana-kebab

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 397

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >