Ocieplenie budynku

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

26 maja 2014, 18:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Mieszkamy w 27 letnim domu. Najwyższy czas go ocieplić. Jaki sposób będzie lepszy tradycyjny: czyli styropian czy izolacja natryskowa o której słyszałem dużo dobrego?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 maja 2014, 10:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Izolacja natryskowa to coraz popularniejsza metoda ze względu na swoje właściwości termiczne i izolacyjne. Doskonale nadaje się do dociepleń poddaszy. Dużą zaletą jest brak mostów termicznych. Stanowi także dobrą barierę akustyczną. Tutaj znajdziesz pełną specyfikację tej metody http://izolacje-natryskowe.com.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:02
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 listopada 2014, 18:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Termoizolacyjna masa do likwidacji mostków termicznych i do docieplenia od wewnątrz na bazie aerogelu (najlepszy izolator na Świecie)
1 mm daje tyle ile 10 cm styropianu Idealna do budynków pasywnych i energooszczędnych .Podnosi termoizolacyjność o 30 % a dom nagrzewa się zimą zdecydowanie szybciej .Idealny do zimnych murów izolacji wykuszy weran jako izolacja pod ogrzewanie podłogowe, do izolacji pomieszczeń nad garażami i pod tarasami .Izoluje betonowe nadproża i filary itp.

www.izolacje-docieplenia.pl

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:05
Zgłoś | Cytuj | Link

19 marca 2015, 13:56

Zgadzam sie: good 0 bad

w przypadku www.instalacjebudowlane.net/izolacje/]izolacji poddasza rzeczywiście najlepiej sprawdza się izolacja natryskowa. Bardzo skutecznym materiałem jest pianka poliuretanowa znana jako piana PUR.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:02
Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2015, 10:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Natryskowa jest bardzo dobra, ale droższa od styropianu. Jaki masz dudżet?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 marca 2015, 18:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli ma się wystarczający budżet zawsze lepiej zastosować lepsze rozwiązanie. Jeżeli nie, to cóż, trzeba się zastanawiać. Lepsza izolacja to niższe koszta życia i może lepiej chwilę poczekać.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 kwietnia 2015, 16:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Izolowanie domu czy mieszkania nie musi być drogie. Ważne by było skuteczne.
Warunkiem skuteczności izolacji jest jej ciągłość, tzn. izolacja fundamentów musi tworzyć całość z izolacją ścian i dachu. W nowym domu, to nie problem.
W przypadku już istniejących budynków najlepszym rozwiązaniem są izolacje wewnętrzne.
Już 3 cm izolacji pozwalają na oszczędność do 30 % energii.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2015, 12:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Pianka może tracić z wiekiem swoje właściwości izolacyjne. Na początku lambda wynosi 0,02, ale po 50 latach już tylko 0,028.

Jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości do zapraszam do działu poświęconego http://www.budnet.pl/zlecenia/elewacje-ocieplanie-izolacje]o ciepleniom

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:02
Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2015, 12:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Różnica lambdy rzędu 0,08 nie ma większego wpływu na zużycie energii w domu.
Zbyt dużo uwagi poświęca się lambdzie ścian, a za mało ogrzewaniu i wentylacji!

Zgłoś | Cytuj | Link

16 kwietnia 2015, 13:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Czyli byłem źle uczony

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 153 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Pompa ciepła Liczba postów: 9 Grupa: Ekologiczny... Zastanawiacie się jaki piec wybrać. Poleca poczytać na stronie https://www.parex-kotly.com.pl/blog/jak- wybrac-piec-centralnego-ogrzewania-z-pod ajnikiem na tema...
  • Elektromobilość zasilana z fotowoltaiki - jak to d... Liczba postów: 3 Grupa: Ekologiczny... To bardzo ciekawy temat i myślę, że warto go śledzić, bo coraz więcej osób będzie korzystało z elektromobilności. Od siebie dołożę jeszcze ten artykuł https://s...
  • energooszczędny domcio Liczba postów: 87 Grupa: Ekologiczny... Ze swojej strony mogę Wam polecić ofertę firmy, z której sam skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli potrzebuje świadectwa energetycznego, to polecam Wa...
  • Jak wyliczyć zaoszczędzenie ciepła? Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem tego typu obliczenia nie są możliwe, ponieważ zawsze po drodze wypadnie coś co zwiększy nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie. Taka kwota może być....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 252

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >