Ocieplenie- jaki materiał na poddasze użytkowe?

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

24 lutego 2009, 13:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Czym najlepiej ocieplić poddasze użytkowe? Jaki materiał do takiej czynności byłby najlepszy?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lipca 2010, 10:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej użyć foli paroizolacyjnej i cienkiej warstwy wełny mineralnej. Zauważyłam iż jest to najczęściej stosowane rozwiązanie. :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 lipca 2010, 01:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Wełny mineralnej daje się ok. 15 cm (nawet więcej).

Zgłoś | Cytuj | Link

4 października 2011, 20:53

Zgadzam sie: good 0 bad

ja miałem dylemat, co wybrać pomiędzy wełną a styro, ale wygrał styropian od Termo Organiki super poddasze i szczerze, mogę polecić

Zgłoś | Cytuj | Link

3 listopada 2011, 18:20

Zgadzam sie: good 0 bad

tak super ,wszystkie odpowiedzi sa na poziomie,a potem wszyscy placza ze im zimno w zimie a w lecie goraco,z tym styropianem tez super pomysl,napisz po zimie czy tez jest tak super jak dotychczas

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 listopada 2011, 15:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Zawsze tak jest , sa przypadki że ludzie są usatysfakcjonowani, ale tak jak pisze mój poprzednik... daj znać po zimie

Zgłoś | Cytuj | Link

26 listopada 2011, 16:34

Zgadzam sie: good 0 bad

a co myślicie o wełnie mineralnej, będzie się nadawać na poddasze? i którego producenta wybrać?

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lutego 2012, 18:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli byłby Pan zainteresowany wełną mineralną w ECOSE Technology firmy Knauf Insulation, to chętnie odpowiem na pytania dotyczące tych produktów.

Do ociepleń poddaszy użytkowych polecam użycie wełny mineralnej szklanej. Po zamontowaniu wełny o odpowiedniej grubości zostanie podwyższony nie tylko standard cieplny pomieszczeń poddasza użytkowego, ale także komfort akustyczny (wytłumienie pokoi, izolacja akustyczna) oraz bierna ochrona ppoż.

Co do wyboru grubości ocieplenia wełną mineralną szklaną, to jest to zależne od szeregu czynników. Głównymi są: wymagane parametry termoizolacyjne, wysokość krokwi, nachylenie połaci dachowej, właściwości oraz rodzaj ułożenia folii paroszczelnej, rodzaj zastosowanej membrany dachowej (wiatroizolacji).

---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lutego 2013, 10:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Ta sama grubość wełny daje gorszą izolację niż ta sama grubość pianki. Piankę natryskuje Best Point z Białegostoku, a do wyboru są różne rodzaje w zależności od zapotrzebowania.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 listopada 2016, 11:10

Zgadzam sie: good 0 bad

A może tak najlepiej skonsultować to z firmą, która będzie nam to robiła. Sam także jakiś czas temu szukałem kogoś, kto ma w ofercie ocieplanie poddasza. W końcu natrafiłem na http://www.technopur.pl/. Firma ta jest bardzo solidna i rzetelna. Poddasze ocieplili fachowo. Widać, że ludzie znają się na swojej pracy.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 750 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 206

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >