Ogrzewanie elektryczne

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

3 sierpnia 2021, 21:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Dla wielu pewnie pojęcie ogrzewania elektrycznego będzie sie kojarzyło z bardzo wysokimi kosztami. Z tymże to chyba raczej dość stare stwierdzenie. Teraz są już rozwiązania, które nie są takie drogie i wypadają ciekawie. A do tego mamy przecież panele PV, wiec możemy dość mocno obniżyć koszty ogrzewania. Co myślicie? Ma to juz sens?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 sierpnia 2021, 12:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno póki jeszcze funkcjonuje prosumencki system opustów, to połączenie ogrzewania elektrycznego z fotowoltaiką ma sens, bo energię wyprodukowaną w lecie można wykorzystać na potrzeby ogrzewania w zimie. Po likwidacji systemu opustów pewnie też będzie się opłacało, choć być może nieco mniej. Może wprowadzą jakieś ułatwienia dla osób które wykorzystują prąd do ogrzewania? Zobaczymy jak będzie już coś więcej wiadomo o projekcie noweli ustawy OZE.

Tak czy inaczej, w kontekście ogrzewania elektrycznego moim zdaniem lepiej myśleć o pompach ciepła, bo to właśnie one w połączeniu z PV pozwalają na uzyskanie dużych oszczędności. Aby pokryć zapotrzebowanie na prąd z tradycyjnego ogrzewania elektrycznego, może być potrzebna nawet 4 razy większa instalacja fotowoltaiczna niż na potrzeby pompy ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 sierpnia 2021, 20:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie jak tu wyżej napisano. Teraz jeszcze opłaca się takie połączenie jak ogrzewanie elektryczne i panele PV. Z nowym rozwiązaniem, może sie to zmienić, ale nadal jest dobrze. Co prawda nie do końca zgodzę się z instalacją pompy ciepła. Niby wychodzi to dość ekonomicznie w eksploatacji, ale sama instalacja jest droga. A jak do tego doda się koszt budowy podłogówki (pompa ciepła najlepiej działa z niskotemperaturową konstrukcją systemu) to koszt instalacji wypada duży. Ja za swój system ogrzewania na podczerwień, za sezon, nie płace tak dużo. A na pewno zapłaciłem za niego kilkakrotnie mniej niż za pompę.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 sierpnia 2021, 20:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Panele na podczerwień są łatwe w obsłudze i dają przyjemne ciepło wewnątrz mieszkania w zimne dni. Cieszę się, że takie ogrzewanie swego czasu wybraliśmy, a wszystko to dzięki rodzinnemu wypadowi nad może gdzie w pensjonacie właśnie takie mieli i podpytaliśmy właścicieli o jego wydajność i koszty użytkowania.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 sierpnia 2021, 20:15

Zgadzam sie: good 0 bad

A co macie za systemy na podczerwień? Pewnie kilka na rynku jest dostępnych. Z tego co widzę to bywają folie montowane chyba w podłodze. Czyli to taka trochę podłogówka?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 sierpnia 2021, 12:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik sacheba napisał: Co prawda nie do końca zgodzę się z
instalacją pompy ciepła. Niby wychodzi to dość
ekonomicznie w eksploatacji, ale sama instalacja jest droga.


Żeby fotowoltaika pokryła zapotrzebowanie na energię w przypadku tradycyjnego ogrzewania elektrycznego potrzeba około 4 razy większej instalacji fotowoltaicznej, więc koszty inwestycyjne też będą wysokie

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2021, 20:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Konsultant Viessmann napisał:
Żeby fotowoltaika pokryła zapotrzebowanie na energię w
przypadku tradycyjnego ogrzewania elektrycznego potrzeba
około 4 razy większej instalacji fotowoltaicznej, więc
koszty inwestycyjne też będą wysokie


Tak, w przypadku jak będziemy porównywać system paneli na podczerwień w połączeniu z panelami PV. Jeżeli zostawimy sam system ogrzewania na podczerwień i porównamy jego koszt do kosztu inwestycji w ogrzewanie oparte na pompie ciepła (cały system pompy + wymagana podłogówka), to różnica w kosztach robi sie zasadniczo duża. Ja robiłem wyliczenia kilka lat temu i u mnie różnica miedzy pompą z całym systemem a panelami od Eco Partnera to był stosunek jakoś 1:5 jak nie więcej. Musiałbym odszukać te dokumenty, może gdzieś mam. Samą pompe miałem na jakieś 35-40 tysiaków. Teraz pewnie inne koszta. No ale położenie podłogówki na 100m2 też swoje będzie kosztować.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 sierpnia 2021, 14:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się że w zdecydowanej większości przypadków Warunki Techniczne nie przepuściłyby takiego rozwiązania bez PV. Oczywiście trzeba by było wszystko policzyć dla każdego przypadku osobno - tak samo z kosztami, bo wyniki w zależności od budynku mogą wyjść totalnie różne

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2021, 20:09

Zgadzam sie: good 0 bad

ale dlaczego by nie przepuściły? Tak z ciekawości? Bo ja mam dom ogrzewany w taki sposób i właśnie tymi panelami od Eco Partner. I miałem montowane w domu, na którym nie było paneli PV. Znam też taki dom, gdzie takie panele są jedynym systemem ogrzewania i nie ma też paneli PV. I to różne regiony kraju. Więc chyba nie ma z tym problemu podczas odbioru domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2021, 20:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Continued srbpolaris 3.5 download

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • pompa ale jaka? Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Jak ogarnąć tą pompę ciepła. W ogóle się na tym nie znam? Od czego zacząć? Do kogo się zwrócić z dotacją?
  • dystrybutor z wodą Liczba postów: 6 Grupa: Ekologiczny... Zdedcydownaiwe w każdym miejscu pracy powinien stać taki dystrybutor. __________________ polecam artykuł https://www.katalus.pl/co-wziac -pod-uwage-przy-wyborze...
  • Ogrzewanie Liczba postów: 444 Grupa: Ekologiczny... Natomiast jeżeli będziecie potrzebowali takiego rozwiązania jak sprzęgło hydrauliczne to zdecydowanie warto tutaj poświęcić więcej uwagi na ofertę przygotowaną....
  • Zmiana dostawcy prądu Liczba postów: 3 Grupa: Ekologiczny... Czy zmiana dostawcy prądu naprawdę się opłaca?? ________________ https://w ww.d3k.net.pl/instalacja-klimatyzacji-lo dz/
  • Klimatyzacja Liczba postów: 265 Grupa: Ekologiczny... W temacie klimatyzacji podsyłam artykuł - warto się nim zainteresować https://www.sopk.pl/instalacja-klimatyza cji-lodz/

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17643 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 337

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >