Penne z tuńczykiem i suszonymi pomidorami

« Powrót do grupy: Przepisy kulinarne

8 marca 2019, 23:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Podzielę się czymś bardzo szybkim, smacznym i pożywnym co zagościło u nas w kuchni od niedawna.
Składniki:
400 g Makaron Penne
2 Puszki tuńczyka rozdrobnionego w oleju
Pół puszki pomidorów konserwowych (ew pasta pomidorowa) - zblendowane
Suszone pomidory wedle uznania
Ser żółty - wedle uznania
1 cebula
3 ząbki czosnku
Cytryna
Natka swieżej pietruszki
Pieprz, sól, papryka

Przyrządzanie:
1. Cebulkę kroimy w drobną kostkę. W międzyczasie gotujemy makaron penne al dente.
2. Odlewamy na patelnię olej z tuńczyka, a także odciskamy tuńczyka z oleju i także przelewamy na patelnię.
3. Na tym oleju z tuńczyka dusimy cebulkę, po kilku minutach dodajemy posiekane pomidory z odrobiną zalewy, dodajemy przeciśnięty
czosnek i smażymy jeszcze chwilę.
4. Dodajemy pastę pomidorową, a także tuńczyka, mieszamy i dusimy jakieś 5 min pod przykryciem.
5. Wsypujemy ugotowany makaron, solimy, pieprzymy i przyprawiamy do smaku.
6. Podajemy gorące posypane startym serem, świeżą pietruszką, a także skropione sokiem z cytryny.

Smacznego !

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 marca 2019, 20:01

Taki trochę paprykarz na ciepło. :D Mniam!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

wczoraj, 12:39

borówki amerykańskie

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Ostatnio na forum

• Proste przepisy Liczba postów: 5 Grupa: Przepisy ku... Ciasta zwykle kupuję, wolę gotować niż piec. Sam zrobiłem natomiast pierogi, barszcz i kilka sałatek.
  • Koktajl jagodowo-nektarynkowy Liczba postów: 21 Grupa: Przepisy ku... W lecie tego typu napoje to naprawdę istne zbawienie! Uwielbiam owoce sezonowe wykorzystywać w ten sposób. Świetna alternatywa dla zwykłych posiłków. _________...
  • ziemniaczane kotlety Liczba postów: 12 Grupa: Przepisy ku... Wow, ja robię tak samo- z pieczarkami:) DO tego zawsze jakaś lekka sałatka. Pychotka, świetny pomysł na niedrogi obiad. Oczywiście można zrobić bez pieczarek.
  • Szybki przepis na kurczaka Liczba postów: 41 Grupa: Przepisy ku... Wszystkie potrzebne składniki potrzebne do waszych przepisów możecie znaleźć w gazetka lewiatan - http://gazetka-lewiatan.pl/
  • Jakie słodycze najbardziej lubicie Liczba postów: 64 Grupa: Przepisy ku... Według mnie najlepszą słodkością jest po prostu Nutella. Zawsze lubiłem jej smak więc zacząłem jakiś czas temu szukać przepisów na szybki deser, który będzie za...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19171 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 173

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >