Podłogi drewniane - parkiet, deski...

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸  ▸▸

28 lipca 2014, 04:13

Zgadzam sie: good 0 bad

A propos podłóg olejowanych jeszcze. Chciałabym położyć dębową olejowaną, strasznie mi się podoba faktura: http://www.spigiel.pl/deski_podlogowe.php?id= lite_debowe_deski_podlogowe. Ile lat może taka podłoga przetrwac w dobrym stanie? Słyszałam, że długo, ale konkretnie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 sierpnia 2014, 19:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Przy właściwej pielęgnacji - długie lata. Niektórzy producenci, jak na przykład FinishParkiet dają na swoje produkty 50 lat gwarancji, w tym również na podłogę. Sądzę, że jest to nieco przesadzone, bo trzeba spełnić szereg warunków, natomiast niewątpliwie są to podłogi trwałe. Zresztą, patrząc po zabytkach architektury, muzeach i pałacach, to podłogi dębowe sprzed kilkuset lat mają się doskonale w dzisiejszych czasach.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 sierpnia 2014, 10:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam olejowaną dębową litą podłogę (http://www.balticwood.pl/pol/products/view/101) dopiero dwa lata, ale przy odpowiedniej pielęgnacji i olejowaniu ciągle wygląda jak pierwszego dnia po położeniu, a mam małe dziecko, kota i duuuużo gotuję. Pewnie po latach (ale chyba tych pięćdziesięciu) mogą pojawić się wyżłobienia od chodzenia naturalne w podłogach drewnianych, ale... to mi się podoba. Byle dożyć ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 sierpnia 2014, 20:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam pytanie, czy ktoś orientuje się może, czy takie podłogi gotowe, jak NelaOne, dębowe, klejone, trzeba jeszcze wykończyć jakoś po położeniu, czy kładzie się je jak panele?

Zgłoś | Cytuj | Link

15 sierpnia 2014, 20:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Przepraszam, za post pod postem, ale na ich stronie ( http://www.nelaone.pl/) nie ma o czymś takim słowa, a na forum spotkałam się z opinią, że trzeba, i że musi to układać fachowy parkieciarz, wtedy będę miała gwarancję...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 września 2014, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

No niestety jak źle zabezpieczona to tak jest, ale nie da się ukryć że jednak firma deski ma też znaczenie bo niektóre to mam wrażenie że są zrobione z jakiś resztek drewna a nie z drewna. Mam w kuchni baltica i spisuje się na medal, twardy, i sporo już widział ;-)))

Zgłoś | Cytuj | Link

30 września 2014, 23:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja na co dzień tez pracuje w drewnie. Na pewno baltic mogę polecić za mocny zamek i lakier wykańczający. To co teraz jest dostępne na rynku to na prawdę drewno na lata..

Zgłoś | Cytuj | Link

2 października 2014, 21:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik damianD1 napisał: Ja na co dzień tez pracuje w drewnie. Na pewno baltic mogę
polecić za mocny zamek i lakier wykańczający. To co teraz
jest dostępne na rynku to na prawdę drewno na lata..


Lakier? A co z podłogami olejowanymi? ;) Bo mam ich deskę litą w oleju :P

Zgłoś | Cytuj | Link

14 października 2014, 13:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Podłogi olejowane też jak najbardziej wchodzą w grę,wielu Użytkowników na forum je posiada i sobie chwali,więc może sprecyzuj pytanie lub powiedz z jakiego gatunku drewna chciałbyś mieć podłogę.


www.eMojePodlogi.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

14 października 2014, 22:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Jasne, jasne.. Oleje z BW też rewalka tylko wymagają większego zaangażowanie przy pielengacji.. ale za to zapach drewna i wyczuwalna struktura to już inna Bajka. Ostatnio ( jakieś 2 miesiące temu ) namówiłem znajomych na Olej do salonu i pierwszy raz u kumpla widziałem tak szeroko otwarte oczy ze zdziwienia. mówił że się nie spodziewał takiego efektu po małej próbce jaką wcześniej widział, a jak już zostało wszystko zmontowane to podłoga wg niego wyglądała ja w jakimś apartamentowcu..

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...
  • Czym wyrównać podłogę? Liczba postów: 21 Grupa: Robimy stro... Wystarczyłaby zapewne wylewka nowa. Najlepiej wylewka anhydrytowa łódzkie bo sama dobrze się wyrównuje i bardzo szybko schnie.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 260

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >