Problem z projektantem

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

24 września 2018, 21:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
podpisaliśmy umowę z projektantem na kupno projektu domu jednorodzinnego oraz "przeróbki" i uzgodniliśmy cenę która miałem płacić w poszczególnych transzach - co też czyniłem. Później wyszedł problem z tym, że trzeba było zrobić parter aby byl na jednym poziomie (dom na płycie) i w związku z tym projektant przeprojektował nam schody i klatkę schodową. Ale wraz z druga transzą wycenił swoje prace dodatkowe na kolejne koszta (ok 1/4 ceny co w umowie) ale nie poinformował nas od razu ani mailowo, ani sms, ani telefonicznie, że będą za to dodatkowe koszta. W umowie też nie ma takiego zapisu o kosztach dodatkowych. Oczywiście projektant nie chce się z nami spotkać (kontakt tylko mailowy/telefoniczny - oczywiście ciągłe kłotnie i przepychanki słowne) bo nie chce tracić dla nas czasu, i wzywa nas do zapłaty - inaczej wezwie nas do sądownej zapłaty. Pytanie czy ma prawo żądać od nas dodatkowych kosztów za coś takiego nie informując klienta? Nie ma wzmianki o tym w umowie o kosztach dodatkowych. Gdyby wycenił sobie prace na drugie tyle co w umowie też powinniśmy mu zapłacić? I drugie pytanie: zaczynając współpracę projektant kupił dla nas gotowy projekt, po czym przefakturował fakturę i kazał zapłacić. Oczywiście cena była tak jak w internecie, aczykolwiek oni współpracując z firmami mają zapewne jakieś zniżki. Teraz żądam pokazanie do wglądu faktury za zakup mojego projektu co też nie chce projektant zrobić (dla mnie z oczywistego względu - kupił go zapewne po niższej cenie). Czy projektant ma obowiązek pokazanie mi faktury za projekt skoro działał na moje zlecenie? Proszę o poradę. z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez maciej10 dnia: 24 września 2018, 21:48
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >