Jak temat, jeśli chciałbyś coś sprzedać umieść tu post z opisem.
Dodaj zdjęcie
Dodaj film
Serwis pompy ciepła - jak dbać o urządzenie, by służyło latami?
Czy wiesz, że regularny serwis pompy ciepła to sposób na jej dłuższą żywotność i niższe rachunki za energię? Te nowoczesne urządzenia grzewcze mogą działać bez zarzutu przez wiele lat, jeśli poświęcisz im odrobinę uwagi. Zastanawiasz się, kiedy i jak zadbać o swoją pompę ciepła, aby uniknąć kosztownych awarii i cieszyć się ciepłem przez cały sezon? Przygotowaliśmy dla Ciebie przyjazny przewodnik, który rozwieje wszystkie wątpliwości.
Od biura do ogrodu: jak nieużywane budynki stają się farmami żywności
Czy wielkopowierzchniowe farmy żywności w miejskich budynkach to wciąż science fiction? Eksperci Arup, globalnej firmy doradczo-inżynieryjnej, przekonują, że to realna koncepcja. Ich zdaniem może ona odegrać kluczową rolę w rewitalizacji opuszczonych obiektów, odpowiadając jednocześnie na wyzwania związane z bezpieczeństwem żywnościowym, emisjami i lokalną gospodarką. Tego rodzaju rozwiązania z powodzeniem funkcjonują już m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii. W swoim najnowszym raporcie projektanci Arup prezentują cztery praktyczne scenariusze, które pokazują, jak zamienić nieużytkowane przestrzenie w nowoczesne, miejskie farmy.
Budowa domu tańsza niż mieszkanie? Oto najnowsze dane
Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Eksperci: mimo ostatnich postępów zmiany w unijnym prawie dotyczącym wylesiania naraziłyby Polskę na większy napływ nielegalnego drewna z Rosji i Białorusi
Organizacja non-profit Earthsight ostrzega, że wprowadzenie kategorii „braku ryzyka” zgodnie z proponowanymi zmianami w unijnym rozporządzeniu w sprawie wylesiania (EUDR) stworzyłoby lukę, która utrudniłaby polskim służbom walkę z przemytem oraz osłabiłaby unijne sankcje na rosyjskie i białoruskie drewno.
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19928 użytkowników
gości: 351