Stolarka budowlana i jej korzyści

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

6 marca 2011, 14:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Korzystając z różnych materiałów można wywnioskować że stolarka okienna jest aktualnie najlepsza .
Dlatego najlepszym rozwiązaniem w budownictwie będą okna drewniane ,ponieważ drewno zachowuje swoje właściwości w różnym otoczeniu wewnątrz budynku ,w tym wzrasta efektywność ciepła w czasie montażu okien ,jakość montażu decyduje o funkcjonalności okna.

Obok okien zespolonych,zakłady produkujące stolarkę budowlaną dostarczają również inne typy koien drewnianych , jak :krosnowe,skrzydłowe, jednoramowe oraz okna o podwyższonej izolacyjności .Wymiary normalne tych okien są również podporządkowane zasadom koordynacji.
Na podobnych zasadach typizacji i koordynacji modularnej polega produkcja okien aluminiowych.Okna stalowe są wykonywane przeważnie według projektów indywidualnych na zamówienie, lecz przy zastosowaniu typowych profili znormalizowanych .

Okna krosowe, mają tylko pojedyncze skrzydło nie nadające się do stosowania w budynkach ogrzewanych w naszym klimacie .Okna kresowe mogą być używane w budynkach gospodarczych ,magazynach w piwnicach oraz na strychach.

Okna ościeżnico we,zwane oknami polskimi są wyposażone w podwójne skrzydła: zewnętrzne , otwierające się na zewnątrz (skrzydła letnie) ,oraz wewnętrzne , otwierane do wewnątrz (skrzydła zimowe).
Okna te mają dobrą izolacyjność termiczną , ponieważ wiatr dociska do ościeżnicy skrzydło letnie i zwiększa szczelność .
Ich poważną wadą ,ograniczającą stosowanie w budynkach niskich , jest konieczność mycia skrzydeł letnich od zewnątrz lub ich wyjmowania do mycia ,a ponadto dość duże zużycie drewna .

Okna skrzynkowe,stosowane jeszcze dość często, szczególnie w budownictwie jedno rodzinnym ,stanowią połączenie okna ościeżnic owego z krosowym ,dzięki czemu uzyskano możliwość otwierania do wewnątrz skrzydeł zimowych i letnich .Dla zwiększenia szczelności na przeciekanie deszczu w progu ościeżnicy zastosowano zmieniony układ wrębów.Dzięki temu woda ściekająca kanałem de kompresyjnym w stojaku krosna jest odprowadzona na zewnątrz poza okno.Dość znaczna szerokość warstwy powietrza pomiędzy szybami sprawią ,że okna to charakteryzuje się niezłą izolacyjnością akustyczną.
Poważną wadą okien skrzynkowych jest bardzo duże zużycie drewna.

Okna jednoramowe,są właściwie odmianą okien jedno drzwiowych , lecz przekrój ościeżnicy i ramiaka jest na tyle dobre że umożliwią oszklenie ich zestawem dwu-trój szybowym ,dzięki czemu okna te mogą być stosowane do pomieszczeń ogrzewanych .
Zestawy służące do szklenia okien jednoramowych składają się z dwu lub trzech szyb o grubości 3 lub 4 mm sklejonych ze sobą w taki sposób ,że pomiędzy szybami powstaje pustka wypełniona osuszonym i czystym powietrzem ( rzadziej gazem ).
Cały zestaw jest hermetycznie zamknięty , tak że powietrze znajduje się w pustce jest nieruchome i nie podlega wymianie .Zestaw wstawia się w ramiak w specjalnym korytku gumowym i mocuje na listwę .
Okna jednoramowe mają większą izolacyjność ciepła niż okna zespolone , natomiast podobną izolacyjność przeciwdzwiękową , w związku z czym produkuje się również dwa typy okien jednoramowych wzmocnionych.
Okna drewniane są szklone zazwyczaj szkłem grubości 3,4 lub 5 mm mocowanym na kit z podkładką z kitu albo na listwę .W obu rozwiązaniach wręby szklarskie pociąga się 2 mm warstwą kitu , na którą układa się szybę i dociska .Szybę mocuje się drucikami ( szpilkami szklarskimi ) i uszczelnia po raz drugi kitem lub drewnianą listwą , przybijaną gwoździkami lub przykręconą wkrętami do ramiaka.

http://www.mojebudownictwo.blogspot.com/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 marca 2011, 13:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z opinią, że okna drewniane są dużo lepszym rozwiązaniem od PCV. Są przede wszystkim bardziej estetyczne. Niestety puki co są stosunkowo drogie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 sierpnia 2018, 15:17

Zgadzam sie: good 0 bad

słuszna myśl!

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2018, 17:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja się z Wami nie zgodzę. Maszyny z oferty https://dkv.com.pl/ pozwoliły mi na produkowanie wysokiej jakości okien z PCV. Materiał ten jest fantastyczny. Kolejna sprawa, okna z tego materiału są coraz bardziej powszechne i popularne. Widzę chociażby po liczbie klientów, korzystającej z naszej produkcji.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lutego 2019, 13:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mogę polecić firmę, która profesjonalnie zajmuję się produkcją okien aluminiowych i jest to firma http://www.prodimex.pl/. Firma oferuję przede wszystkim nowoczesne rozwiązania z zakresu stolarki PCV oraz ślusarki aluminiowej – okna o nawet najbardziej nietypowych kształtach, drzwi suwane i harmonijkowe, balustrady szklane, jak również indywidualnie projektowane zadaszenia tarasów czy ogrody zimowe.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 lutego 2019, 15:04

Zgadzam sie: good 0 bad

next page dig this
click for info find out here now
this page Full Article
speaking of via

go to this website next page
speaking of click to find out more
get more info read
my company try this site

Zgłoś | Cytuj | Link

7 lutego 2019, 15:04

Zgadzam sie: good 0 bad

her comment is here look what i found
previous recommended you read
her latest blog read this
description consultant

our website this
site web article source
go now you can try these out
over here see this here

Zgłoś | Cytuj | Link

7 lutego 2019, 15:04

Zgadzam sie: good 0 bad

sites Click This Link
straight from the source at yahoo
directory site here
more bonuses website link

they said visit here
try what she says check this site out
sites you can try here
check out this site published here

Zgłoś | Cytuj | Link

7 lutego 2019, 15:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Read Full Article you could try these out
click this site this guy
their website our website
anchor website here

have a peek here you can try here
sneak a peek at this site Check This Out
hop over to this site look at this site
enquiry her latest blog

Zgłoś | Cytuj | Link

7 lutego 2019, 15:05

Zgadzam sie: good 0 bad

click now moved here
she said why not look here
look at more info look these up
I loved this try this site

had me going i was reading this
discover here try this website
his response click for info
try here look at this

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jakie DRZWI zewnętrzne kupić? Liczba postów: 494 Grupa: Montujemy o... [quote=Zbydrew.pl]Na wybór dobrych i solidnych drzwi zewnętrznych wpływ ma wiele czynników, w tym budżet jaki posiadamy na ten cel czy też nasz osobisty gust, a...
  • Drzwi wewnętrzne Liczba postów: 231 Grupa: Montujemy o... Przesuwne drzwi nie zapewniają szczelności. Nie po to je zaprojektowano. W małych kawalerkach takie drzwi są wręcz pożądane (szczególnie chowane w ścianę), bo m...
  • Montaż drzwi wewnętrznych Liczba postów: 67 Grupa: Montujemy o... Nie każdy posiada odpowiednie umiejętności majsterkowicza aby zamontować samodzielnie drzwi. Poza tym do montażu drzwi potrzebne są narzędzia, a kupno takich na...
  • OKNA Liczba postów: 11554 Grupa: Montujemy o... Dodam jeszcze od siebie jedną rzecz, na którą trzeba zwracać szczególną uwagę, że przy zakupie okien trzeba zwracać uwagę na prawidłowy montaż okien. Dobry mont...
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 404 Grupa: Montujemy o... [quote=Hemos.pl]Wszystko ma swoje ograniczenia, aczkolwiek dochodzi także kwestia estetyki i tutaj o wiele lepiej wypadają jednak drzwi drewniane, poza tym ich....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 18875 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 248

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >