Szyby antywłamaniowe czy rolety antywłamaniowe?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

3 czerwca 2009, 13:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Chcę zabezpieczyć swój dom przed włamaniem i nie wiem czy lepiej kupić okna z szybami antywłamaniowymi czy zainstalować rolety antywłamaniowe... Doradźcie proszę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 czerwca 2009, 15:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Ursus, ja myślę, że i jedno i drugie rozwiązanie jest dobre, chociaż jak to się mówi, "na złodzieja i tak nie ma zabezpieczenia" ale co do szyb antywłamaniowych to pomyśl również o klamkach na kluczyk, bądź z przyciskiem, to w pewien sposób uniemożliwi złodziejowi otworzenie okna przez zbicie szyby bądź wywiercenie otworu w ramie i otworzenie za pomocą klamki. co bardzo często się zdarza. szyby najlepiej wziąć te P4. a co do rolet jeszcze to myślę, że to też może być ale dodatkowo, lepiej zająć się oknami i szybami, bo te rolety to zwykle są z aluminium, które można podważyć śrubokrętem. Chyba, że masz dużo kasy to wtedy może dostaniesz coś mocniejszego.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 czerwca 2009, 15:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Jejku....na prawdę konieczne jest aż tyle zabezpieczeń? Wiadomo,że pomysłowość ludzka (w tym złodziejska)nie zna granic ale nie dajmy się zwariować. :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link

14 czerwca 2009, 02:51

Zgadzam sie: good 0 bad

jeżeli już to antywłamaniowe okna nie rzucają się tak w oczy jak rolety czyli nie kuszą złodzieja.

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

15 czerwca 2009, 12:55

Zgadzam sie: good 0 bad

m_kwiecien masz rację. Rolety włamaniowe tylko zachęcają. Złodziej myśli sobie: "skoro mają takie zabezpieczenia to pewnie są tam ciekawe i drogie rzeczy...trzeba to sprawdzić" no i mamy włamanie. Lepsze są zabezpieczenia, które są mało widoczne. Albo po prostu dom, który nie rzuca się w oczy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 lipca 2009, 02:33

Zgadzam sie: good 0 bad

koleżanka miała dom nie rzucający się w oczy na zewnątrz wyglądał marnie w środku zupełnie co innego bajka nigdy nie miał włamania jej sąsiad na odwrót na zewnątrz pięknie w środku normalnie regularnie co 3 miesiące ktoś się włamywał.

pzdr.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 lipca 2009, 22:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie się zgadzam z Matim. O wiele lepsze są szyby antywłamaniowe. Rolety są słabym zabezpieczeniem. Ja w ogóle nie jestem zwolennikiem rolet. Wg mnie to mają więcej wad niż zalet. Jak ktoś chce to może sobie żaluzje w środku zamontować. Poza tym rolety zewnętrzne lubią w zimie przymarznąć do prowadnic i wtedy to już jest mało ciekawie. Można też pomyśleć nad kratami w oknach, przynajmniej na parterze.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lipca 2009, 23:53

Zgadzam sie: good 0 bad

od krat już bym wolał te rolety, a co do samych to potrafią zeszpecić budynek

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lipca 2009, 13:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Oj tak. Kraty wyglądają paskudnie. Człowiek czuje się jak w więzieniu. No i jak są kraty to "pewnie musi być coś cennego w środku".

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lipca 2009, 02:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Ursus napisał: Chcę zabezpieczyć swój dom przed włamaniem i nie wiem czy lepiej kupić okna z szybami antywłamaniowymi czy zainstalować rolety antywłamaniowe... Doradźcie proszę.
Jako drzwiaż zapytam a co z drzwiami powinny być solidne inaczej nie ma sensu wstawiać ani rolet ani okien antywłamaniowych złodziej zawsze szuka najsłabszego ogniwa więc jak nie drzwi to okno jak nie okno to garaż. W innym wątku rozmawiałem na temat drzwi zewnętrznych i pewien człowiek napisał mi że ma Portę drzwi drewniane i ze wytrzymały próbę włamania, wiedziałem ze są solidne ale nie spodziewałem się ze aż tak są wzmocnione ciepłe etc. maja szybę bezpieczną ale nie są to drzwi antywłamaniowe. A widać zamek listwowy i bolce antywyważeniowe wystarczyły.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 246

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >