czy można malować plastikowe okna?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

2 kwietnia 2010, 13:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam plastiki w standardowym kolorze (tzn białym). Chciałabym jednak w kolorze brązowym a niestety póki co nie stać mnie na ich wymianę :( Może moje pytanie wydawać się głupie, ale czy mogę sama przemalować te okna? Jeśli tak to czym? czy nie uszkodzę przez to profili? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 kwietnia 2010, 00:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Malować można.Inną kwestią będzie wytrzymałość mechaniczna lakieru. Jeśli okno będzie często otwierane i myte to lakier miejscami może się wycierać. żeby pomalować plastik użyj specjalnych lakierów do plastików. Ja wypróbowałem, że wodne lakiery akrylowe doskonale trzymają się twardego pcv. Przed malowaniem plastik trzeba umyć wodą z detergentem. Bezpośrednio przed lakierowaniem trzeba go odtłuścić czystą szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną. Te dwa warunki są konieczne i od nich zależy trwałość i przyleganie powłoki. Lakier zakup dowolnej marki. Różnią się tylko ceną.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 kwietnia 2010, 02:21

Zgadzam sie: good 0 bad

zobacz nasze okna i super zgrzewy:
http://w294.wrzuta.pl/obraz/6bhMosusbyw/oknoplast_platinium

Zgłoś | Cytuj | Link

19 maja 2010, 13:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Pewnie, że można tylko należy zastosować specjalny podkład do PCV. Z tego co wiem produkuje takie podkłady Bondex i v33 a widziałem je w Leroy Merlin.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2011, 11:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz plastiki są najmodniejsze, ale moim zdaniem zupełnie niesolidne. Zdecydowanie wolę drewniane okna. Tylko ważne, żeby wybrać dobry i skuteczny środek do ochrony właśnie żeby nie pleśniały, nie obłaziły itd, a wtedy nie ma żadnego problemu. Często właśnie ludzie popełniają taki błąd. Pociągną te ramy drewniane jakimś barachłem czy łuszczącym lakierem, a potem się dziwią i niby to wina okien, drewna. A nie wpadną na to, że to jest wina tego środka, którym drewno potraktowali, wcale nei odpowiedniego do okien. Jednak co tu dużo mówić drewno jest ładniejsze i solidniejsze. Ja mam drewniane i jestem zadowolony. Tylko właśnie żeby wyglądały estetycznie trzeba dobrać odpowiedni środek, najlepiej specjalnie do okien, a nie byle lakier. Skuteczniejsze są środki na bazie oleju i wosku. Ja mam Osmo, olej kryjący do okien i drzwi i sprawdza się świetnie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lutego 2011, 15:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie ma problemu z pomalowaniem okien z PCV. Nie ma także problemu z wytrzymałością powłoki tak pomalowanych okien. Warunkiem jest jednak użycie, specjalnego podkładu na PCV. Potem zaś można już stosować emalie akrylowe lub ftalowe w celu uzyskania konkretnego koloru.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2011, 00:01

Zgadzam sie: good 0 bad

jest dostepna na rynku specjalna farba do okien firmy flugger, to chyba jedyna taka na rynku. Malowalem nia ostatnio okna u tesciowej, warta polecenia

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2011, 15:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Można z podkładem lub bez.
jak bez podkładu to m.in. PVC-Lack firmy Remmers.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 maja 2011, 10:10

Zgadzam sie: good 0 bad

bramy Widziałem kiedyś taki "płynny plastik: w OBI. Chyba nawet w promocji był Produkcja bodajże niemiecka. Ale czy da się tym pomalować okna PCV? Ja bym tego nie robił. Jeśli już musisz - to może taką samoprzylepną okleiną?

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lutego 2013, 15:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Śnieżka ma farbę przeznaczoną specjalnie do pcv. Nazywa się śnieżka supermal, emalia do pcv. Malowałam nią okna jest rewelacyjna.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • drzwi przesuwane czy otwierane na taras Liczba postów: 26 Grupa: Montujemy o... Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać. Oczywiście, że drzwi przesuwne :)https://debesto.com/pl/rankingi/rankin g-okien-trzyszybowych-najlepsze-okna-ene rg...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 612 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 136 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • JAKIEJ FIRMY DRZWI ZEWNĘTRZNE? Liczba postów: 468 Grupa: Montujemy o... Nie sposób się nie zgodzić - passive i superthermy z KMT to na prawdę udane modele. Sam często je rekomenduję na równi z Matomami Arktic czy Wikędami Optimum cz...
  • Drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku Liczba postów: 43 Grupa: Montujemy o... Ważne jest to co piszesz ale tylko pod warunkiem poprawnego montażu. Ostatnio byłem na oględzinach Wikędów z serii Protect które zaprojektowane są do bloku. Z d...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19130 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 374

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >