dom energooszczedny

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 15 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

21 grudnia 2020, 10:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie zamykałam stan surowy domku i tak się zastanawiam nad tymi panelami. Może by tak wziaść w kredycie ale mam obawy. Boje się ze z tą energia zrobia to samo co z elektrowniami wiatrowymi. Obnizą tak ceny ze mimo inwestycji nadal będę doplacal energetyce. Co o tym myslicie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 grudnia 2020, 10:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Uważam, ze to niemożliwe. W elektrowniach wiatrowych wchodził kapitał zagraniczny, duże pieniądze a my jako prywatni uzykownicy, drobni prosumenci produkujemy na swoje potrzeby, nawet więcej nadwyżki oddaje i energetyka nawet na tym zarabia. Poza tym ten ruch był zaplanowany bo państwowe molochy chcą to prowadzić i zarabiać. Jako szczęśliwy użytkownika PV – zainstalowala mi je firma synergio gram na nosie elektrowni i polecam wszystkim. Można zainwestować lub skredytowac inwestycje bo rrso jest bardzo niskie. Rok bez rachunkow juz za mna. Jest satysfakcja szczególnie ze to energia czysta nie obciazona dymem z brunatniaka.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 stycznia 2021, 09:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli fotowoltaika to koniecznie też pompa ciepła

Zgłoś | Cytuj | Link

18 stycznia 2021, 06:32

Zgadzam sie: good 0 bad

W tej technologii najlepiej doradzi nam firma fotowoltaika brodnica , kluczem jest odpowiednie dobranie mocy instalacji oraz jej komponentów. Pozwoli to na optymalne jej działanie i dużo szybszy zwrot z inwestycji, firma pomaga także załatwić formalności, dzięki temu sporo spraw zejdzie z naszej głowy.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 stycznia 2021, 22:47

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy kojarzycie może firmę respect energy ? Według mnie, jak chcecie korzystać z prądu pozyskiwanego z odnawialnych źródeł to opłaca się właśnie do nich zgłosić. Dzięki ich ofercie możecie naprawdę zyskać, ponieważ zyskacie eko i ekonomiczną energię bez jakiegokolwiek problemu.

Ten post był edytowany przez morella1 dnia: 21 stycznia 2021, 18:42
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 stycznia 2021, 09:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja swój dom starałam się tak wybudować aby był funkcjonalny ale i aby jego eksploatacja nie była zbyt droga. Tu jak wiadomo największy wpływ na całość ma sposób ogrzewania. Po wielu wyliczeniach postawiłam na system Defro https://www.defro.pl/ na pellet. Całość oparta na kotle automatycznym, który jest wygodny w obsłudze ale co ważniejsze wydajny. Dzięki temu zużywam mniej pelletu niż zakładałam, a to jeszcze obniża mi koszta.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2021, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Podstawą do budowy energooszczędnego budynku są ciepłe ściany, okna i drzwi. Chodzi o to, żeby straty energii cieplnej były jak najniższe, bo wtedy trzeba będzie jej mniej wyprodukować, żeby w domu utrzymać komfortową temperaturę. Taki budynek można ogrzewać np. samą pompą ciepła. Zresztą nawet prawo wymaga teraz takiego projektowania budynków. Wymóg wysokiej izolacyjności cieplnej dotyczy zwłaszcza okien, które muszą charakteryzować się teraz współczynnikiem U nie wyższym niż 0,9 W/m2K. Bardzo ciepłe i trwałe okna produkuje np. Oknostyl z Jabłonnej w systemach znanej europejskiej marki Schuco. Można u nich zamówić także stolarkę do domów pasywnych.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2021, 10:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli fotowoltaika to koniecznie pompa ciepła będziemy mieli wówczas ogrzewanie za darmo

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2021, 13:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno koszty budowy takiego domu będą również dużo wyższe myślę że o ok. 20-30%

Zgłoś | Cytuj | Link

20 maja 2021, 08:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak, zgadzam się fotowoltaika i pompa ciepła to super rozwiązanie, do tego bardzo oszczędne i praktycznie od razu zobaczymy mniejsze koszty za rachunki. Ja polecam pompy ciepła od polskiej marki Varme. Pompy ciepła Varme to świetny sposób na bardziej ekologiczny sposób ogrzewania w domu, ich produkty to przede wszystkim wysoka klasa energetyczna w pełni wydajne :) Pełną ofertę znajdziecie na https://varme.tech/ :)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 15 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (9)

gości: 286

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >