jak położyć panele na drewnianej podłodze

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

15 maja 2009, 16:54

Zgadzam sie: good 0 bad

cześć wszystkim forumowiczom,
mam do was pytanie. Chciałbym w pokoju założyć panele, ale jest taki mały problem, że tam jest dość stara drewniana podłoga. Kumpel mówi, że to nie ma sensu bo na takiej podłodze nie utrzymają się panele zbyt długo. co sądzicie? naprawdę nie da się nic zrobić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 sierpnia 2010, 04:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Znalazłem ten topic na Google, i mam podobny problem, bo chciałbym Położyć Barlinka – i nie wiem czy też mam zrywać podłogę

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 sierpnia 2010, 10:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli podłoga jest w miarę równa to położyłbym tylko piankę i dopiero na nią panele. Wydaje mi się, że zrywanie podłogi nie jest konieczne.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 września 2010, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli ta drewniana podłoga jest w dobrym stanie, to nie widzę problemu, aby ułożyć na niej piankę, a następnie panele. No chyba że odchodzą Ci klepki lub coś w tym stylu, no to wtedy lepiej zerwać.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 listopada 2010, 15:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik KOSTEK24 napisał: cześć wszystkim forumowiczom,
mam do was pytanie. Chciałbym w pokoju założyć panele, ale jest taki mały problem, że tam jest dość stara drewniana podłoga. Kumpel mówi, że to nie ma sensu bo na takiej podłodze nie utrzymają się panele zbyt długo. co sądzicie? naprawdę nie da się nic zrobić?


Oczywiście, że można. Taki problem mają osoby gdzie podłoga składa się z mozaiki. takie coś zrywać to koszmar. Lepiej położyć piankę tłumiącą i wyrównującą i na to panele. W pokoju 17 m/kw położenie paneli fachowcowi nie powinno zająć więcej niż godzina czasu, pod warunkiem, że podłoga jest prosta.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 stycznia 2011, 14:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tym, że drewno im starsze tym lepiej wygląda. Jeżeli masz możliwość zrobienia renowacji takiej podłogi to nie bawił bym się w nędzną imitację jaką są panele. Jeżeli podłoga się nie odkleja to wystarczy ją porządnie wycyklinować i np. zaolejować lub polakierowac.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 stycznia 2011, 15:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Istotna sprawą jest również to czy gdybyś położył nowe panele na tych poprzednich to czy nie byłoby problemu z podłoga ze względu na to że te stare pod spodem zaczęłyby sprawiać problem. Poprzez np. kłopoty z wilgocią zaczęły by pęcznieć i być miał po równej podłodze. Tu znajdziesz możliwość porównania cen paneli.
promocje

Zgłoś | Cytuj | Link

16 stycznia 2011, 15:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Sam zdecydujesz na co możesz sobie pozwolić.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 stycznia 2011, 14:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja także, bym nie kładł paneli tylko zastanowił się w jaki sposób mogę przywrócić blask drewnianej podłodze, która jest obecnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2011, 15:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Można by zacząć od sprawdzenia stanu podłogi ,czy nie jest spróchniała jaka konstrukcja znajduje się pod podłogą ,ewentualnie zdemontować podłogę i sprawdzić stan po nią ,dodając deski pionowe do usztywnienia konstrukcji a następnie zamontować deski lub wymienić nowe na których będziemy się przemieszczać .

fotki by dużo wyjaśniły

polecam stronę:http://www.mojebudownictwo.blogspot.com/

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >