jak usunąć białe wykwity na fudze przy klinkierze?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

8 marca 2010, 13:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Miesiąc temu skończyliśmy budowę domu i już zaczęły się problemy. Pomimo murowania specjalną (bynajmniej tak "fachowcy" mówili) zaprawą i fugą, przy klinkierze zaczęły pojawiać się białe wykwity. Od czego to mogło się zrobić i jak to zwalczyć?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 marca 2010, 11:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Niestety jest to dość powszechny problem, a pojawia się głównie z racji użycia złej zaprawy także podejrzewam, że owi "fachowcy" skorzystali z Pani niewiedzy i wprowadzili Panią w błąd. W każdym bądź razie owe wykwity powstają w wyniku wypłukiwania się jonów wapnia z podłoża i zaprawy murarskiej. Na rynku istnieje wiele środków przeznaczonych do usuwania wykwitów solnych, jednak musisz być świadoma tego, że problem może wrócić.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 lipca 2010, 11:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobrymi preparatami do usuwania tego typu wykwitów są preparaty z serii Sopro. Są to preparaty czyszczące na bazie kwasów. Możesz również spróbować usunąć problem zwykłą woda, ale będzie to bardziej czasochłonne zajęcie.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lipca 2010, 14:16

Zgadzam sie: good 0 bad

wykwity mogą być również spowodowane marną jakością cegły klinkierowej, ale przeważnie tak jak było powiedziane wcześniej, została użyta zła zaprawa i/lub zła technologia robót.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2011, 13:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Większość wypowiedzi się zgadza, jednak jest na to sposób. Ja także miałem z tym problem i na szczęście się skończył. Skierowano mnie do firmy SILIKONY POLSKIE, producenta impregnatów silikonowych do wielu materiałów budowlanych m.in do klinkieru. Zadzwoniłem tam i jakiś Pan wyjaśnił mi w czym jest problem i jak go usunąć. Proponują 2 produkty
SARSIL czyścik-bruk - do czyszczenie wykwitów oraz
SARSIL klinkier - impregnat silikonowy który należy nałożyć po wyczyszczeniu.

Płot wygląda o wiele lepiej, impregnat poprawił jego kolor i oczywiście problemy z wykwitami znikły.

POLECAM!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 października 2013, 22:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam Lime C5 środek niedrogi a zarazem wydajny i co najważniejsze skuteczny. Usuwa wykwity ze spoin klinkierowych i kamień kotłowy. Na www.zlotesrodki.pl kosztuje 26,32zł/litr naprawdę polecam

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2014, 11:37

Zgadzam sie: good 0 bad

ja mogę do tego zdecodowanie polecić środek Dynasil Renowal KR :) świetnie czyści klinkier, a później trzeba go jakoś zabezpieczyć i w tej serii dynasil jest też środek klinkier właśnie do zabezpieczenia prze wykwitami :)

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2016, 01:06

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja nie chciałem sam sie bawić tym kwasem i zamówiłem firmę która mi to wyczyściła i jeszcze zaimpregnowała na lata nowoczesnym środkiem opartym jak dobrze pamietam na silanach. Teraz woda spływa z klinkieru jak po gęsi :) Nie stosujcie preparatów opartych na silikonach bo po kilku latach mogą być tylko same problemy.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 października 2016, 20:47

Zgadzam sie: good 0 bad

A moze uda Ci się je wyszlifować? Ja dużo tego typu kwiatków załatwiam szlifierką z http://www.mirka.com/pl/pl/.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 maja 2018, 18:27

Zgadzam sie: good 0 bad

spróbuj zwykłą myjką ciśnieniową. Ja mam taką zwykłą, z popularnego marketu ;) Cegły z Robena nie mają wykwitów, ale ja za pomocą myjki czyszczę kurz i inne plamy. I działa ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >