jak wyciszyć ścianę?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

17 czerwca 2009, 16:21

Zgadzam sie: good 0 bad

witam, mam takie pytanie jak najlepiej mogę wyciszyć ścianę w domu bliźniaczym? dopiero co się przeprowadziliśmy i okazało się, że mamy strasznie głośnych sąsiadów, a u nas jest małe dziecko. Powiedzcie mi jakich materiałów najlepiej użyć i czy duży problem jest żeby wyciszyć tą ścianę?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 czerwca 2009, 00:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest kilka sposobów, m.in.:
1. naklejenia korka
2. naklejenie styropianu, wtopienie siatki i naciągnięciu tynku
3. ustawienie konstrukcji dla jednostronnie obłożonej ścianki wraz z wełną wygłuszającą.

Materiały zależnie od wyboru.
Osobiście proponowałbym pkt. 3. Materiały to profile U i C, taśma wygłuszająca, kołki szybkiego montażu lub rozporowe/zależnie od ścian/, wełna wygłuszająca Rockwool, płyty K/G, wkręty, fizelina, gips do połączeń płyt, gips na gładzie, papier ścierny, akryl ściany/sufity, grunt i farba ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lipca 2009, 17:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam podobny problem i zatsnawiam się nad postawieniem dodatkowej ścianki z akustycznej Silki o symbolu E18. Czytałem o niej tutaj:
http://www.media.xella.pl/pr/119170/nowa-silka-e18a-w-zgodzi e-z-wymogami-izolacyjnosci-akustycznej-i-cieplnej-dla-scian- wewnetrznych-w-budownictwie-wielorodzinnym
Co o tym pomyśle myślicie?

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2009, 23:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Wygląda nieźle. Link to reklamówka, produkt jest świeży, sam jeszcze nie stosowałem więc trudno powiedzieć..

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2013, 14:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Tu znajdziesz sposoby na izolację akustyczną ściany http://muratordom.pl/budowa/izolacje/czym-wyciszac-izolacja- akustyczna-w-istniejacym-domu,18_11576.html

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 stycznia 2014, 11:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Dorzucić można jeszcze do tego http://www.mgprojekt.com.pl/blog/bledy-na-bud owie-sciany-stropy-schody/#axzz2phjcs2kO bardzo fajnie napisany artykuł przez MGProjekt, który na pewno pomoże uniknąć wielu błędów popełnianych przy stawianiu nie tylko ścian, ale też stropów. Warto się zapoznać.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 marca 2014, 11:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Podobno korkowe tablice super wyciszają ściany.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 marca 2014, 22:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Korek jest najprostszym i raczej skutecznym rozwiązaniem, jest teraz jeszcze trochę tańszy niż jakieś kilka lat temu, więc wyłożenie nim całej ściany jest łatwiejsze niż kiedyś.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 lipca 2014, 20:39

Zgadzam sie: good 0 bad

można też wełną wyłożyć ściany.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 lipca 2014, 20:39

Zgadzam sie: good 0 bad

można też wełną wyłożyć ściany.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 238

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >