jakiego producenta styropianu wybrać?

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2

2 grudnia 2010, 01:21

Zgadzam sie: good 0 bad

A jeszcze dla precyzyjności. W przypadku przegrody zewnętrznej minimalnie 10cm. A optymalnie? Tak żeby mieć pewność że izolacja będzie na pewno właściwa ale również nie za gruba. Bo przesadzać chyba również nie ma sensu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 grudnia 2010, 23:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Generalnie im grubsza izolacja, tym mniejsze koszty ogrzewania. Warto jednak zwrócić uwagę na istniejące metody określania optymalnej ekonomicznie grubości termoizolacji. Są to - metoda statyczna SPBT i dynamiczna NPV. Jeżeli chcesz uwzględnić aktualne ceny energii wówczas stosuje się metodę statyczną – grubości docieplenia będą mniejsze, a jeżeli przewidujesz wzrost cen energii w czasie to właściwsza jest metoda dynamiczna – grubość izolacji będzie większa.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 grudnia 2010, 14:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Niestety żyjemy w czasach i w kraju, w którym nie mamy co liczyć na niższe koszty. Raczej spodziewać można się podwyżek na każdym kroku. Więc chyba automatycznie opcja statyczna odpada. Czy może jednak mylę się? Zresztą nigdy wcześniej nie słyszałem o tych dwóch metodach. Można liczyć na jakieś nieco szersze wyjaśnienie?

Zgłoś | Cytuj | Link

5 grudnia 2010, 00:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Metodę NPV stosują np. audytorzy energetyczni do oceny przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. W związku z ustawą z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów (wraz późniejszymi zmianami), osoba przygotowująca audyt energetyczny musi określić parametry techniczne i ekonomiczne danego przedsięwzięcia. Na tej podstawie bank udziela kredytu na modernizację budynku. Myślę, że w celu uzyskania satysfakcjonującej wiedzy o tej metodzie dobrze byłoby skontaktować się z osobą posiadającą uprawnienia do sporządzania audytów energetycznych. Takie osoby można znaleźć na stronach stowarzyszeń audytorów energetycznych. Tam uzyskasz najbardziej fachową poradę.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 grudnia 2010, 17:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Uff! Brzmi dość groźnie i trudno:) Myślałem, że to jakieś w miarę proste obliczenia, które można wykonać we własnym zakresie. No ale faktycznie, wtedy specjaliści nie byliby potrzebni:) Dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 grudnia 2010, 18:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Proszę :) Zaznaczę jeszcze, że najlepszym wyjściem przy ocieplaniu istniejących przegród zewnętrznych byłaby taka analiza ekonomiczno-techniczna. Taki pogląd daje inwestorowi szansę właściwego wyboru grubości ocieplenia. W razie dalszych pytań, chętnie pomogę.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenia domu - jaki styropian ? Liczba postów: 34 Grupa: Robimy izol... Zanim zabierzesz się za remont poddasza, poczytaj sobie o piance PUR zamiast znowu wymieniać na wełnę. Nie dość że łatwiej się ją aplikuje, nie jest łatwopalna....
  • Ocieplenie poddasza pianką Liczba postów: 113 Grupa: Robimy izol... Użytkownik NikolMleczko napisał: może ktoś z forumowiczów poleci dobry pistolet do pianki Mogę polecić od Komatz https://www.komatz.pl/kategoria-produktu /akce...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 231

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >