ocieplenie ścian...

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

18 stycznia 2011, 21:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam , proszę o poradę starych wyjadaczy, a mianowicie jakiś czas temu stałem się posiadaczem lekko zrujnowanego domu z lat 80. Jedną z wielu prac jakie muszę wykonać jest ocieplenie budynku, i w związku z tym mam pytanie:
jaką dać grubość ocieplenia i jaką (dobra niedroga)zastosować wełnę mineralną .
Od razu napiszę że ściana jest dwuwarstwowa tzn pustak 19 cm, przerwa (tzn miał tam być styropian 2,5cm według projektu ale go nie ma:)) i cegła dziurawka.
Według projekty K=071 ale pewnie jest większy za sprawą tego braku styropianu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 stycznia 2011, 13:22

Zgadzam sie: good 0 bad

wełna jest dosyć droga, jeśli chodzi o domy drewniane do jak najbardziej wełna a co do cegły jak chcesz najtaniej to styropian. Jeśli będziesz chciał jednak "tanio" zrobić na wełnie to radzę wziąć dobrego wykonawce. Nie każdy wie jak wykonywać takie ocieplenia. Jest bardzo dużo rzeczy na które trzeba zwrócić bardzo dużą uwagę. Ja osobiście mam już od ponad 10 lat system firmy FAST na styr. 12mm i do dzisiaj nić się nie stało. A tynk siloksanowy zdaje egzamin na śląsku. Kupowałem w małej firmie w Czekanowie, teraz są w Gliwicach na Kozielskiej 135 i mają bardzo dobrą obsługę. pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 stycznia 2011, 17:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Uwaga na lewe styropiany których jest pełno, pisały o tym ostatnio gazety;GW i Newsweek. Wybierać tylko markowe, raczej droższe niż tańsze, ważne by miały certyfikat jakiegoś znanego instytutu lub laboratorium budowlanego który zatwierdza produkty na rynek

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lutego 2011, 20:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki panowie za porady, do styropianu zniechęcają mnie trochę opinie o rzekomym braku "oddychania" , a co do grubości ocieplenia to zastosuje właśnie 12 cm , i z tego co zdążyłem się zorientować to ściany będą miały K= ok 0,3 czyli powinno być całkiem ciepło

Zgłoś | Cytuj | Link

3 maja 2012, 20:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Aktualne wymagania ochrony cieplnej WT 2008 (Dz.U 201/2008) określają wymagania dla ścian zewnętrznych na poziomie max. U=0,3 W/m2K. Dla budynków przebudowywanych "dopuszcza się zwiększenie średniego współczynnika przenikania ciepła osłony budynku o nie więcej niż 15% w porównaniu z budynkiem nowym o takiej samej geometrii i sposobie użytkowania".

Zatem jeśli faktycznie wyliczony przez Pana współczynnik U dla danej przegrody wynosi 0,3 zostaną spełnione normy.

Gdyby chciał Pan zasięgnąć porady odnośnie montażu termoizolacji z wełny mineralnej, proszę pisać.

---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 czerwca 2012, 21:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Możesz zastosować zarówno wełnę mineralną jak i styropian, istotne by były wysokiej jakości, najlepiej od liderów rynku, którzy nie będą chcieli sprzedawać badziewia. W styropianie na pewno TermoOrganika w wełnie jest tylko kliku producnetów, a jeszcze dochodzi wełna szklana. Producenci zachwalają swoje produkty jak mogą. A docieplenie styropianem jest na pewno tańsze

Zgłoś | Cytuj | Link

5 sierpnia 2014, 11:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgodzę się z Przedmówcą, co do szczególnej wagi jakości styropianu przy wyborze termoizolacji. Marka Knauf Therm kładzie szczególny nacisk właśnie na jakość swoich wyrobów, dlatego też otrzymała certyfikat Gwarantowany Styropian.
e-rzecznik Knauf Therm

Zgłoś | Cytuj | Link

7 sierpnia 2014, 20:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik markizde napisał: Uwaga na lewe styropiany których jest pełno, pisały o tym
ostatnio gazety;GW i Newsweek. Wybierać tylko markowe,
raczej droższe niż tańsze, ważne by miały certyfikat
jakiegoś znanego instytutu lub laboratorium budowlanego
który zatwierdza produkty na rynek

W prosty sposób można sprawdzić jakość styropianu przed zakupem, ważąc paczkę i porównując jej wagę z wartością podana w tabelce PSPS. Szczegóły podane są na stronie: http://www.gwarantowanystyropian.pl/dla-konsumentow/wytyczne -dot-kontroli-styropianu-przed-zakupem/

Zgłoś | Cytuj | Link

17 czerwca 2015, 14:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam innowacyjne docieplenie aerogelowe o grubości jedynie 1mm co likwiduje mostki termiczne i zimne punkty kondensacji wody likwidując grzyba i pleśń oraz docieplając .
tak działa ta masa na płycie grzewczej pokrytej 1 mm tego izolatora plus dwie kostki lodu
https://www.youtube.com/watch?v=nLxCE_97Qmw

więcej o tym izolatorze na
www.izolacje-docieplenia.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenia domu - jaki styropian ? Liczba postów: 34 Grupa: Robimy izol... Zanim zabierzesz się za remont poddasza, poczytaj sobie o piance PUR zamiast znowu wymieniać na wełnę. Nie dość że łatwiej się ją aplikuje, nie jest łatwopalna....
  • Ocieplenie poddasza pianką Liczba postów: 113 Grupa: Robimy izol... Użytkownik NikolMleczko napisał: może ktoś z forumowiczów poleci dobry pistolet do pianki Mogę polecić od Komatz https://www.komatz.pl/kategoria-produktu /akce...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >