ocieplenie ściany wewnętrznej

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

22 lipca 2008, 22:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam zamiar w tym roku ocieplić ścianę pokoju, która graniczy z gankiem. Chcę to zrobić od strony wewnętrznej, czyli w pokoju. Mimo ocieplenia całego domu styropianem w tym pokoju jest zimniej niż w pozostałych, mimo że jest najmniejszy. Uważam, że sąsiedztwo nieogrzewanego ganku robi swoje. Potem mam w planie zabudowę tej ściany szafą rozsuwaną - garberobą. Jakich użyć materiałów do ocieplenia tej feralnej ściany i czy w ogóle jest to technicznie dobry pomysł. :oops:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 lipca 2008, 00:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Pomysł zły!
Najpewniej ma Pani źle dobrane ocieplenie i w ścianie zachodzi kondensacja pary wodnej, skutkiem czego mokra termoizolacja przewodzi silnie ciepło - zamiast izolować.
Dodatkowe ocieplenie od środka tylko pogorszy problem, zaś zabudowa szafą doprowadzi do pleśni i zagrzybienia.
Jedyne wyjście, to porządnie wykonana analiza cieplno-wilgotnościowa ściany i wtedy można podać sposób rozwiązania.

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 lipca 2008, 15:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziękuję za radę, ale kto robi taką analizę i gdzie. :cry:

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lipca 2008, 15:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego co wiem, tylko kilka osób w kraju to robi. Ja także. Dla użytkowników serwisu BDB udzielamy rabatu 50%, więc wydatek wyniesie 100-200 zł.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

8 listopada 2008, 16:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam pytanie, mieszkam w starym budynku z lat 50, ściany są grube 50 cm. ale b. zimne, oczywiście nie ma szans żeby spółdzielnia ociepliła ten budynek , zależy mi głownie na jednej ścianie bez okna żeby ja ocieplić ...jak najlepiej to zrobić ? wełną mineralną czy steropianem ?

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 grudnia 2009, 02:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Wygląda na to, że żadnym z tu wymienionych... Było o tym w innym temacie. W skrócie: materiały tradycyjne nie nadają sie do ocieplania ścian od wewnątrz. Poleca się w tym celu raczej coś w rodzaju bloczków Ytong Multipor:
http://www.xella.pl/html/pol/pl/8054.php

Zgłoś | Cytuj | Link

14 stycznia 2010, 23:02

Zgadzam sie: good 0 bad

A jak z budynkami ze starego jak nie wiem co pryskiego muru??

Zgłoś | Cytuj | Link

15 stycznia 2010, 14:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Każdy przypadek wymaga indywidualnych obliczeń cieplno-wilgotnościowych - inaczej szkoda czasu i wydanych pieniędzy.
Wiecej na ten temat w serwisie BDB.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 kwietnia 2010, 02:04

Zgadzam sie: good 0 bad

ja bym jednak spróbowal

Zgłoś | Cytuj | Link

10 maja 2011, 10:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Sprawdź artykuł o termoizolacji budynków w darmowej gazecie budowlanej eFachowiec link: http://efachowiec.info/index.php?site=numer_2 010_4

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenia domu - jaki styropian ? Liczba postów: 34 Grupa: Robimy izol... Zanim zabierzesz się za remont poddasza, poczytaj sobie o piance PUR zamiast znowu wymieniać na wełnę. Nie dość że łatwiej się ją aplikuje, nie jest łatwopalna....
  • Ocieplenie poddasza pianką Liczba postów: 113 Grupa: Robimy izol... Użytkownik NikolMleczko napisał: może ktoś z forumowiczów poleci dobry pistolet do pianki Mogę polecić od Komatz https://www.komatz.pl/kategoria-produktu /akce...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >