ocieplenie starego dachu

« Powrót do grupy: Robimy dach

30 sierpnia 2010, 15:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Mam taki problem. Dom (piętrowy) ma już ponad 20 lat. Dach jest dwustronnie spadzisty. Między krokwiami jest strop drewniany 1-go piętra. Od 2-3 lat, zimą, wchodząc na górę odczuwa się wyraźną różnicę temperatur. Tak jakby ciepło uciekało. Do ocieplenia, jak pamiętam, użyta była zwykła folia(innej wtedy nie było) i dwie warstwy wełny 50 takiej zielonej. Ostatnio wszedłem na strych i oderwałem ze stropu deski przy krokwiach bo myślałem,że wełna się zsunęła. Ale jest, natomiast przyklapnięta.Z 10 cm jest 6. Na stropie mogę wymienić,ale co ze skosami? Pełne deskowanie z 2 stron. Z zewnątrz papa+blacha(jeszcze dobra), od środka boazeria.Jak to ocieplić i czym?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 sierpnia 2010, 17:18

zerwac boazerie od wewnatrz, wyjac stara welne i dac nowa ... na to folia, plyty GK lub osb i po sprawie ... jezeli jest "przyklapnieta" (nie spelnia juz swojej roli), to rowniez sa szczeliny pomiedzy welna i dlatego zimno wpada

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 sierpnia 2010, 18:50

Czyli bez totalnej demolki nic nie będzie. A gdyby docieplić od wewnątrz? Nabić łaty,dać wełnę i potem płyty osb. Wysokość mam tam 2,70 więc 100 mm mniej nie będzie problemem. Tylko jaką grubość wełny trzeba dać żeby było dobrze? Folia też? Z góry dzięki za informacje.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 sierpnia 2010, 23:14

teoretycznie mozna, ale czy to nie zwiekszy obciazenia dachu i w jakim stanie jest stara welna ( czy nie jest czasem gdzies namoknieta, splesniala itp)... grubosc welny: jezeli usuniesz stara, to 10-12 (na grubosc krokwi) i pozniej na przekladke 5 ( wtedy bedzie solidnie) ... jezeli nie usuniesz starej (bo jest dobra, ale tylko przyklapnieta i zostawisz boazerie), to 8-10 wystarczy ( teoretycznie mozesz dac 5, ale moze byc za chlodno)... folie paroizolacyjna przydaloby sie, zeby wilgoc od wewnatrz nie wpadala na welne i nie zostawala tam ... jest jeszcze folia z powloka alu, ktora dodatkowo odbija promieniowanie cieplne zeby nie uciekalo pomieszczenia ( ale kosztuje slono ;-) )

plyty GK sa lzejsze i latwiej zrobic konstrukcje z profili metalowych ... i sa ciensze od osb .. i tansze 8)

Zgłoś | Cytuj | Link

31 stycznia 2012, 20:40

chciał bym się zapytać czy mogę pomieść belki co łączą dwie strony dachu bo są za nisko

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lutego 2012, 12:48

Czy na stary, przez lata obciążany dach może ze spokojem położyć blachodachówki? z góry dzięki za odpowiedź

Zgłoś | Cytuj | Link

25 czerwca 2012, 19:38

Użytkownik Gość: mirekk napisał: chciał bym się zapytać czy mogę pomieść belki co
łączą dwie strony dachu bo są za nisko

Jeśli dobrze zrozumiałam treść postu, to każda ingerencja - podniesienie/obniżenie belek) może naruszyć konstrukcję dachu.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2013, 19:59

lepiej skorzystać z usług firmy. W Poznaniu można kupić nowe mieszkania ? Inwestycja została wykonana z najwyższej jakości materiałów. Ceny są promocyjne Deweloper SGI

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Ostatnio na forum

• stylowa dachówka na nowoczesny dom Liczba postów: 50 Grupa: Robimy dach moje doświadczenia z dachówkami Creaton pozwala polecić serię dachówek TITANIA tej firmy - super odcienie kolorów. Warto sprawdzić! Tutaj link, jeśli ktoś chętn...
  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 87 Grupa: Robimy dach dzięki dankaszklanka za poparcie, widzę, że chyba również masz dobre doświadczenia ;) pozdrawiam...
  • Pokrycie dachu Liczba postów: 164 Grupa: Robimy dach ja od siebie polecam dachówkę serii TITANIA od firmy Creaton, super wygląd i nowoczesność :)
  • Jakie rynny są najlepsze? Liczba postów: 99 Grupa: Robimy dach Bez sensu kupować rynny stalowe, które korodują, rdzewieją i totalnie nie sprzyjają tym, którzy je wybrali. PCV mówi samo przez się - plastik nie nadaje się do....
  • Kolor dachówki Liczba postów: 66 Grupa: Robimy dach najlepiej wybrac uniwersalny kolor: jakas czerwien, braz lub czern zeby pasowal do elewacji (nawet jesli bedzie sie zmienialo kolor elewacji to zeby wszystko ze...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 15048 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 236

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >