odchodząca farba ;/

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

4 sierpnia 2007, 22:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

Niedawno zadecydowaliśmy o konieczności pomalowania jednego z pokoi w mieszkaniu. Wcześnie była tam żółta farba. Zanim poradziliśmy się fachowca zdążyliśmy oskrobać farbę z jednej ze ścian (w obawie przed prześwitywaniem żółci).

Ściana została oskrobana miejscami do tynku, miejscami do gładzi a gdzie indziej do farby... i chyba to był błąd, przed kładzeniem głądzi nie zagruntowaliśmy ściany. Po położeniu i wyszlifowaniu gładzi podłoże zostało zagruntowane, następnie położyliśmy warstwę śnieżki gruntującej i na to śnieżkę w kolorze docelowym.

Podczas malowania zaczęła odchodzi warstwami warstwa gruntu oraz śnieżki (momentami nawijała się na wałek)- tylko miejscami. Czy ma ktoś pomysł jaki może być tego powód?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 sierpnia 2007, 14:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Objawy wskazują na niedostateczną przyczepnośc gładzi do podłoża. Przyczyny moga być różne - zabrudzone podłoże, niedostatecznie oczyszczone z kurzu, resztki strej powłoki (nie widaomo jaka to była farba), bardzo chłonne podłoże (złe warunki dla wiązania gładzi), zbyt wysoka temperatura podczas nakładania gładzi, nie wzmocnienie podłoża gruntem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 sierpnia 2007, 01:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Dzisiaj miałem dokładnie taka samą przygode z odchodzaca farba... tyle ze nie zeskrobywałem strej warysty...

Zgłoś | Cytuj | Link

21 października 2007, 23:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Podstawowym błędem po zeskrobaniu starych warstw farby czy tego co znajduje się bezpośrednio pod nią jest fakt iż w większości wypadków nikt nie odpyla ścian bezpośrednio przed nałożeniem warstwy rozcieńczonego gruntu, a jeśli to robi to na ogół zmiatając kurz zmiotką ,jest to głównym powodem rozwarstwiania się
Świeżo nakładanej farby... mój sposób to wiadro wody i pielucha zamoczona i dobrze wykręcona a grunt ? na płyty GK jak najbardziej farba akrylowa z 20% dodatkiem czystej wody a na tynki grunt ceresitu CT17 ... sposoby które przedstawiły jeszcze nigdy mnie nie zawiodły ...

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • kanalizacja Liczba postów: 150 Grupa: Wykańczamy... Ja polecam super skuteczne udrażnianie zlewu w Warszawie sprężyną elektryczną https://udraznianiekanalizacji.eu/hydrau lik-profesjonale-udraznianie-zlewu-warsz aw...
  • jakie gwoździe i inne elementy złączne na budowę? Liczba postów: 109 Grupa: Wykańczamy... Wiesz co, wydaje mi się że oferta sklepu e-armet zainteresuje cię równie mocno jak mnie. Jeśli chodzi o gwoździe, to mają szeroki wybór. Ja zastanawiam się nad....
  • Żaluzje drewniane - jakie wybrać? Liczba postów: 9 Grupa: Wykańczamy... W takim razie możesz sprawdzić artykuł https://abb24.pl/zaluzje-drewniane-a-zal uzje-aluminiowe-ktore-sa-lepsze/, który porusza temat porównania żaluzji drewnian...
  • Jaki taras - drewno czy płytki?? Liczba postów: 437 Grupa: Wykańczamy... Ja polecam podłogę z drewna od Baltic Wood. Jest estetycznie i bardzo ładnie komponuje się z meblami i ścianami
  • Wykończenie wnętrz Liczba postów: 279 Grupa: Wykańczamy... Ja mogę się pochwalić, że kupiłam nowy dom i też teraz będę go aranżować. Tak słyszałam, że galeria wnętrz w Katowicach Home Concept jest godna uwagi.....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >