pęknięcia na ścianie

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

29 listopada 2009, 16:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie!
Ostatnimi czasy robiłam ogólny remont pokoju. Za radą ekipy ekipy, która się tym zajmowała na jednej ze ścian został położony styropian, siatka i gładź. po ok. 3 tygodniach na łączeniach styropianu pojawiły się olbrzymie pęknięcia. Podobne pęknięcia pojawiły się na suficie gdzie położone były regipsy. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy możliwe że wynika to z zaniedbań osób remontujących?Czy położenie styropianu na wewnętrzną ścianę było w ogóle dobrym rozwiążaniem. Dodam, że dom jest dosyć stary i raczej nie jest możliwe "siadanie" ścian. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 listopada 2009, 17:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Pęknięcia styropianu na ścianie są prawdopodobnie wynikiem słabego zakołkowania. Rozumiem, że ściana miała być w ten sposób wyciszona? Osobiście wolałbym postawić ruszt, dać wełnę wyciszającą Rocktona i położyć G/K.
Co do pęknięć na suficie - błędy wykonawcze. Poniżej niektóre z nich lub wszystkie naraz:
1. źle wykonana konstrukcja stelaża
2. źle przykręcone płyty G/K
3. źle wykonane połączenia
4. zastosowanie nieodpowiednich materiałów

Zadzwoń do wykonawcy i niech poprawia :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 listopada 2009, 02:18

Zgadzam sie: good 0 bad

www.perfect-home.wroc.pl.
ściany można okleić styropianem ale należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich materiałów bud. pęknięcia powstały na skutek nieodpowiedniego montażu styropianu oraz niezostał zastosowany tynk wykończeniowy który powinien mieć w sobie włókno szklane które uelastycznia miejsca łączeń oraz całą ściane.Jest to do oprawenia. podobnie na suficie,czy między łączeniami płyt gipskartonowych została wtopiona siatka z włókna szklanego i został nałożony knauf uniflot (gładż z włóknem szklanym)trzeba pamiętać że po szlifowaniu i zagruntowaniu powinno odczekać sie dobe zanim zacznie sie malować, czasem wykonawcy by przyśpieszyć czas prac malują zaraz po zagruntowaniu.kazda chemia budowlana ma swoje właściwości, trzeba pamiętać jeżeli malujemy farbami jakiejś firmy należy gruntować produktem tej samej firmy. jak i w innych przypadkach należy trzymać sie zasad budowlanych.Trzeba pamiętać że jak chcemy uzyskać jakiś fajny efekt,nie powinniśmy nadmiernie oszczędzać na materiałach budowlanych i wykończeniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 grudnia 2009, 04:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem jest to typowy przykład niechlujstwa wykonawczego albo raczej typowy przykład nieznajomości technologii wykonawczej. Styropian od wewnątrz? I na to gładź :shock:
Jak już tu wspomniano ja też bym tu dał płyty G/K.
Pękające regipsy na suficie to przykład złego wykonania. Dobrze zrobione nie mają prawa pękać. Najczęściej jest to spowodowane złym rozplanowaniem i wykonaniem rusztu. Wtopienie siatki i zastosowanie odpowiedniego gipsu powinno być dodatkowym zabezpieczeniem przed pękaniem.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 grudnia 2009, 05:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Do G/K na płaszczynach zarabia sie taśmę fizelinową - to podstawa. Płyty sufitowe do ścian przycięte powinny być precyzyjnie na 2-3 mm tak, by nie uzupełniać szczelin gipsem. To w zupełności wystarcza na "pracę" materiału, potem wystarcza akryl na połączenia. Siatka, fizelina, taśma papierowa w tych miejscach ratują przy większych odstępach ale takie wykonawstwo to z piekła rodem. Nie sugerujcie się filmikami producentów z youtube - śmiech na sali. Oni juz wiedzą jak nakręcać rynek na swoje materiały..

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 kwietnia 2010, 11:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Kilka lat temu znajomy robił mi ocieplenie domu styropian i tynk.
Styropian był klejony i kołkowany potem szła siatka wyrównanie i specjalny podkład pod tynk. Na sam koniec tynk akrylowy jak na tamte czasy dość drogi (styropian m20 a cała chemia z polskie firmy ATLAS)
Po pewnym czasie wyszły pęknięcia na łączeniach płyt styropianowych. Wykonawca twierdzi że wszystko robił tak jak należy.Chcę to sam naprawić abym nie musiał szukać kolejnych partaczy!!!
Położenie 2 raz siatki i wyrównanie nie daje dobrego efektu znów widać pęknięcia. Ktoś mi doradził aby wszystkie pęknięcia naciąć tak aby skleić je pianką montażową potem siatka wyrównać i będzie git.Czekam na wasze rady mój e-mail dariusz68-ejty@wp.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

24 czerwca 2010, 14:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Skoro chcesz sam naprawiać błędy wcześniejszej ekipy, podpowiem, jakich zachowań unikać.

- nie powinno się stosować kolorów zbyt ciemnych i intensywnych, prowadzących do nadmiernego nagrzewania się elewacji i powstawania zbyt dużych naprężeń termicznych.
- odpadający tynk cienkowarstwowy spowodowany jest często zastosowaniem jako podkładu pod tynk produktu, który nie należy do systemu dociepleniowego
- używanie produktów różnych producentów
- niewłaściwe przygotowanie produktów, szczególnie zapraw proszkowych do rozmieszania z wodą nie przestrzega się ilości dodawanej wody i czasów mieszania poszczególnych partii, co jest przyczyną późniejszych różnic kolorystycznych na elewacji.
- odbywanie się pracy w złych warunkach pogodowych, w zbyt niskich lub zbyt wysokich temperaturach.

Błędnie wykonane ocieplenie to takie, w którym:

* ocieplono tyko ściany szczytowe,
* zastosowano kołkowanie na zewnątrz,
* grubość ocieplenia wynosi tylko 8 cm,
* nie wykonano analizy wpływu mostków
* termicznych na izolacyjność ściany.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 maja 2015, 15:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Laboratorium Badań Nieniszczących http://www.draco.com.pl/ wykonuje badania wizualne budynków. Sprawdza różnego rodzaju niedociągnięcia powstałe budynkach, w tym dokładnie bada pęknięcia. Ustala również ich przyczynę.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 maja 2015, 15:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Odpowiedz sobie na pytanie czy aby na pewno sam jesteś w stanie wykonać konserwację ściany plus całe ocieplenie,moim zdaniem przydałaby Ci się fachowa pomoc,tak będzie po prostu łatwiej i szybciej.

www.Intersell.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

26 maja 2015, 12:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o sufit to możliwe że został za wcześnie pomalowany, gdy łączenia lub podkład były jeszcze mokre co sprawiło, że płyty lekko się rozeszły.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • kanalizacja Liczba postów: 150 Grupa: Wykańczamy... Ja polecam super skuteczne udrażnianie zlewu w Warszawie sprężyną elektryczną https://udraznianiekanalizacji.eu/hydrau lik-profesjonale-udraznianie-zlewu-warsz aw...
  • jakie gwoździe i inne elementy złączne na budowę? Liczba postów: 109 Grupa: Wykańczamy... Wiesz co, wydaje mi się że oferta sklepu e-armet zainteresuje cię równie mocno jak mnie. Jeśli chodzi o gwoździe, to mają szeroki wybór. Ja zastanawiam się nad....
  • Żaluzje drewniane - jakie wybrać? Liczba postów: 9 Grupa: Wykańczamy... W takim razie możesz sprawdzić artykuł https://abb24.pl/zaluzje-drewniane-a-zal uzje-aluminiowe-ktore-sa-lepsze/, który porusza temat porównania żaluzji drewnian...
  • Jaki taras - drewno czy płytki?? Liczba postów: 437 Grupa: Wykańczamy... Ja polecam podłogę z drewna od Baltic Wood. Jest estetycznie i bardzo ładnie komponuje się z meblami i ścianami
  • Wykończenie wnętrz Liczba postów: 279 Grupa: Wykańczamy... Ja mogę się pochwalić, że kupiłam nowy dom i też teraz będę go aranżować. Tak słyszałam, że galeria wnętrz w Katowicach Home Concept jest godna uwagi.....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 316

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >