remont starego domu

« Powrót do grupy: Zanim wybudujesz dom

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

4 marca 2010, 00:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Posiadam dom z 1926roku i zamierzam go remontowac,bez pozwolenia!!!
zamierzam wykonac;
kanalizacje-nie było
zmiana instalacji elektrycznej-była
nowa dobudówka z pustaka,na miejscu starej z płyt(2x4m) chcemy 3x4m dobudować.
centralne ogrzewanie-były piece kaflowe
Adaptacja strychu na 2 pokoje,bez podnoszenia dachu
umieszczenie 2 okien dachowych-nie było.
wymiana pokrycia dachowego
Czy moze ktos wie jak ominac w tej sytuacji koniecznosc pozwolenia na budowę.
Wiem że wystarczy na to wszystko zgłoszenie,ale na okna dachowe musi być pozwolenie.
Dom jest przedwojenny i nie ma na niego planu,więc kto i jak potem sprawdzi czy okna były w dachu czy ich nie było i czy miałam centralne czy piece kaflowe.Czy dobudówka miała 2x4m czy 3x4m.Zarówno dom jak i ta dobudówka sa zaznaczone na mapach,ale nie ma na nie planu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lipca 2010, 13:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Przebudowa domu bez pozwolenia jest bardzo ryzykowna. Skoro jest on tak stary to możliwe, że jest zapisany w rejestrze zabytków. Radzę wystąpić o pozwolenie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lipca 2010, 10:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Moja ciocia nabyła poniemieckie przedszkole. Chciała wykonać remont bez pozwolenia ale tuż przed przebudową przyszedł do niej ktoś z inspekcji (jako do nowej lokatorki) i powiedział o tym, że każda praca którą chciałaby wykonać na zewnątrz budynku musi być zgłoszona gdyż dom jest zabytkowy i może naruszyć jego ład i konstrukcję.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lutego 2012, 12:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Moja znajoma chciała wstawić w domu zwyczajne schody Prudnik bez pozwolenia i był problem, ale ostatecznie się udało. Trzeba być cierpliwym i rzetelnie to wszystko załatwić.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lipca 2016, 15:13

Zgadzam sie: good 0 bad

na pewno do takich inwestycji będziesz potrzebował wkretów techniki zamocowań, gwoździ i innych takich, które pomogą Ci coś tam przybić, coś tam zawiesić, coś dobudować, taka budowa to też duża inwestycja dlatego zadbaj o dobre elektronarzedzia i tutaj odsyłałbym Cię już na zakupy do www.srubywkrety.pl, sam natomiast życze powodzenia, bo czeka Cię dużo pracy

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 sierpnia 2016, 21:42

Zgadzam sie: good 0 bad

przy tak starym domu warto zacząć od wzmocnienia konstrukcji budynku, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy np. http://spec-bud.com.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2018, 14:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli stary budynek ma potencjał, fundamenty są nienaruszone, a człowiek wykazuje chociaż odrobinę inicjatywy, to się może udać. Jeżeli tylko mowa o starym budownictwie warto się upewnić, czy przypadkiem nie jest wpisany na gminną (lub wojewódzką) listę zabytków. Wówczas wszystkie prace remontowo - adaptacyjne powinny być konsultowane z konserwatorem, a to wcale nie są przyjemne rozmowy. Wiem, o czym mówię, bo kilka lat temu z mężem kupiliśmy starą nieruchomość, która okazała się być na liście ewidencji obiektów gminy. Po wykończeniu domu z zewnątrz, mieliśmy sporo konsultacji w temacie samego wykończenia nieruchomości i nawet dywany wybieraliśmy pod charakter całego domu. Na szczęście całkiem trafne udało nam się kupić tutaj: https://www.topworld.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

13 czerwca 2018, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

No niestety i mnie to czeka. Remont starego domu. Część rzeczy już zrobiliśmy a teraz w sumie przydałoby się pomalować. Szukam profesjonalistów, którzy dobrze wykonają zadanie. Co myślicie o ofercie malhaushttp://malhaus.pl/uslugi/malowanie-tapetowani e-sciany/ ? Słyszałam, że aby uzyskać odpowiedni efekt końcowy używają bardzo dobrych jakościowo materiałów i profesjonalnych farb dbając o jakość wykonywanych prac. Powiedzcie mi co sądzicie o tej ekipie remontowej ?

Ten post był edytowany przez ElkAa dnia: 13 czerwca 2018, 21:07
Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2018, 07:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Wcześniej warto wykonać odpowiednią wycenę tego typu nieruchomości. Tym sposobem unikniesz wszelkich nieporozumień a co najważniejsze będziesz znać wartość nieruchomości, przed remontem. Tym sposobem się okaże, czy np jej remont jest w ogóle opłacalny. Mi w tym pomogli http://biurowycenynieruchomosci.com.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

11 grudnia 2018, 12:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Remontując stary dom, musicie wyposażyć się w dobrej jakości materiały wykończeniowe. Jeżeli się za takimi rozglądacie to skontaktujcie się z firmą www.hoton.pl Mają bardzo ciekawą ofertę i niezłe ceny.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • garaż - blaszak Liczba postów: 7 Grupa: Zanim wybud... Dobrym rozwiązaniem jest wiata garażowa dzięki niej zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy jest lepszą i tańszą alternatywą dla garażu. Może spełniać te same funkcje....
  • garaż blaszak Liczba postów: 39 Grupa: Zanim wybud... Jeśli interesują Cię garaże z blachy to na pewno warto zapoznać sie również z ofertą producenta Garaże Marmet. Specjalizują się również w produkcji wysokiej jak...
  • Czy obie części bliźniaka muszą być identyczne? Liczba postów: 6 Grupa: Zanim wybud... Jeśli marzysz o własnym domu w spokojnej okolicy Gdańska, koniecznie odwiedź https://activa.pl/oferta/domy-blizniaki- gdansk Oferują szeroką gamę domów bliźniak...
  • Budowa drogi wewnnętrznej Liczba postów: 1 Grupa: Zanim wybud... Mam działkę budowlaną z współwłasnością 1/11 w drodze wewnętrznej. Muszę zrobić dojazd do mojej działki, ale na początku drogi znajduje się rów przydrożny. Czy....
  • Warunki zabudowy a podział działki - zmiany w waru... Liczba postów: 1 Grupa: Zanim wybud... Zdjęcia dokumentów przesłałem na dysk Google, link poniżej: Link do zdjęc Witam, Szukam porady na temat warunków zabudowy na działce jaką zamierzam kupić. Kied...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19105 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 136

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >