strop drewniany czy betonowy???

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

8 grudnia 2007, 01:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Zaczynamy wlasnie budowe naszego domku. bedzie to dom z zamieszkalym poddaszem. dylematem jest strop. lepszy drewniany czy betonowy? mam na mysli wszystkie aspekty, roznica cen, wygoda, szybkosc wykonania. doradzcie prosze!!!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 kwietnia 2010, 17:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie betonowy. Choć drewniany może zachęcać szybkością wykonania i niską ceną, z biegiem czasu zacznie dokuczać, bowiem drewno pracuje (a więc trzeszczy). Abstrahując już od powyższego, w twoim przypadku, z racji tego, że poddasze będzie zamieszkiwane, beton jest jedyną możliwością.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 kwietnia 2010, 19:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Sam też zaczynam orientować się troszkę w tym temacie. Z tego co udało mi się już gdzieś zasłyszeć, to właśnie drewno jest ponoć za mało wytrzymałe, żeby można było je potem w jakikolwiek sposób zagospodarować.

Stropów betonowych jest całkiem sporo różnych rodzajów i ciężko je wszystkie ogarnąć i rozróżnić, ale wydaje mi się, że najczęściej, gdzieś tam przewija się temat stropów teriva. Ponoć, podobnie do drewnianych też są bardzo przyjazne w wykonaniu i dość tanie. Tylko czy takie porównanie jakiegokolwiek stropu betonowego do stropu drewnianego ma jakąkolwiek rację bytu?

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2010, 20:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Ktoś podpowie? W jakich warunkach mimo wszystko lepiej zdecydować się na strop drewniany? Może po prostu zawsze lepiej mimo wszystko zrobić betonowy? Jakoś nie potrafię wymyślić nic co przemawiałoby na korzyść stropów drewnianych.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2010, 09:14

Zgadzam sie: good 0 bad

tylko beton nie łaszcz się na drewniany...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 kwietnia 2010, 20:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik lukasz860910 napisał: tylko beton nie łaszcz się na drewniany...

ponieważ gdyż? :)

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2010, 01:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik konkwistador napisał: Zdecydowanie betonowy. Choć drewniany może zachęcać szybkością wykonania i niską ceną, z biegiem czasu zacznie dokuczać, bowiem drewno pracuje (a więc trzeszczy). Abstrahując już od powyższego, w twoim przypadku, z racji tego, że poddasze będzie zamieszkiwane, beton jest jedyną możliwością.

Nie wiem czy Państwo biorą pod uwagę drewnianą belkę dwuteową. (w końcu to strop drewniany).
Co do trzeszczenia i pracy takiej podłogi... nie powinniśmy wrzucać wszystkich rodzai podług drewnianych do jednego worka.
Nie wiem czy ktoś słyszał o sklejaniu klejem poliuretanowym OSB do I-beam, a na dodatek OSB pióro wpust jest klejone w miejscu każdego połączenia.
Podłoga wykonana w taki sposób z dodatkową izolacją akustyczną nie ma prawa wypaczać się, a co za tym idzie, trzeszczeć, skrzypieć czy wydawać jakiekolwiek inne dźwięki.
Nie jestem konstruktorem więc nie oblicze wytrzymałości każdej podłogi, ale montowałem już strop drewniany z I-beam o wytrzymałości na obciążenie rzędu 1420kg/m2.
Więc nikt mi nie wmówi że nie da się wykorzystać w żaden sposób poddasza użytkowego.
Ps. Najcięższa szafa jaką miałem okazję rozbierać ważyła około 200kg i zajmowała 700mmX1400mm, zakładając że w niej trzyma się ciężkie kożuchy, stare 3kg żelazko, i wszystkie rupieci jakie dało radę upchać... to i tak wątpię byśmy przekroczyli dopuszczalną ładowność 1420kg/m2.

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2010, 01:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Krzysiek Wojnicki napisał: Ktoś podpowie? W jakich warunkach mimo wszystko lepiej zdecydować się na strop drewniany? Może po prostu zawsze lepiej mimo wszystko zrobić betonowy? Jakoś nie potrafię wymyślić nic co przemawiałoby na korzyść stropów drewnianych.

Malutka podpowiedź :wink:;
1-Dopuszczalne obciążenie jakie mogą przenieść przegrody niższego piętra.
2-Zamontowanie "wymyślnych" świateł halogenowych bez potrzeby obniżania sufitu.
3-niestandardowy system nagłośnienia.
4-.....
Powodów może być wiele wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i założeń inwestora.

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2010, 22:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Krzysiek Wojnicki napisał: Użytkownik lukasz860910 napisał: tylko beton nie łaszcz się na drewniany...

ponieważ gdyż? :)[/quote

zawsze na stropie betonowym zrobisz mieszkania, w przyszłosci jak twoje dzieci (wnuki)beda chcieli mieszkania wyżej to na stropie betonowym zawsze zrobisz a na drewnianym?? nie. podwyższysz mieszkania a na drewnianym? nie. strop betonowy na to styropian i posadzka i sopkój a drewno , wata regipsy itp tez kosztują... ogólnie to porównywalny koszt a beton bedzie służył latami a jak na drewnianym przyjdzie wnukom wymienić dach to sa pod chmurką tylko sciamy zostają a tak to spokojna głowa...

Zgłoś | Cytuj | Link

6 maja 2010, 20:27

Zgadzam sie: good 0 bad

@DarBud
3-niestandardowy system nagłośnienia.
A o cóż z tym chodzi?

@łukasz
wygląda to sensownie muszę przyznać. A jak betonowy to jaki?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >