styropian czy wełna na budynek z lat 70

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

12 marca 2010, 15:23

Zgadzam sie: good 0 bad

hej
oczywiście dużo jest juz na forum odpowiedzi ale tak naprawdę te różne dyskusję można podzielic po 50 % prawdy .
moje pytanie jest takie co należy dać na na budynek z lat 70 styropian , wełna czy coś innego. Nalezy wziąć pod uwagę że budynek jest juz ocieplony wełną szklaną ( pomiędzy murami z pustaka żużlowego), i teraz druga sprawa to wilgotność w domu jaka może wystąpić o ile może ??
Jak się to mówi chcę zrobić raz a dobrze .

dzięki z góry za porady ,

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 lipca 2010, 12:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja ogólnie jestem za wełną mineralną. Ma ona bardzo dobre właściwości i ja osobiście jestem z niej bardzo zadowolona. Polecam każdemu do wszelakich ociepleń.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 listopada 2010, 18:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Z opisu wynika, że budynek jest zbudowany ze ścian trójwarstwowych. O ile wcześniej nie było problemu z wilgocią to po poprawnie zamontowanej izolacji zewnętrznej wszystko powinno być w porządku. Dla pewności można sprawdzić warunki cieplno-wilgotnościowe w przegrodzie. Samodzielnie możesz to wykonać programem KI-Humidity. Musisz podać rodzaj i grubość warstw w przegrodzie, łącznie z projektowaną warstwą termoizolacji.
Polecam wykonanie ocieplenia z użyciem wełny mineralnej. Wełna mineralna pozwala na wentylację warstw w przegrodzie oraz jest niepalna. Co do wyboru optymalnej grubości ocieplenia, proszę zajrzeć do kalkulatora oszczędności na stronach Knauf Insulation. Tam znajdziesz także w zakładce "doradztwo" odnośnik do programu obliczeniowego KI-Humidity.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 stycznia 2011, 17:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik reniek napisał:
hej
oczywiście dużo jest juz na forum odpowiedzi ale tak naprawdę te
różne dyskusję można podzielic po 50 % prawdy .
moje pytanie jest takie co należy dać na na budynek z lat 70
styropian , wełna czy coś innego. Nalezy wziąć pod uwagę że
budynek jest juz ocieplony wełną szklaną ( pomiędzy murami z
pustaka żużlowego), i teraz druga sprawa to wilgotność w domu jaka
może wystąpić o ile może ??
Jak się to mówi chcę zrobić raz a dobrze .

dzięki z góry za porady ,


W normalnych warunkach poleciłbym styropian, ale skoro wełna jest już użyta to oczywiście wiecej wełny.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 kwietnia 2011, 15:00

Zgadzam sie: good 0 bad

a czy jest jakaś teoria żeby nie mieszac waty i styropianu? czy mzoe lepiej warstwe tego i warstwe tego?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 kwietnia 2011, 11:52

Zgadzam sie: good 0 bad

styropian tanszy, welna niepalna.
wybierz to co dla kieszeni lzejsze

Zgłoś | Cytuj | Link

19 kwietnia 2011, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

hmm one niby różnią sie paroprzepuszczalnością. Niby abstrakcja, ale tak jakoś wolalbym mieć pociągnięte jednolicie.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2011, 18:43

Zgadzam sie: good 0 bad

chyba żeby faktycznie było za drogo. Bo wełna jest droższa.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 sierpnia 2011, 12:20

Zgadzam sie: good 0 bad

znowu kolejny wątek czym ocieplić STYROPIANEM ! tani łatwy w montażu ...

Zgłoś | Cytuj | Link

11 maja 2012, 11:40

Zgadzam sie: good 0 bad

I jedno i drugie ok, styropian tańszy, ważne żeby oba materiały były dobrej jakości, wybieraj markowe, najlepiej jesli stoją za nimi certyfikaty lub rekomendacje.
Takie firmy jak Rockwool czy Termo Organika spoko wybór

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >