taras po zimie

« Powrót do grupy: Ekspert tarasów

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

20 lutego 2012, 14:27

Zgadzam sie: good 0 bad

mam pewien problem ponieważ nie wiem co zrobić, jak zadbać o taras po zimie, tak się złożyło że jestem świeżo upieczonym posiadaczem tarasu w domu zamieszkaliśmy w sierpniu tak więc nie mam pojęcia za co się wziąć na wiosne, z góry dziękuję za odpowiedź

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 marca 2012, 19:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Zacząć należy od dokładnego czyszczenia tarasu: miotła + woda. Usunąć należy: igliwie (jeśli jest) oraz piasek. Jeżeli są na nim doniczki- na czas pielęgnacji zdjąć je z tarasu, a po skończonych pracach ustawić w innym miejscu. Następnie należy sprawdzić miejsca, w których poluzowały się wkręty- dokręcić, lub wykręcić i wkręcić nowe. Kolejnym krokiem jest delikatne przeszlifowanie desek w miejscach, gdzie porobiły się drzazgi. Jeżeli taras jest z drewna iglastego- usunąć żywicę. Ostatnim krokiem jest nałożenie oleju, najlepiej dwie warstwy (temperatura przynajmniej powyżej 5 stopni Celsjusza). Odczekać dwa dni i przyjemności!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 marca 2012, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo dziękuję za tą satysfakcjonującą odpowiedź :) Na pewno zrobię według wskazówek, jeszcze poczekam z tym do cieplejszych temperatur i oczywiście bezdeszczowych dni, ale wolę już zaopatrzyć się w niezbędne przedmioty

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2013, 20:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli ktoś ma problemy z tarasem po zimie to polecam maty technorattanowe. Sama mam takie i po zimie wystarczy przetrzeć je szmatką i są jak nowe. Mąż zamówił je na www.rattanart.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2013, 08:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziękuję za podpowiedź, chętnie wypróbuję:)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 czerwca 2014, 17:31

Zgadzam sie: good 0 bad

konserwacja to jedno, a odpowiedni materiał to drugie. nanotechnologia i coś takiego jak h-plus (nazewnictwo pozbruk gdzie indziej pewnie inaczej) na pewno pomaga przywrócić taras po zimie do wiosennego ładu

Zgłoś | Cytuj | Link

23 czerwca 2014, 19:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Technorattanowe maty hmmm... cos nowego widze, fajna sprawa :)

Zgłoś | Cytuj | Link

23 czerwca 2014, 21:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik TDM Tarasy drewniane napisał: Zacząć należy od dokładnego czyszczenia tarasu: miotła
+ woda. Usunąć należy: igliwie (jeśli jest) oraz piasek.
Jeżeli są na nim doniczki- na czas pielęgnacji zdjąć je
z tarasu, a po skończonych pracach ustawić w innym
miejscu. Następnie należy sprawdzić miejsca, w których
poluzowały się wkręty- dokręcić, lub wykręcić i
wkręcić nowe. Kolejnym krokiem jest delikatne
przeszlifowanie desek w miejscach, gdzie porobiły się
drzazgi. Jeżeli taras jest z drewna iglastego- usunąć
żywicę. Ostatnim krokiem jest nałożenie oleju, najlepiej
dwie warstwy (temperatura przynajmniej powyżej 5 stopni
Celsjusza). Odczekać dwa dni i przyjemności!


bardzo przydatne rady jeżeli ktoś ma taras drewniany :) ja wybralem taras z płytek, a konkretnie z płytek http://pozbruk.pl/lupek_sniezny,25,66.html i wystarczy umyc po zimie i sa jak nowe :)

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lipca 2014, 16:09

Zgadzam sie: good 0 bad

znajdziesz też na pewno u tego producenta środki czystości specjalne do mycia takich płyt. na pewno ułatwia sprawę

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lipca 2014, 11:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej właśnie stosować środki pielęgnacji z firm/od producentów gdzie kupiło się materiał na taras... np. kupujesz płytki z pozbruka to kupujesz środki pielegnacji z pozbruka ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Szukam opinii na temat szklanych zadaszeń tarasu Liczba postów: 6 Grupa: Ekspert tar... Jeśli szukasz niezawodnego dostawcy elementów złącznych, który może zaoferować produkty odpowiadające najwyższym standardom, https://inoxa.pl może być odpowied...
  • Co na taras? Liczba postów: 704 Grupa: Ekspert tar... Interesuje mnie montaż desek tarasowych drewnianych. Jaką firmę możecie polecić? Zależy mi na fachowym doradztwie i szybkich terminach. Jak na razie znalazłam w...
  • Jakie lakierem pomalować drewniany taras? Liczba postów: 5 Grupa: Ekspert tar... Nie jest to za bardzo mój obszar wiedzy. Raczej ciężko będzie mi w tym przypadku pomóc.
  • Markizy tarasowe Liczba postów: 205 Grupa: Ekspert tar... Markizy tarasowe rozważałem ale ostatecznie wybrałem jednak zadaszenie. Tu https://gardenspace.pl/zadaszenie-tarasu macie ofertę na takie nowoczesne i solidne,....
  • taras drewniany Liczba postów: 218 Grupa: Ekspert tar... Nawet jeśli już podjęliście decyzję o budowie tarasu w ogrodzie, warto skupić się na znalezieniu doświadczonego wykonawcy z bogatym portfolio projektów oraz zre...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 353

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >