wiązary czy więźba - dla domu bez użytko

« Powrót do grupy: Robimy dach

24 lutego 2007, 22:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Początkowo myślałem, że wiązary są tańsze. Ostatnio okazało się, że... wręcz przeciwnie. Czy rzeczywiście dach z prefabrykowanych wiązarów jest droższy, a jeżeli tak, to jakie jest uzasadnienie dla wyższej ceny?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 stycznia 2008, 13:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie zawsze jest uzasadnienie dla wiązarów. Jeśli dom jest z poddaszem użytkowym i ma wylany strop to korzystniej wychodzi więźba tradycyjna. Jeśli jednak zrezygnujesz ze stropu i masz stropodach to wiązary są tańsze..

pozdrawiam
marcin

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lutego 2008, 15:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Stosując wiązary unikasz wykonywania stropu nad ostatnią kondygnacją i z tego względu koszt dachu jest niższy. Nie można porównywać wyłącznie kosztu wiązarów do krokwi.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

2 grudnia 2011, 13:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy w takim razie mogę prosić o wyjaśnienie jak w projekcie Z115 wyglądałby stropodach.

Więźba ok ale co z sufitem w projekcie tam tylko pustka, nawet strychu nie ma.

Co będzie tańsze i lepsze.
Więźbe zrobię ze znajomym majstrem i rodzinką, wiązary już gotowe.

Ma ktoś namiary na wiązary lub więźbę w woj świętokrzyskim godne polecenia

Zgłoś | Cytuj | Link

17 stycznia 2020, 08:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli ktoś byłby zainteresowany tym tematem, to polecam zajrzeć na stronę firmy Binder Projekt - http://www.binder-projekt.wloclawek.pl/ . Tam jest wszystko fajnie opisane, jak i gdzie stosuje się wiązary z prefabrykatów (właściwie nie ma tu żadnych ograniczeń). Warto sobie poczytać informacje z tej strony, bo firma od lat zajmuje się tą tematyką - projektuje i wykonuje dachy z wiązarów, mają wiedzę i doświadczenie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 marca 2020, 11:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się że większość osób wybiera więźbę dachową. Sam zresztą zdecydowałem się na to rozwiązanie. Jeżeli mieszkacie na terenie województwa wielkopolskiego to zgłoście się do firmy https://www.ardi.com.pl/ Od nich zakupicie więźbę dachową w całkiem niezłej cenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 354 Grupa: Robimy dach Wiata garażowa zwykle pokryta jest blachotrapezem.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >