wielkość polskiego rynku pokryć dachowych

« Powrót do grupy: Robimy dach

15 listopada 2006, 17:18

Zgadzam sie: good 0 bad

producenci pokryć mówią o wielkości polskiego rynku wynoszącej ok. 70 mln m2, czy ktoś wie jak duża jest jego wartość w zł i jaka jest wielkość (ilościowa i wartościowa) poszczególnych segmentów?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 listopada 2006, 12:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdzisławie :)
Język, którym sie tu posługujesz sprawia, że mam dreszcze. Bynajmniej nie z podniecenia :wink: Przeczytałam kilka razy to, co napisałeś... i nie rozumiem nic. Skutecznie zakamuflowałeś "treść". Może by tak na chłopski rozum, po polskiemu? O co pytasz?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 listopada 2006, 17:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Droga Chochliku :wink: Po mojemu polskiemu to będzie tak: każde pokrycie dachowe (jakaś dachówka, blacha czy papa kosztuje troszkę pieniążków, akurat w naszym kraju - troszkę złotówek). Posługując się jak to mówił mój profesor "sumacją":), czyli prostym matematycznym dodawaniem, chciałbym wiedzieć ile w ciągu roku by się zebrało tych złotóweczek za różne rodzaje pokryć z osobna i łącznie jakby każdy kto je kupił, wrzucał pieniążki do jednego wielkiego worka, a później by to policzono. Z niecierpliwością czekam na Twoją odpowiedź:)

Zgłoś | Cytuj | Link

20 listopada 2006, 10:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Drogi Zdzisławie :)
Wdzieczna jestem za przełozenie Twojego pytania na prostszy język, choć wyczuwam w tym małą, ładnie zakamuflowaną złośliwość :)
Nadal jednak nie potrafię zrozumieć, dlaczego zaprzątasz sobie ( i mi przy okazji ) głowę tak mało istotnymi rzeczami, jak kasa--i to na rynku pokryć dachowych. Pytasz o pieniądze (materialisto :wink: ) ...a czy one dają szczeście? Tylko pozorne, moim zdaniem. Mogłeś przecież zapytać o najlepszy (zdaniem forumowiczów) materiał na dach, poradzić się w sprawie kolorów, lub też wyrazić swoją opinię na podobny temat...Ale nie--Ty pytasz o złotóweczki w worku...Hmm,a czy ja jestem ekonomistą? Mogła bym to oczywiście sprawdzić, poszukać...ale.. jak ja nie lubię poniedziałków tuż po niedzieli :) A może pokuszę sie o znalezienie odpowiedzi, jeśli tak bardzo Ci zależy?? cierpliwości :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link

20 listopada 2006, 15:08

Zgadzam sie: good 0 bad

W Twojej wcześniejszej odpowiedzi też wyczułem deklikatną ironię, więc podjąłem wyzwanie :wink: . Oczywiście wiedziałem, że osoba która zna odpowiedź na pytanie - zrozumie je, ale Ty podeszłaś do niego podmiotowo, a nie przedmiotowo :wink: Okropnie bardzo mi zależy na odpowiedzi na nie, ale sprawa jest trudna. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 listopada 2006, 16:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Ależ Zdzisławie :wink: zrobie to na Twą wyraźną prośbę i poszukam... a moze zapytam kogoś mądrzejszego ?? :) pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

21 kwietnia 2007, 16:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdzisławie, czy odało Ci się znaleść informacje na temat aktualnej wielkości i wartości rynku pokryć dachowych w Polsce?
Z którego roku sa dane które pzytaczasz (70mln m2)? Skąd masz takie dane? To bardzo interesujący temat.

Pozdrawiam,

Ola
ojargot@yahoo.com

Użytkownik zdzisław napisał: producenci pokryć mówią o wielkości polskiego rynku wynoszącej ok. 70 mln m2, czy ktoś wie jak duża jest jego wartość w zł i jaka jest wielkość (ilościowa i wartościowa) poszczególnych segmentów?

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Chcę łatwych pieniędzy Liczba postów: 2 Grupa: Robimy dach Wiele osób w naszym świecie chce łatwych pieniędzy, aby uzyskać wszystko, czego potrzebują dla siebie. Nikt nie chce teraz pracować, w porządku. Nie chciałem te...
  • dach Liczba postów: 230 Grupa: Robimy dach Warto zwrócić uwagę na ofertę Braas w zakresie dachówek betonowych, ceramicznych, czy także blachodachówek panelowych Decra i Quadro. Nie brakuje propozycji, ce...
  • Co na dach? Liczba postów: 173 Grupa: Robimy dach Ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić Ci abyś sprawdził propozycje od Braas ponieważ w swojej ofercie mają dosłownie wszystko co może być tylko potrzebne d...
  • Dach ,papa termozgrzewalna Liczba postów: 25 Grupa: Robimy dach Ja rozważałbym na Waszym miejscu dachówkę ceramiczną, bądź cementową. Szczególnie, że w Braas możecie liczyć na jakość, różnorodność modeli, kolorów i jednocześ...
  • Konserwacja dachu z gontu Liczba postów: 30 Grupa: Robimy dach Na początku obawiałem się jakości dachówek cementowych od Braas, aczkolwiek z mijającymi latami jestem bardzo zaskoczony bo wytrzymały grad, nie porastają oraz....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 16265 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 177

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >