Rewitalizacje budynków z cegły

Polecane galerie

 • Współczesne budownictwo koncentruje się już nie tylko na realizowaniu nowoczesnych i funkcjonalnych projektów. Coraz częściej architekci szukają rozwiązań, które poza innowacyjną formą, będą odpowiadały na wysokie wymagania dotyczące energooszczędności i ekologii. W całej Europie powstają domy pasywne dostosowane do potrzeb mieszkańców, które współgrają z otoczeniem, wykorzystują najnowsze technologie i zachwycają wyglądem fasady.
 • Architekci z pracowni MADAMA stworzyli projekt z poszanowaniem dla indywidualnego charakteru wyjątkowego budynku, jakim jest dawna Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”. Również umiejscowienie na Pradze Północ nie pozostaje bez znaczenia, bowiem to jeden niewielu fragmentów stolicy, który nie został w pełni strawiony przez wojnę. Jest to miejsce z ciekawą historią, od której nie ma sensu się odcinać. Fabryczny zespół budynków pochodzi z końca XIX wieku.
 • Dom Symbiotyczny na nowo definiuje współczesny styl życia, który polega na powrocie do tradycyjnych zasad symbiozy z naturą przy jednoczesnym zachowaniu komfortu oraz najnowszych zdobyczy technologicznych. To dom, który odbudowuje relacje człowieka z otoczeniem włączając go w obieg ze środowiskiem naturalnym. Nie jest to dom nowoczesny, cechujący się kosztownym prestiżem konsumpcji. Jest to dom o dobrze zrozumianym i zdefiniowanym luksusie wynikającym z autentycznych, naturalnych i zakorzenionych od wieków ludzkich potrzeb.
Dodaj własną galerię Zobacz wszystkie galerie


Komentarze

 • Komentarze do tego zdjęcia
 • awatar
  Ewa88 2018-06-11
  good 0 bad
  zgłoś post cytuj link

  O rewitalizacji w Polsce a szczególnie w dużych miastach mówi się obecnie bardzo dużo. Jednak nie każdy inwestor ma dobry pomysł by budynek wciąż pasował do okolicy i nie stał się zamkniętym na cztery spusty molochem. Jako mieszkaniec Pragi powiem, że według mnie super prezentuje się Koneser który wizualne bardzo się nie zmienił a jednak zyskał powierzchnie mieszkalne, biurowe, handlowo usługowe. Nawet znalazło się miejsce na oddanie pokłonów w stronę historii jakim będzie Muzeum Polskiej Wódki.

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Społeczność budnet.pl ma już 17868 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 107

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >