Automatyka do bram

« Powrót do grupy: Ogrodzenia i nawierzchnie

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

13 lutego 2015, 15:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Wlasnie jestem w trakcie przymierzania się do kupna nowej bramy wjazdowej, ale zauważyłem na stronie www.parys-wroclaw.pl ze tych nawet rodzajow, nie mówiąc o modelach jest bardzo duzo, czy ktos może olśniłby mnie troszke czym one się roznia?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lutego 2015, 13:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: ascasdsa napisał: Wlasnie jestem w trakcie przymierzania się do kupna nowej bramy wjazdowej, ale zauważyłem na stronie www.parys-wroclaw.pl ze tych nawet rodzajow, nie mówiąc o modelach jest bardzo duzo, czy ktos może lśniłby mnie troszke czym one się roznia?

Rozróżniamy bramy wjazdowe skrzydłowe oraz przesuwne. Jedne i drugie mogą być manualne (trzeba je sobie ręcznie otwierać) lub automatyczne. Automatykę można zakupić od razu lub później. Automatyka działa w oparciu o fotokomórkę i pilota.

Skrzydłowe bramy wjazdowe mają 2 uchylne skrzydła, które zgodnie z przepisami muszą otwierać się do wewnątrz posesji. Czyli taka brama przede wszystkim wymaga miejsca na podjeździe.

Bramy przesuwne mogą być samonośne i przesuwne na szynie. Oba typy wymagają długiego ogrodzenia, bo brama otwiera się, przesuwając skrzydło wzdłuż ogrodzenia. W przybliżeniu możesz założyć, że wjazd o szerokości 4 m będzie wymagał ok. 4 m ogrodzenia po stronie ruchu skrzydła. Bramy przesuwne na szynie mają szynę montowaną w podłożu (zabetonowaną w ziemi). Po niej jeździ skrzydło. W polskich warunkach taka brama bywa mocno uciążliwa, bo piach, kamyki, liście i pyłki są stale do niej nanoszone i blokują ruchu rolek prowadzących, co może prowadzić do częstych awarii.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na ogradzamy.pl

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński

Ten post był edytowany przez k.krysinski dnia: 20 lutego 2015, 13:43
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 lutego 2015, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

To prawda, brama wjazdowa to istotny element ogrodzenia. Warto przemyśleć jej zakup, ale wydaje mi się, że automatyczna będzie się lepiej sprawdzała. Zamówiłam niedawno ogrodzenie do mojego ogrodu w firmie Zawmet i z niecierpliwością czekam na efekt końcowy. Mam nadzieję, że będę mogła podzielić się pozytywną opinią.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 marca 2015, 14:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, ja kupiłem bramę ogrodzeniową samonośną, miałem miejsce na tzw: przeciwwagę, więc wybrałem rozwiązanie bardziej komfortowe. Do bramy kupiłem też automat - doradzono mi automat firmy Beninca - na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jest to naprawdę solidny sprzęt, nie mam z nim kłopotów. Wszystko załatwiłem w firmie Bramatic ul. Grochowska 45 w Wawie. Jeśli chodzi o cenę - przystępna a że jestem zadowolonym użytkownikiem bramy - mogę polecić Bramatic wszystkim szukającym producentów bram, są produkowane na każdy wymiar i nie ma tam problemu z jakimiś nietypowymi wymiarami.
Pozdrawiam
Michał Kuszyński

Zgłoś | Cytuj | Link

3 kwietnia 2015, 08:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie – automatyczna brama to duży komfort podczas złej pogody: deszczu czy śnieżycy. Mnie też polecano napęd Beninca, ale kupiłem bezpośrednio u dystrybutora, a samą bramę mam przesuwną, bo jakoś tak wydaje mi się bardziej praktyczna, więc zakupiłem siłownik BULL.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 kwietnia 2015, 14:29

Zgadzam sie: good 0 bad

ja powiem szczerze, że u mnie sprawdziła się firma www.bramymontaz.com.pl ...długo szukałem czegoś co by się sprawdziło i co by spełniało moje wymagania i proszę bardzo!:)

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2015, 23:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Kolega polecił mi napęd BFT, jestem już prawie przekonany, jednak chciałbym jeszcze dowiedzieć się od innych posiadaczy napędów tej firmy o jakieś wskazówki, uwagi, zalecenia. Jeśli jest tu jakiś posiadacz automatyki BFT prosiłbym o opinię. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

31 sierpnia 2015, 12:29

Zgadzam sie: good 0 bad

BFT jakościowo nie odstaje od czołówki najpopularniejszych napędów, monterów rozsianych po Polsce też nie brakuje, można więc spokojnie brać. Ja też będę wkrótce instalować bramę oraz nowy napęd.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 września 2015, 09:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mogę polecić automatykę do bram NICE. Sprawdza się rewelacyjnie i działa (póki co) bezawaryjnie. W Michałowicach jest fajny sklep z takim sprzętem ale można też kupic od nich online na przyjaznydom.net

Zgłoś | Cytuj | Link

22 września 2015, 18:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Też mam BFT. Problemów z napędem nie mam, działa bez zarzutu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też