Cement na fundamenty?

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

24 czerwca 2012, 22:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Cześć, nie wiem czy gdzieś na forum już był ten wątek poruszany, ale mam pytanie a propos cementu na fundamenty. Znajomy budował na cemencie Ekspert firmy Lafarge. Podobno świetny, dobrze wiąże i jest bardzo trwały. Boję się kupić jakiegoś tańszego, w końcu to fundamentu domu! Coś polecacie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 czerwca 2012, 23:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Ekspert (w takim czarnym opakowaniu) jest chyba najlepszym cementem na fundamenty obecnie na rynku. Polecam w 100%

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 sierpnia 2012, 12:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Ekipa, która mi robiła remont w domu też korzystała z tego cementu.Wszystko się trzyma idealnie, tynk nie pęka. Potem sam dorabiałem jeszcze kilka zacierek i tu znalazłem wskazówki:
http://informatorbudownictwa.pl/porady/1263-abc-sztuki-profe sjonalnego-tynkowania

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2012, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Ekspert to dobry wybór. To jeden z najlepszych cementów na rynku, klasy CEM I, jest bardzo wytrzymały, ma świetną jakość bez domieszek kredy czy innego badziewia jak to jest w tańszych cementach...

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lutego 2013, 12:15

Zgadzam sie: good 0 bad

wątek był już dawno ale dla jasności napisze cement Ekspert to cement II sprzedawany jako CEM II B-V 42,5 i CEM II B-M (S-V)N to nie jest cement klasy I ( chodz to dobry cement i mocny ale na fundament lepszy będzie specjal niebieskie worki)

Ja stosuje na fundamenty, stropy Specjal Cement I 42,5 R - bardzo dobry cement mam z niego zrobione stropy, fundamenty, belki (wszystkie betony) i beton jest bardzo mocny

podkreślę że mocny cement to nie klucz do zrobienia mocnego betonu ważne jest kruszywo płukane ja stosowałem piasek płukany 0-2mm, kruszywo 2-8mm i kruszywo 8-16mm wszystko wylewane mixokretem jak mixokret ma większy wylot i grube węże (śr. ok 60mm) to można beton z takimi kruszywami zrobić.

Trzeba policzyć wszystko ponieważ stosując takie kruszywa beton nie jest tani i może wyjść porównywalnie jak z betoniarni, ja mam mixokrety więc mnie wyszło dużo taniej

Do ściągnięcia np. stropu używamy łaty wibracyjnej, belki, fundamenty też trzeba wibrować więc ekipa musi mieć wibrator do betonu

i najważniejsza to pielęgnacja betonu musi mieć wilgoć, być pielęgnowany to klucz aby beton był mocny

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 lipca 2013, 13:24

Zgadzam sie: good 0 bad

A jaki byłby najbardziej odpowiedni cement na fundament dla niewielkiego domku letniskowego, przymierzamy się właśnie do postawienia takiego na działce, byłbym wdzięczny za wszystkie porady.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2013, 09:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Podobnie jak poprzednicy, polecam cement Ekspert CEM II B w klasie wytrzymałości 42,5. Jest on stosowany szczególnie w przypadku, gdy trzeba uzyskać wytrzymałe fundamenty w szybkim czasie i o wysokiej trwałości. Dobrze dobrana kompozycja składników zapobiega powstawaniu pustek czy wykwitów na powstałych elementach.

Ten post był edytowany przez InwestorL dnia: 12 sierpnia 2013, 09:22
Zgłoś | Cytuj | Link

13 grudnia 2013, 20:26

Zgadzam sie: good 0 bad

robię od kilkunastu lat przerobiłem wiele rodzajów cementu do fundamentu powinno stosować się cement I
polecam: Lafarge Specjal I 42,5R
Cemex I 42,5R
Górażdze I 42,5R

cement II ma dodatki popiołów nie wiesz jak na stal w ławie bedzie działał ten dodatek cement I to czysty cement 95-100%

dodatkowo wybieraj sprawdzone firmy w/w naprzykład

zainteresowanych ilością dodatków w cemencie zapraszam na strone http://leksykon-budownictwa.pl/chemia-budowlana/cement-wiado mosci-ogolne/

Zgłoś | Cytuj | Link

2 stycznia 2014, 01:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o cement stosowany pod fundamenty to przy jego doborze nie należy zapominać o takich czynnikach jak rodzaj gleby, czy warunki środowiska gruntowo-wodnego - biorąc je pod uwagę przyjmuje się odpowiednią klasę betonu. O klasach i innych przydatnych informacjch, które na pewno się przydadzą każdemu, kto właśnie stawia fundamenty można przeczytać na blogu MG Projekt: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/bledy-na-budowie-fundamenty /#axzz2npfGhWlT Dodam jeszcze, że "Dla fundamentów klasa betonu powinna wynosić minimum od B20 do B30, a stal dla głównego zbrojenia AIII i A0 na strzemiona. Jeśli nie zawibrujemy odpowiednio mieszanki betonowej, wówczas nie osiągniemy jego odpowiedniej klasy podanej w projekcie. Parametry szczelności takiego betonu będą dużo niższe niż wymagane" - cytat z artykułu.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2014, 09:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Lepiej wydaj troszkę więcej kasy, ale będziesz mieć pewność, że robota dobrze będzie wykonana :) kup lepszy cement

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 1 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 18 Grupa: Robimy fund... Planujesz pracę w Niemczech, ale nie znasz języka? Nie martw się, jest to możliwe i ten artykuł podpowie Ci, jak to zrobić. Dowiesz się, w jakich branżach możes...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...
  • Ile potrzeba piasku i cementu pod wylewkę dla gara... Liczba postów: 195 Grupa: Robimy fund... Na jaki garaż sie zdecydowaliście i dlaczego? Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem garażu, to polecam Wam sprawdzić stronę https://net.ilawa.pl/2023/12/23/garaz...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 413

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >