Czym skutecznie izolować fundamenty w budynkach?

Czym skutecznie izolować fundamenty w budynkach?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że solidne fundamenty budynku do podstawa jego prawidłowego funkcjonowania przez długie lata. Podczas budowy warto zadbać o ich odpowiednią izolację, która zabezpieczy mury przed zawilgoceniem a w konsekwencji przed pojawianiem się grzybów i pleśni. Jednym z popularnych na rynku rozwiązań izolacyjnych są papy wykonywane w technologii Szybki Profil® SBS. Czytaj dalej

 

 

Zalety Technologii Szybki Profil® SBS marki BMI Icopal

Technologia Szybki Profil® SBS pozwoliła na wyprodukowanie pap o specjalistycznej budowie, odrębnie dedykowanych do dachów i do fundamentów. Dzisiaj skupimy się na rozwiązaniach związanych z fundamentami budynków.

 

Produkowane w technologii Szybki Profil® SBS papy posiadają szereg, istotnych z punktu widzenia inwestora, zalet. Ich zastosowanie na spodzie papy zwiększa powierzchnię zgrzewu o 40%, co daje 100% pewność prawidłowego przytwierdzenia papy do podłoża na całej jej powierzchni. Zastosowana technologia skraca też o 30% czas zgrzewania papy do podłoża, dzięki czemu nienaruszona zostaje główna, bitumiczno-kauczkowa powłoka hydroizolacyjna papy. Daje to gwarancję zachowania parametrów technicznych pracy podczas całego okresu eksploatacji budynku i jego fundamentów.

 

Czym skutecznie izolować fundamenty budynków?

 

Czytaj również: Co warto wiedzieć na temat izolacji fundamentów?

 

Istotną zaletą pap fundamentowych produkowanych w technologii Szybki Szybki Profil® SBS jest pogrubiona o ponad 50% główna powłoka hydroizolacyjna, która zlokalizowana jest pod osnową. Dzięki swojemu składowi papa jest całkowicie odporna na działanie środowiska wodno-biokorozyjnego w gruncie a krótszy czas zgrzewania papy do podłoża eliminuje ryzyko degradacji wiązań i struktury bitumu oraz kauczuku SBS w właśnie w głównej powłoce hydroizolacyjnej, która decyduje o faktycznej żywotności papy.

 

Wierzchnia warstwa pap pokryta jest specjalną, grubą folią wierzchnią PP zabezpieczoną lakierem UV, która dodatkowo zwiększa odpornośc papy na uszkodzenia mechaniczne w trakcie prac.

 

Flagowe Papy Icopal

Oferta produktów wykonanych w technologii Szybki Profil® SBS marki BMI Icopal obejmuje blisko 30 pozycji. Wśród nich polecane są m.in. specjalistyczne papy przeznaczone dohydroizolacji części podziemnych budynków i budowli, takie jak: 

 

  • Fundament 4,0 Szybki Profil® SBS – specjalistyczna papa modyfikowana  kauczukiem SBS zaprojektowana wyłącznie  do zabezpieczania fundamentów.

 

 

Czym skutecznie izolować fundamenty budynków?

 

 

  • Fundament Antyradon 4,0 Szybki Profil® SBS – pap, w budowie której zachowano wszystkie parametry papy Fundament 4,0 Szybki Profil® SBS. Jest dodatkowo wyposażona w dwie szczelne bariery antyradonowe: kompozyty aluminiowe wtopione we włókninę poliestrową i kompozyty aluminiowe napawane od spodu na folii PP.

 

Czym skutecznie izolować fundamenty budynków?

 

Czytaj również: Wykonanie szalunku z płyt mfp®

 

Oba produkty posiadają 99 lat wieczystej gwarancji i są pod stałą kontrolą Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Należą do grupy Flagowych Pap Icopal, zestawu wyselekcjonowanych z oferty BMI Icopal najlepszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie bitumicznych pap dachowych.

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19202 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >